Oddział Przedszkolny przy SP im. II Armii Wojska Polskiego
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria

     Dnia 18 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie dzieci kończących edukację przedszkolną. Uroczystość rozpoczęły dzieci, które przedstawiły program artystyczny. Przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wiersze na temat wspólnych zabaw oraz zbliżających się wakacji.W wierszach wyraziły też podziękowanie wszystkim paniom, które się nimi opiekowały przez minione lata. W uroczystości wzięli udział Rodzice oraz zaproszeni goście.
     Po części artystycznej głos zabrał  Pan Dyrektor Sławomir Kałużny, który podziękował za współpracę wszystkim rodzicom zaangażowanym w życie przedszkola i złożył dzieciom  serdeczne życzenia wakacyjne.
   Następnie przyszedł czas na dyplomy i podziękowania. Każdy absolwent otrzymał piękny dyplom ukończenia oraz książkę z życzeniami sukcesów w szkole i wspaniałych przeżyć wakacyjnych.
   Wszystkim Rodzicom składamy gorące podziękowania za aktywne uczestnictwo w życiu naszej placówki, a w szczególności za pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych. Życzymy pełni satysfakcji z osiągniętych sukcesów, realizacji zamierzonych celów oraz spełnienia marzeń, a naszym przedszkolakom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji oraz powodzenia w szkole.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-24

    17 czerwca  w naszym przedszkolu dzieci z wszystkich grup wiekowych  korzystały z zajęć  interaktywnych podczas, kótrych zapreznetowano pomoc dydaktyczną jaką jest  „Magiczny dywan”. Jest to multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Dzieci przeżyły wspaniałą przygodę podczas korzystania z tego urządzenia: popluskały się w „wirtualnej” rzece, tańczyły na wiosennej łące, oraz zbierały jaja dinozaurów. Zajecia dzieciom bardzo się podobały.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-23

      31 maja w grupie Pani Ani Richter odbyły się zajęcia otwarte z zaproszonymi rodzicami oraz prawnymi opiekunami.Tematem przewodnim były zielone żabki.Dzieci rozwiązywały rozmaite zadania przygotowane przez wychowawcę. Podczas zajęc nie zabrakło  śpewu oraz tańców. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z opiekunami stworzyły piękne żaby z talerzyków jednorazowych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-07

     5 czerwca dzieci najmłodsze z Oddziału Przedszkolnego wzięły udzia w  XVIII Ogólnopolskim Tygodniu czytania dzieciom Wychowanie przez sport i czytanie - sportowcy czytają dzieciom.W Bibliotece czekał na przedszkolaków gość . Pan Konrad Wrona, który czytał dzieciom ksiązeczkę opowiadającą  o sporcie.Po przeczytaniu bajki dzieci opwiadały o sprtach,które uprawiają. Przedszkolaki wzięli udział w warsztatach Zumby,które poprowadził Pan Konrad.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

     5 czerwca przybyła do naszgo  przedszkola  Pani stomatolog Jolanta Nowak -Sawicka , która zapoznała  dzieci z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się jak należy posługiwać się szczoteczką, jakie ruchy wykonywać, aby jak najdokładniej czyścić zęby, jak często zmieniać szczoteczkę. Pani doktor uwrażliwiła również dzieci na potrzebę jedzenia owoców i warzyw w różnej postaci, a ograniczenie spożywania słodyczy.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

        W czwartek  (6 czerwca) mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu zaprzjaźniony teatr "Herbi" z Leszna z przedstawieniem pt.: "I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki". Aktorzy w zabawny sposób przedstawili przygody wesołego i niesfornego Dyzia, który z powodu nudy wymyślał niezbyt bezpieczne zabawy....Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły akcję, żywo reagowały, przestrzegając bohatera przed niebezpieczeństwem! Było dużo zabawy i śmiechu, ponieważ aktorzy tradycyjnie zapraszali widzów do udziału w przedstawieniu. Widowisko zostało przyjęte przez dzieci z radością i entuzjazmem!!! Przy okazji poznaliśmy ciekawe sposoby na nudę! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

Dnia 21.05.2019 r. dzieci z grupy 6 – latków powitały w przedszkolu dostojnych gości – swoich rodziców. Wierszem, tańcem i piosenką podziękowały rodzicom za bezinteresowną miłość, za wychowanie, wyrozumiałość i cierpliwość. Za nieprzespane noce, za pyszne obiadki, za to, że po prostu są. Potem wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty – serduszka i złożyły życzenia.

Dużo szczęścia i radości

Pomyślności i miłości

Wielkich uczuć, pięknych wrażeń

I spełnienia wszystkich marzeń!

 

Dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie i udział w naszej uroczystości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-22

       W piątkowe przedpołudnie  przedszkolaki z gr. I  udały się do Biblioteki Publicznej  w Bolkowie.  Celem wizyty było zapoznanie z księgozbiorem, a w szczególności tym, przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Ponadto dzieciaczki zobaczyły jeszcze inne propozycje spędzania czasu wolnego w tym miejscu, a mianowicie: zajęcia plastyczne, recytatorskie, gry i zabawy stolikowe i nie tylko. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szachy. Pani Renata, nasza zaprzyjaźniona bibliotekarka przedstawiła także sposób, w jaki można zapisać się do biblioteki, a dzięki temu stać się pełnoprawnym czytelnikiem. Do czego serdecznie zachęcamy rodziców i dzieci.

Wizyta była udana i pełna ciekawostek zachęcających do czytania i korzystania z tak magicznego miejsca jakim jest właśnie biblioteka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-14

We wtorek 30.04.2019 r. w grupie I  odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Muzyka w wierszach”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały wybrane przez siebie wiersze. Jury miało ,,twardy orzech” do zgryzienia. W końcu udało się wyłonić laureatów.

Wszystkim dzieciom gratulujemy występu, a rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu swoich pociech do w/w konkursu.

I miejsce – Milena Czochara

II miejsce – Lena Kosek, Lena Siemborska

III miejsce – Hubert Knysz

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-07

W konkursie recytatorskim „Wiersze o muzyce” w grupie II udział wzięło 13 dzieci.

Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie - podsumowało zmagania jury.

Wyniki konkursu recytatorskiego przedstawiają się następująco:

I miejsce – Olaf Caliński

II miejsce – Hana Cinkl

III miejsce –Antonina Peron

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-07

7 maja w grupie najmłodszej odbył się konkurs recytatorski pt. Wiersze o muzyce".

Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze. 
Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Kornel Martyniak

II miejsce- Piotr Grala

III miejsce - Wojciech Adamczyk

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-07

Dnia 30.04.2019 r. siedmioro dzieci z grupy 6 – latków przystąpiło do rywalizacji w grupowym konkursie recytatorskim na temat: ,,Wiesze o muzyce i instrumentach muzycznych”. Jury oceniało między innymi – opanowanie pamięciowe tekstu, dykcję, intonację i ogólny wyraz artystyczny.

W konkursie zaprezentowali się: Maja Stępień, Dawid Szot, Nikola Słaby, Gabriel D’onofrio, Alan Kosiński, Milena Nazarko, Marcel Sawicki.

Miejsce I zdobyła Milena Nazarko

Miejsce II zdobył Alan Kosiński

Miejsce III zdobyła Nikola Słaby

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, podziękowania i nagrody za udział w konkursie. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentować naszą grupę w konkursie gminnym, który odbędzie się w Bibliotece Miejskiej w Bolkowie dnia 22.05.2019r.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-06

      Dnia 28 marca 2019r. dzieci z grupy maluszków samodzielne przygotowały pyszne śniadanie. Przedszkolaki j dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć dłonie. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpiliśmy do   przygotowania stanowisk pracy i zabraliśmy się do przygotowywania kanapek. Kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Należy pamiętać, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania kanapek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-28

       27 marca 2019 r. w grupie najmłodszej odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców i Pani dyrektor Doroty Menkarskiej. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty Rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków opiekunowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom.

      Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania, poczynając od wysłuchania wiersza pt. „Krasnelek” i udzielenia odpowiedzi na pytania nauczyciela dotyczące treści wiersza. Dzieci odnajdywały w sali ukryte krasnale, przeliczały oraz porównywały czym się różnią odnalezione skrzaty. Wspólnie z Rodzicami tańczyliśmy i bawiliśmy się przy muzyce.  Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z Rodzicami przygotowali krasnalowe lody, które zjedli z przyjemnością.

    W czasie tych zajęć Rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

Po spotkaniu zostały już tylko miłe wspomnienia oraz fotografie upamiętniające to ważne wydarzenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-27

     Dzień 21 marca w Oddziałach Przedszkolnych był szczególnie radosny i kolorowy . Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Dlatego najpierw wszystkie dzieci otrzymały nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie ,,Marzanna – zimowa panna”. Następnie z pomocą pań przebrały jedno dziecko z każdej grupy za Panią Wiosnę. Każda grupa miała też zadania do wykonania – rozwiązanie zagadek o tematyce wiosennej, szukanie wiosennych kwiatów, wyścigi zajęcy i bocianów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy dźwiękach wiosennej muzyki oraz wiosennych piosenek śpiewanych przez dzieci. Mimo , że wiosna jeszcze  „ostrożnie” rozgląda się po okolicy mamy nadzieję, że wkrótce zagości u nas na dobre

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

    Nastała wiosna, a to znak, że niedługo Święta Wielkanocne. 21.03.2019 r. w naszych oddziałach odbyły się warsztaty lepienia z gliny. To już drugie takie warsztaty w tym roku szkolnym. Tym razem dzieci lepiły kurki i wielkanocne jajeczka. Czekamy na efekty naszej pracy, na pewno będą przepiękne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

   Dnia 18.03.2019 r. dzieci 6 – letnie uczestniczyły w zajęciach z programowania. Zadania były związane z grą komputerową, która dzieci doskonale znają. Żeby pokonać całą trasę musiały rozwiązywać różne zadania – rozpoznać litery, liczyć elementy, wykonać dodawanie czy uzupełnić brakujące elementy kontynuując rozpoczęte rytmy. Zadania bardzo się dzieciom podobały i dobrze sobie z nimi poradziły. W razie trudności mogły liczyć na pomoc panów prowadzących zajęcia lub na swoich kolegów. Przed nami jeszcze dwa cykle zajęć. Dzieci już nie mogą się doczekać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

      Wiosna już tuż tuż, więc we wtorek 19 marca przedszkolacy z grupy Pani Ani oraz Basi  spróbowali swoich sił w sadzeniu cebuli.Dzieci postępowały wg wskazówek nauczycielek. Na początku wsypywaliśmy ziemię do jednorazowych kubeczków, następnie zasadziliśmy cebulę i podlaliśmy ją wodą. Wszystkie cebule postawiliśmy w słonecznym miejsu i, aby wiosenne słoneczko ładnie na nie świeciło, by następnie mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek. Dzieci wykonały zadanie wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe!  

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

       21 marca w Oddziale Przedszkolnym rozstrzygnięto rodzinny konkurs „Marzanna – Zimowa Panna”.

Konkurs polegał na przygotowaniu kukły Marzanny symbolizującej odchodzącą zimę. Komisja oceniała prace m.in. pod względem nawiązania do tradycji, kreatywności, jak również walorów estetycznych. Z czterech funkcjonujących w Przedszkolu grup napłynęły łącznie 34 prace. Wszyscy nagrodzeni dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Wyniki głosowania:

Grupa 3-latków:

I MIEJSCE – Zuzanna Gajda

II MIEJSCE – Michalina Andrzejewska

III MIEJSCE –Piotr Grala

 

Grupa 4-latków:

I MIEJSCE – Lena Pierun

II MIEJSCE – Jakub Roziel

III MIEJSCE – Hana Cinkl

Grupa 5-latków:

I MIEJSCE – Lena Kosek

II MIEJSCE –Wojtek Kopeć

III MIEJSCE –Milena Czochara

Grupa 6-latków:

I MIEJSCE – Nikola Słaby

II MIEJSCE –Sandra Kulpińska

III MIEJSCE –Nikodem Pilecki

Gratulujemy rodzicom i dzieciom pomysłowości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-21

 

      Dnia 18 marca 2019 roku rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-logopedyczny „NASZE PIĘKNE POLSKIE SŁOWA” zorganizowany przez logopedę Beatę Szydłowską.

Celem konkursu było:

-  wzbogacanie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy,

- rozbudzanie twórczości plastycznej i wyobraźni,

- prezentacja indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych,

- zachęcenie do wspólnej pracy logopedy, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy i języka z

  wykorzystaniem technik plastycznych.

Na konkurs wpłynęło 13 prac dzieci z czterech grup przedszkolnych:

 • Grupa 1 (wych. M. Kolano): Wojciech Kopeć, Amelia Pietrzyk, Lena Sas, Martyna Bielec, Julia Sobiesińska, Maciej Piszczek-Jajo;
 • grupa 2 (wych. A. Richter)): Natalia Pałasz;
 • grupa 3(wych. B. Łukasinska): Oskar Ficner, Wojciech Adamczyk;
 • grupa 4 (wych. W. Drzyzga):  Karolina Ficner, Nikola Słaby, Maja Stępień, Milena Nazarko.

Prace oceniło 10 osób, które poproszone  były o wytypowanie sześciu najciekawszych prac pod względem artystycznym i zgodnym z regulaminem.

Wyniki głosowania:

I MIEJSCE – Natalia Pałasz nr pracy 12

I MIEJSCE – Wojciech Adamczyk nr pracy 13

II MIEJSCE – Karolina Ficner nr pracy 2

II MIEJSCE – Maciej Piszczek-Jajo nr pracy 9

III MIEJSCE – Maja Stępień nr pracy 4

WYRÓŻNIENIA:

 • Oskar Ficner nr pracy 1
 • Nikola Słaby nr pracy 3
 • Wojciech Kopeć nr pracy 5
 • Julia Sobiesińska nr pracy 7
 • Martyna Bielec nr pracy 10

   Prace wyżej wymienionych dzieci wezmą udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Logopedyczno - Plastycznym „Nasze piękne polskie słowa” organizowanym przez Zespół Szkół w Męcince.

    28 marca wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Za udział serdecznie dziękuję a zwycięzcom składam najserdeczniejsze gratulacje i życzę powodzenia w następnym etapie.Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii:)

 

                                                                                            Logopeda  mgr Beata Szydłowska

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-19

 

         W ubiegłym tygodniu , dzieci z grupy I  bawiły się w teatr. Najpierw przypomniano zasady zachowywania się w teatrze. Następnie przedszkolaki z  pomocą wychowawczyni ,wykonały pacynki z rękawiczek i skarpetek.  Zadanie było wyzwaniem, ale pomysłów nie brakowało. I tak powstawały potworki, laleczki, zwierzaki  i inne stworki. Powstałe pacynki posłużyły do przygotowania grupowego przedstawienia.  W kolejnym teatralnym dniu, dzieci zamieniały się w aktorów, którzy mieli za zadanie przygotować się do spektaklu. W tym celu niezbędne było skorzystanie z garderoby. I taką garderobę stworzono. Dzieci wyszukiwały dla siebie różne stroje, które z  wielkim zaangażowaniem kompletowano i prezentowano. Zabawy nie było końca. Wszystkim  aktorskim działaniom towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-18

      W poniedziałkowe przedpołudnie dzieci z grupy I z udały się do pobliskiego kina, na seans pt. ,,Pinokio”. Przedszkolaki tuż przed filmem obejrzały dokładnie salę kinową i przypomniały zasady kulturalnego zachowywania się w miejscach użyteczności publicznej. Następnie z zaciekawieniem przeniosły się w świat bajki. Wrażenia po obejrzanym seansie były  bardzo pozytywne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-04

W lutym nasze przedszkole odwiedził „Pan Tablet”. Najstarsze dzieci miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób bezpiecznie korzystać z tabletów oraz na czym polega praca urbanisty. Po teorii nadszedł czas na praktyczne działanie. Korzystając ze specjalnych aplikacji z wielkim zaangażowaniem tworzyły własne wirtualne miasta. Dzieciaki nie tylko świetnie się bawiły, ale dowiedziały się też, że nowoczesne technologie nie służą tylko do gier.


 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-04

      Konkurs dedykowany był przedszkolakom i ich rodzicom. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności zarówno dzieci jak i rodziców oraz propagowanie wspólnego spędzania czasu. Wykonano maski  karnawałowe wykorzystując dowolne materiały. Liczyła się tutaj pomysłowość i estetyka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i słodkie upominki.

Dzieciom i ich Rodzicom dziękujemy za pomysłowość i zaangażowanie.

Laureaci konkursu:

Grupa I

I miejsce – Amelia Pietrzyk
II miejsce – Lena Kosek
III miejsce - Martyna Bielec, Kuba Wiernik
Wyróżnienie: Julia Sobiesińska

Grupa II

I miejsce – Hana Cinkl
II miejsce – Antonina Peron
III miejsce - Lena Pierun
Wyróżnienie: Nikola Gosudarska

Grupa III

I miejsce – Michalina Andrzejewska
II miejsce – Zuzanna Gajda
III miejsce - Piotr Grala
Wyróżnienie: Ryszard Wojtowicz

Grupa IV

I miejsce – Nikodem Pilecki
II miejsce – Karolina Ficner
III miejsce - Sandra Kulpińska
Wyróżnienie: Mateusz Sochacki.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-01

 

      Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. 28 lutego przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Syrenka. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami, które przygotowali dla nas animatorzy . Tego dnia razem z naszymi przedszkolakami  z przyjemnością spałaszowaliśmy pyszne pączki.Niespodzianką były odwiedziny Zastępcy Pana Burmistrza Krzysztofa Andrzejewskiego, który przyniósł cukierki dla wszystkich uczestników balu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-01

     27 lutego dzieci z grupy 3 i 4- latków wybrały się do Domu Kultury w Bolkowie na warsztaty lepienia  z gliny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-28

      21 lutego dzieci z grupy   II oraz III  pod opieką Pań  udały się do Kina za Rogiem w Bolkowie na film animowany  pt. "Pinokio". Przedszkolaki już od samego rana, gdy wchodziły do sal, o niczym innym nie rozmawiały jak o wycieczce, o tym, że idą do kina. Przed seansem dzieci poznały nazwy i funkcje poszczególnych części kina: kasa biletowa, widownia, ekran. Dzieci ogromnie przeżywały to wydarzenie, dla niejednego przedszkolaka była to pierwsza wizyta w kinie. Ciemna sala, wygodne czerwone fotele i  ogromny ekran wzbudziły ogólne zainteresowanie. Zaciekawione  dzieci zasiadły wygodnie w fotelach i dały się wciągnąć magii kina.Wspaniały film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca. Dzieci dowiedziały się co to jest odwaga, lojalnośc oraz prawdomówność.Dzieci z ogromną uwagą i zainteresowaniem oglądały bajkę, a do przedszkola wróciły bardzo zadowolone.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-22

   W piątek 15.02.2019 r. dzieci z grupy 5 i 6 latków wzięły udział w  zimowych zawodach sportowych. Celem spotkania było propagowanie różnych form aktywności fizycznej  jak i wspólnej zabawy dzieci. Podczas zajęć, przedszkolaki zapoznały się z zimowymi dyscyplinami sportowymi. Po czym same brały udział w podobnych konkurencjach.  Zawodom  przyświecała znana już przedszkolakom zasada ,, fair play”. Nie zabrakło także muzyki, tańca i śmiechu. Spotkanie przebiegło w miłej i  sportowej atmosferze. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-18

        We wtorkowe przedpołudnie najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego w Bolkowie wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta w sklepie spożywczym związana była z tygodniowym tematem zajęć. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu.Dzieciom wyjaśniono terminy: klient, ekspedientka, lada sklepowa, kasa. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów, a także na narzędzia służące do porównywania masy przedmiotów. Podczas wycieczki zwracano uwagę na właściwe zachowanie się. Dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Przedszkolaki miały również możliwość samodzielnego dokonania zakupu, co stanowiło dużą frajdę. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-15

      Dnia 14.02.2019 r. w grupie 6 – latków obchodziliśmy Walentynki.Na początku dzieci poznały ciekawostki związane z tym świętem: kto to był Św. Walenty, skąd przyszedł do nas ten zwyczaj, co oznaczało dawno temu słowo ,,kochać”, jak brzmi ,,kocham cię ‘’ w innychjęzykach, np. po włosku, francusku, niemiecku, albańsku czy chińsku.Następnie bawiliśmy się przy muzyce z serduszkiem, balonami i wróżyliśmy sobie z kwiatów. Trzeba też było złożyć dwie połówki serduszka, aby do siebie pasowały. Potem dzieci wręczały serduszka swoim ulubionym kolegom i koleżankom. Osoby, które zebrały najwięcej serduszek zostały królem i królową Walentynek. Na koniec każde dziecko wykonało kartkę walentynkową i w dyskretny sposób podłożyło ulubionym kolegom. Tego dnia staraliśmy się być dla siebie uprzejmi i mili.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-15

        Dzieci z grupy I w ramach ,, Tygodnia zakupów” uczyły się jak robić zakupy oraz gdzie należy udać się po pożądane produkty. W tym celu wybrały się do bolkowskich sklepów.Przedszkolaki zapoznały się z asortymentem pasmanterii, kwiaciarni oraz sklepu zabawkowego, któremu poświęciły najwięcej uwagi. Po drodze wdepnęły do apteki i zajrzały do kiosku. Na końcu listy był sklep spożywczy. Były także próby samodzielnego kupowania i płacenia. Zdobyta wiedza i umiejętności przydały się podczas zajęć, gdzie segregowano różne produkty i przyporządkowywano je do odpowiednich sklepów. Zadania wykonano na szóstkę.


 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-15

      14 lutego dzieci z grupy Pani Basi oraz Pani Ani spotkały się na dużej sali,aby pobawić się z Panią Bałwankową.Dzieciaki bardzo szybko zorienowały się kim jest Bałwankowa i dlaczego nie ma garnka na głowie? Wszyscy odpowiedzieli ,że Pani Basi byłoby za gorąco w czapce i wybaczają jej, iż nie ma jej na głowie. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy zagadki, śpiewalismy, tańczylismy, wykonywaliśmy zadania, które przygotowała Bałwankowa. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęc:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-15

    Dnia 25 stycznia 2019roku w grupie II odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.  Na wstępie wychowawczyni Anna Richter przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła życzenia. W pięknie udekorowanej sali przedszkolaki z grupy przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.  Następnie były wspólne zabawy przy muzyce oraz konkursy, w których dziadkowie aktywnie uczestniczyli, co sprawiło dzieciom wiele radości. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-31

                            „Babci i Dziadka- przyznać to trzeba- każdemu dziecku w życiu potrzeba!!!”
      Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego  najmłodsze dzieci  24 stycznia 2019r. gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.
      Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas  występu.Wszyscy z dumą patrzyli na wnuki, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wystąpić  przed swoimi bliskimi, a tym samym wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.
Dzieci w formie wierszy złożyły Dziadkom i Babciom serdeczne życzenia a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Po części artystycznej dzieci zaprosiły na poczęstunek oraz współną zabawę.To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-25

,,Dzisiaj dzień Babci i Dziadka mamy,

 Wszystkich pięknie Was witamy.

 Dla Was uśmiech piękny kwiat.

 Dla Was dzisiaj cały świat”

         Tymi słowami  dzieci przywitały najmilszych gości, którzy zawitali do nas, w środę  23 01.2019 r.  Bowiem, tego dnia  w  grupie I odbyła się uroczystość  z okazji  Dnia Babci i Dziadka. W  tak pięknym dniu przedszkolaki swoim najukochańszym Babciom i Dziadkom dziękowały za miłość, opiekę, cierpliwość i czas, jaki im poświęcają.  Wyrazili to w wierszykach, piosenkach i tańcu. Nie zabrakło także wspólnych zabaw , w których Dziadkowie chętnie i żwawo uczestniczyli.  Następnie wnuczęta wręczyły upominki z życzeniami.

Były to wspaniale spędzone chwile, zarówno dla dzieci jak i wszystkich Babć i Dziadków. Chwile pełne uśmiechu, wzruszeń i radości.

Serdecznie dziękujemy naszym  gościom za udział w tej pięknej uroczystości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-24

    Dnia 22.01.2019r. w gr. IV odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Swoją miłość, szacunek i wdzięczność do dziadków dzieci wyraziły poprzez taniec, wiersze i piosenki. Później złożyły swoim dziadkom życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty. Następnie były wspólne konkursy, zabawy i tańce z dziadkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkim Babciom i Dziadkom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w naszej uroczystości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-23

7 stycznia w naszym przedszkolu, odbyły się warszataty z glinolepenia.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-13

     W piątek 11.01.2019 r. w Domu Kultury w Bolkowie odbyło się przedstawienie  teatralne     pt. ,, Śnieżka” , w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Na widowni zasiadły m.in. przedszkolaki z naszego przedszkola.

     Widowisko to, było adaptacją znanej bajki braci Grimm, w której zła macocha wpada w szał , kiedy dowiaduje się, że Śnieżka jest piękniejsza od niej. Rozkazuje wówczas myśliwemu pozbycia się dziewczyny. Ten jednak daruje jej życie i nakazuje uciekać daleko za góry, za lasy. Śnieżka chroni się w domu krasnoludków, które z radością ja przyjmują. Jednak przestrzegają  dziewczynę przed obcymi, nakazując jej nie wpuszczać nikogo do domu podczas ich nieobecności. Śnieżka jednak o tym zapomina, co kończy się dla niej źle. Na szczęście pojawia się królewicz, który  ją ratuje i odwraca czar. Bajka uczy, że warto pomagać innym, a jednocześnie przestrzega przed łatwowiernością szczególnie wobec obcych.

   Przedszkolaki z uwagą i aktywnością obejrzały spektakl. Przedstawienie bardzo się podobało. Na dowód czego, aktorzy zostali obsypani gromkimi brawami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-13

   Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci z grupy3,4 i 5-latków dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na przedszkolny plac zabaw. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-04

Szanowni Rodzice i Dzieci :)
Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w zorganizowanej w naszym Przedszkolu akcji Góra Grosza 2018/2019. Udało nam się zebrać 97 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, z przeznaczeniem na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji i zachęcamy do udziału w kolejnych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-04

     Tuż przed świętami dzieci z naszego przedszkola udały się do Urzędu Miejskiego w Bolkowie. Powodem tejże wizyty było złożenie życzeń bożonarodzeniowych  Burmistrzowi Bolkowa, panu Grzegorzowi Kucabowi. Przy okazji przedszkolaki zwiedziły gabinet burmistrza i dowiedziały się co nieco  na czym polega jego praca. Nie zabrakło również słodkich upominków i drobiazgów, którymi zostali obdarowani najmłodsi milusińscy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-02

17 grudnia dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wspólnie z Panem Burmistrzem Grzegorzem Kacabem dekorwały drzewka świateczne znajdujące się w bolkowskim Rynku.

Przy strojeniu  drzewek przyświecały świąteczne piosenki, dobra zabawa oraz wspólne zdjęcia. W podziękowaniu za pomoc, Burmistrz przygotował dla dzieci słodki poczęstunek.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-21

    Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego spotkania i wspólnego kolędowania przez całą społeczność naszego przedszkola.Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom już po obejrzeniu występu przygotowanego przez grupę 6- latków, wychowawcą tej grupy jest Pani Wiesława Drzyzga.Po zakończonych występach Pan dyrektor Sławomir Kałużny oraz Pani Vice dyrektor Dorota Menkarska złożyli wszystkim pracownikom oraz przedszkolakom życzenia spokojnych, rodzinnych i ciepłych świąt. Po życzeniach przyszedł czas na wspólne spotkanie w czasie, którego wspólnie kolędowaliśmy i częstowaliśmy się przygotowanymi smakołykami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-21

DRODZY PRZEDSZKOLACY, RODZICE, DZIADKOWIE I PRZYJACIELE NASZEGO PRZEDSZKOLA

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

Nadchodzi Nowy Rok.

Życzymy wszystkim pogodnych świąt zimowych,

nabrania dystansu do tego co wokół,

odpoczynku, zwolnienia oddechu, marzeń zmieniających się w rzeczywistość,

chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.

Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia

upłyną Wam  spokojnie i radośnie,

Nowy Rok niech przyniesie ze sobą szczęście i pomyślność.

 

Dyrekcja i Pracownicy

Przedszkola

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-21

17 grudnia nasze przedszkole odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej wraz z Panią katechetką Bernardą Pawłowską – Waligóra. Dzieci przedstawiły nam program Jasełek w przepięknych strojach. Nasze przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem obejrzały występy starszych kolegów. Zapraszamydo obejrzenia zdjęć  :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-17

   6 grudnia w Oddziałach Przedszkolnych od samego rana czekało wiele niespodzianek dla przedszkolaków.O godz.8.00 obejrzeliśmy spektakl pt. Śpiąca Królewana w wykonaniu aktorów z Teatru Herbi z Leszna.Jak to w bajce tej się kleci był w niej krasnal o imieniu Łakomczuch, Królewna Śnieżka oraz Wiedźma- która zmusiła Panią Wiesię do przeczytania zaklęcia, które zatruło jabłko przeznaczone dla Królewny, a także próbowała otruć naszą ukochaną Panią  Karolinę. Jednak dzięki Łakomczuchowi to się nie udało, gdyż odnalazł wśród przedszkolaków księcia o imieniu Paweł, który uratował Śnieżkę . Bajka dla wszystkich przedszkolaków była miłym urozmaiceniem dnia. Aktorzy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożyli nam życzenia życząc wszystkim Wesołych Świąt i dużoooo prezentów.

   Po przedstawieniu wszyscy udaliśmy sie do swoich sal. Tam na dzieci czekała kolejna niespodzianka przygotowana przez Mikołaja.Każdy przedszkolak otrzymał  pachnący pierniki. Zadaniem dzieci było udekorowanie swojego ciasteczka  słodkim lukrem i ozdobami. Po śnidaniu ktoś zapukał do przedszkolnych drzwi.Okazało sie ,że był to Święty Mikołaj ze swoją Śnieżynką. Goście odwiedzili wszystkich przedszklaków w salach. Mikołaj sprawdzał czy dzieci mają porządek w swoich szufladach ,w których trzymają karty pracy. Następnie wszyscy spotkaliśmy sie na dużej sali,aby zaśpiewać Mikołajowi piosenkę.Mikołaj wręczył wszystkim przedszkolakom preznety oraz prosił,aby dzieci bezpiecznie korzystały z dmuchańca , była to kolejna atrakcja dla naszych porzedszkolaków przygotowana tego dnia.

   

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-07

W piątek 30.11.2018 r. w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci ze starszych grup 5 i 6 latków. Przedszkolaki chętnie i z wielkim podekscytowaniem uczestniczyły we wszystkich zabawach i wróżbach. Przed każdą przepowiednią głośno wypowiadały  magiczne zaklęcie:

,,Hokus pokus , czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”.

 Dzieci różnymi sposobami próbowały poznać swoją przyszłość, a to za pomocą monet wrzucanych do wody, serduszek z imionami, kolorowych karteczek w kapeluszu, kubeczków z ukrytymi pod nimi przedmiotami czy kosza z tajemniczymi sznureczkami itp. Nie zabrakło także tańców i wygibasów. Na koniec spotkania każdy uczestnik wylosował ciastko z ukrytą w środku wróżbą.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

   26 listopada  dzieci z  grupy 3 i 4- latków z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Jak co roku odbył się bal Pluszowego Misia, były liczne konkursy i wesoła zabawa przy muzyce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

        7 listopada w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie odbyła się uroczysta akademia   z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
      Na akademię zaproszono Dyrektora Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie Pana Sławomira Kałużnego, Rodziców oraz Pracowników Przedszkola.   
     Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Ubrani na galowo z przypiętymi biało – czerwonymi kotylionami. Wszystkie przedszkolaki zatańczyły poloneza oraz dumnie odśpiewały Hymn Polski - „Mazurka Dąbrowskiego” 
z należytą postawą i powagą. 

   Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny.
Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. 

    Na koniec spotkania Pani Dyrektor Dorota Menkarska wręczyła wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym p.t. „ Kasztanka Józefa Piłsudskiego”  nagrody oraz dyplomy i zachęcała do brania udziału we wszystkich konkursach organizowanych na terenie placówki.
                Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-11

     W rodzinnym konkursie plastyczno-technicznym pt. "Kapelusz Pani Jesieni" udział wzięło bardzo wiele rodzin.Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, dostrzeganie piękna natury ale przede wszystkim wzmacnianie więzi rodzinnych i pogłębianie relacji rodzic-dziecko. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali kapelusze, używając różnorodnego materiału przyrodniczego: liście, kasztany, żołędzie, owoce, kwiaty i wiele innych darów natury.

     Kryteria oceny prac, którym kierowało się jury to: pomysłowość, zastosowana technika, estetyka pracy, wykorzystanie materiału naturalnego. Jury wybierało najciekawsze kapelusze po przypisanych im numerkach.

                                                                                             ZWYCIĘZCY KONKURSU:
I miejsce zdobyli:

Piotr Grala
Hana Cinkl
Karolina Ficner
Amelia Pietrzyk
II miejsce zdobyli:

Zuzia Gajda
Oliwier Bieła
Emilia Przytuła
Lena Sas
III miejsce zdobyli:

Michalina Andrzejewska
Jakub Dubicki
Lena Kosek
Milena Czochara
Nina Sadowska

         Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Gratulujemy wspaniałych pomysłów i dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie w życie przedszkola.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-02

     26 października uczniowie z Oddziału Przedszkolnego wybrali się na spektakl teatralny pt. „Piotruś Pan i Piraci”. Przedstawienie w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa odbyło się w Domu Kultury w Bolkowie. Przepełnione humorem sytuacyjnym i słownym, ciekawa akcja oraz wspaniałe dekoracje wywołały u przedszkolaków zachwyt i entuzjazm. Pozwoliły choć na chwilę przenieść się do magicznej krainy marzeń i przeżywać przygody tytułowego bohatera, który pragnął na zawsze pozostać małym chłopcem.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-26

W środę 10 października 2018r. w naszym przedszkolu gościł ks. Biskup Ignacy Dec, który spotkał się z naszymi przedszkolakami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-25

 ,, Święto dziś ziemniaka mamy, wszystkich do zabawy zachęcamy” . Pod takim hasłem obchodzono w grupach starszych Dzień Ziemniaka. Impreza miała miejsce w poniedziałek 22.10.2018 r. Na początku spotkania przedszkolaki dowiedziały się, skąd ziemniak znalazł się na naszych talerzach. Następnie bez mrugnięcia okiem wymieniały kolejno potrawy, które można przygotować z tego warzywa. Po pierwszej części spotkania odbyła się Olimpiada Ziemniaczana. Najpierw dzieci przypomniały zasady rywalizacji fair play. Następnie z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w ziemniaczanych konkurencjach. Było szukanie ukrytych ziemniaków. Potem rzuty do celu. Następnie slalom z ziemniakiem na łyżce. Po czym, sadzenie i zbieranie ziemniaków. Nawet nasze panie miały swoją konkurencję, a mianowicie obieranie ziemniaków na czas. Podczas ziemniaczanych zabaw było mnóstwo uśmiechu i radości. Dzieci nawzajem się dopingowały, jak przystało na prawdziwych kibiców. Natomiast zawodnicy wykazali się, nie lada sprytem i szybkością. Jak się okazało można połączyć zabawę i sport. Po tak dużym wysiłku, wszyscy zgłodnieli. Po czym ze smakiem zajadali się złocistymi i chrupiącymi frytkami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-25

Dnia 25 października br. w grupie 3 i 4- latków odbyła się impreza nie byle jaka, bo obchodziliśmy Święto Ziemniaka. Celem tego wyjątkowego dnia było integrowanie się i nawiązanie życzliwych kontaktów dzieci. Głównym bohaterem zabaw i konkursów był ziemniak. Jedną z konkurencji było rzucanie ziemniakiem do celu, a także szukanie jak największej ilości ziemniaków ukrytych w trawie.  Przedszkolacy odgadywali warzywne zagadki oraz musieli podać jak największą ilość potraw z ziemniaków. Oczywiście wśród wymienionych potraw nie zabrakło frytek, które spożywaliśmy po wspólnej zabawie. Z ziemniaków dzieci wykonały jesiennego jeża.
Panowała rodzinna atmosfera, dzieci były bardzo zadowolone i na pewno na długo zapamiętają to spotkanie.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-25

     Dnia  18.10.2018 r.  naszą grupę odwiedziła pielęgniarka szkolna Pani Jolanta Brandt. Celem spotkania było pogłębienie wiadomości na temat zdrowego odżywiania, a także kształtowanie nawyków spożywania owoców, warzyw i nabiału oraz ograniczenie spożywania słodyczy.Dzieci wysłuchały wiersza pt. ,,Dobra rada”, poznały wartości odżywcze niektórych produktów i omówiły piramidę zdrowego żywienia.Dowiedziały się również jak ważne dla naszego organizmu jest jedzenia śniadania. Następnie rozwiązywały krzyżówki czytane przez Panią Jolę dotyczące omawianego tematu.Na koniec wspólnie ustaliliśmy, że na nasze zdrowie wpływ ma nie tylko właściwe odżywianie, ale również dbanie o higienę i aktywne spędzanie wolnego czasu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-19

       Dnia 11.10.2018 r. grupa 6 – latków przygotowała sałatkę owocową.Najpierw dzieci rozwiązywały zagadki o owocach i porządkowały je według różnych cech. Następnie próbowały określić znaczenie owoców w diecie człowieka – piramida zdrowego żywienia.Dalej pracowały w grupach – przygotowały miejsce pracy, potrzebne przybory i przystąpiły do krojenia owoców. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane. Pokrojone owoce każda grupa wsypała do dużej miski, wymieszała i gotowe.Sałatka była smaczna i szybko zniknęła ze stołu.Najważniejsze że wiemy jak właściwe odżywianie ma wpływ na nasze zdrowie. Będziemy o tym pamiętać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-11

 

       Pani Jesień w swoim koszu wiele darów niesie, między innymi są to owoce i warzywa. W czwartek 11 października z najmłodszą grupą wybraliśmy się więc na wycieczkę do pobliskiego targu miejskiego, aby pogłębić tematykę jesiennych darów i przyjrzeć się pracy sprzedawcy.Dzieci w bezpośredni sposób miały okazję zobaczyć wszystkie warzywa      i owoce, które znajdowały się na straganie. Chętnie nazywały wskazywane przez panią owoce i warzywa. Wizyta na targowisku wzbogaciła wiedzę przedszkolaków a z zakupionych warzyw przygotowaliśmy grzybki ziemniaczano- pietruszkowe.
       Tego dnia czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Po śniadaniu zajadaliśmy frytki przygotowane przez Panią Bogusię. Wszystkie znikały bardzo szybko, ponieważ były bardzo smaczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-11

        Dnia 8 października 2018 r. zawitał do naszego Oddziału Przedszkolnego zaprzyjaźniony Teatr Katolicki „Kurtyna” z przedstawieniem profilaktyczno - edukacyjnym pt. „Jestem przyjacielem ludzi".Spektakl opowiadał o dziewczynce o imieniu Antonina, która swój wolny czas najbardziej lubiła spędzać  przed telewizorem lub komputerem. Raz wyłączyli prąd a ona sama  została niechętnie w domu. Na zabicie czasu zaczęła oglądać i czytać książkę pt. „Atlas Świata”. Podczas lektury za sprawą wyobraźni dziewczynki w pokoju pojawiają się kolejno niezwykli goście: Eskimos z Grenlandii, Afrykańczyk Dziurawa Chmura oraz Chińczyk. Mieszkańcy dalekich i egzotycznych krajów uświadamiają Tosię jak ważne w życiu człowieka są relacje międzyludzkie i postrzeganie drugiego człowieka. Przedstawienie zakończyło się wspólną zabawą - tańcem. Ten spektakl nauczył nas, że niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, włosów każdy może stać się naszym przyjacielem, jeśli tylko otworzymy przed nim serce. Aktorzy w spektaklu zwrócili również uwagę na podstawowe zasady dbałości o zdrowie, aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie się. 
     Przedstawienie przygotowane przez teatr „Kurtyna” bardzo spodobało się dzieciom i opiekunom, było ono również dla nich niezwykle mądrą i wartościową lekcją tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-09

           Najmłodsze przedszkolaki omawiając tematykę „Owoców” poznawały po zapachu, smaku i dotyku przyniesione z domu owoce, zarówno te pochodzące z polskich sadów jak i te egzotyczne. W świat wartości odżywczych owoców wprowadziły dzieci również zajęcia muzyczne i plastyczne. Wesołe piosenki i ciekawe prace plastyczne okazały się ciekawą formą poznania nazw owoców oraz ich roli w diecie człowieka. Przygotowane samodzielnie owocowe obrazki cieszyły się dużym zainteresowaniem i wielką kreatywnością naszych najmłodszych przedszkolaków. Dzieci również kosztowały owocowe fondue czekoladowe, jogurt z pieczonych jabłek.  Bardzo smakowały naszym przedszkolakom owocowe przysmaki. 

           Jednak najważniejszym celem zajęć było zachęcenie dzieci do codziennego spożywania owoców jako źródła witamin i minerałów niezbędnych dla zdrowia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-07

      W środę 3.10.2018 r. dzieci z grupy  I ,  wzięły udział w zajęciach kulinarnych. W ramach ,,tygodnia owoców” przedszkolaki przyrządziły pyszną  i zdrową sałatkę owocową.  Dzieci podeszły do zadania z wielkim zaangażowaniem. Każdy był skoncentrowany na wykonywanych czynnościach. Po przygotowaniu sałatki wszyscy z apetytem degustowali efekty swoich  działań kulinarnych, które były bardzo zdrowe, a zarazem kolorowe. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-04

        Z Okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, nasze przedszkolaki zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej w Bolkowie, na spotkanie z kominiarzem. Pan Grzegorz Rączka nie tylko przeczytał dzieciom ciekawą bajkę, ale również opowiedział o swojej pracy. Duże zainteresowanie w przedszkolakach wywołała prezentacja sprzętu, który jest niezbędny kominiarzowi do pracy. Dzieci dowiedziały się też po co czyści się kominy i dlaczego nie należy palić w piecach śmieciami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-29

     29 września podczas XLVIII sesji Rady Miejskiej w Bolkowie, 100 Laureatów Konkursów Gminnych ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Bolków odebrało dyplomy  i słodkie upominki od Burmistrza Bolkowa Jarosława Wrońskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Mirosława Pustuły oraz Przewodniczącej Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Współpracy z Gminami Zagranicznymi Bogusławy Kałużnej. 
Gratulujemy naszym najmłodszym Laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-29

   Dnia 21.09.2018 r. dzieci z grupy 6 i 5 – latków wzięły udział w akcji ,,Sprzątanie świata”. Tego dnia dzieci odwiedził motyl Dyzio, który opowiedział o zanieczyszczaniu naszej planety przez człowieka. Wspólnie ustalono jak dbać o naszą planetę, aby była czysta. Dzieci miały za zadanie rozwiązać zagadki o tematyce ekologicznej, wykonać zabawkę z tzw. odpadów oraz wymyślić hasło zachęcające do ochrony przyrody. Następnie przedszkolaki udały się do ogrodu przedszkolnego i posprzątały go. Motyl Dyzio był bardzo zadowolony i wręczył wszystkim dzieciom medal przyjaciela przyrody.Do obejrzenia zdjęć zapraszamy już niebawem:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-26

    19 września grupa najmłodsza oraz  4 i 5- latki spotkały się na dużej sali ,aby  wspólnie świetować Dzień Przedszkolaka .  Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom za wspólną i wesołą zabawę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-22

 Maluszki na zajęciach o bezpieczeństwie poznały zasady przechodzenia przez jezdnię oraz kolory sygnalizacji świetlnej. Nowa zabawa zainspirowała ich do działania, wykonały przejście dla pieszych – zebrę oraz sygnalizator. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

      We wtorek  18 września Nasze przedszkole miało zaszczyt gościć teatr "Herbi" z Leszna, z przedstawieniem pt.: "Stoliczku nakryj się". Aktorzy w zabawny i groteskowy sposób przedstawili przygody dzielnego i wesołego Pietrka. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem śledziły akcję. Aktorzy zapraszali widzów do udziału w spektaklu, co bardzo ucieszyło dzieci. Widowisko zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem, a aktorzy nagrodzeni gromkimi brawami :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

           30 maja 6 latki z Oddziałów Przedszkolnych wraz z wychowawcą wybrały się do Szkoły Podstawowej w Bolkowie. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami szkolnymi: świetlicą, klasami dydaktycznymi, holem szkolnym oraz sklepikiem szkolnym. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji pokazowej przygotowanej przez klasę III. Trzecioklasiści pokazali czego uczą się w szkole i zaprosili również przedszkolaków do wspólnej zabawy tanecznej. Lekcja była bardzo ciekawa i interesująca dla najmłodszych uczniów .

            Spotkanie miało na celu przedstawienie dzieciom zajęć oraz pomieszczeń szkolnych, a także dostarczenie miłych wrażeń, których nie zabrakło. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone, wiele z nich dyskutowało na temat szkoły. Przedszkolaki chciałyby wrócić do szkoły z jeszcze jedną wizytą, aby zapoznać się z wyglądem i przeznaczeniem boiska oraz terenów i obiektów przyszkolnych, oraz chciałyby zobaczyć bibliotekę szkolną.

Dzieci mają nadzieję, że uda im się zrealizować ten cel, gdyż za kilka miesięcy staną się uczniami tej szkoły.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-03

         Dzieci z grupy 6-latków spędziły nockę w przedszkolu dnia 1 czerwca.  Dzieci przyszły do przedszkola na godzinę 19.30. Kiedy Wszyscy przybyli do przedszkola złożyli przysięgę:

My przedszkolaki przysięgamy tego wieczoru i nocy być odpowiedzialni, prezentować pogodę ducha, dobry humor, i okrutną chęć zabawy. Nie będziemy marudzili, narzekali, płakali i pokażemy wszystkim, jacy jesteśmy wspaniali.

       Po złożeniu przysięgi rozpoczęliśmy zabawę od konkurencji sportowych na dużej sali. Po zawodach troszkę zgłodnieliśmy, więc zamówiliśmy pyszną pizzę, którą zjedliśmy bardzo szybko. Następnie umyliśmy się i ubraliśmy w pidżamy. Kolejną atrakcją było odnalezienie Pani Ani, która schowała się przed dzieciakami. O godz. 21.30 odbywał się seans filmowy z popcornem. Najbardziej wytrwali zasnęli dopiero o godz.23.00.Wszyscy jednak byli bardzo dzielni i nikt nie zdezerterował. Rano następnego dnia zjedliśmy śniadanie, dzieci zadowolone i uśmiechnięte wróciły z rodzicami do swoich domów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-03

Dnia 25 maja w grupie II odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Rodziny.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-28

Dnia 24 maja w  grupie I odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Rodziny.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27

 Dnia 22 maja w grupie IV odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-24

Dnia 23 maja w gupie III odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Rodziny.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-24

     15 maja 2018r. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał XIV Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Pani Agaty Kornhauser-Dudy, przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

     "Uczę się bezpiecznie żyć", to konkurs edukacyjny dla dzieci i młodzieży, organizowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa. W finale konkursu uczestniczyło 48 placówek oświatowych wyłonionych w półfinałach. Celem głównym organizowanego konkursu jest nabycie przez dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów, wiedzy i umiejętności dotyczącej pomocy w sytuacjach zagrożenia, a także bezpiecznych i świadomych zachowań w życiu codziennym.

    Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa na poszczególnych stacjach konkursowych. Obejmowały one zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, a także bezpieczeństwa dnia codziennego.

  Drużyna z naszego Oddziału Przedszkolnego zajęła 11 miejsce. Serdecznie gratulujemy grupie, że mogła reprezentować naszą placówkę w wielkim finale.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-17

16 maja w Bibliotece Miejskiej w Bolkowie odbył się XIII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Z życia przedszkola".Z naszego Oddziału Przedszkolnego w  konkursie wzięłi udział następujące osoby:

3 -latki:Hana Cinkl, Oliwia Kowalska 

3 miejsce w tej kategori  zajęła  Agnieszka Morys 

4 - latki: Lena Kosek, Martynka Bielec, Hania łuczkowiec

5 - latki: Karolina Ficner, Milena Nazarko, Nikola Makowska

6 - latki- Monika Pachelska, Maja Krawczuk, Mateusz Klusek

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:)

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-17

26 oraz 27 kwietnia w naszym przedszkolu już po raz kolejny odbył się wewnątrzprzedszkolny Konkurs recytatorski.
Temat przewodni tegorocznego konkursu  brzmiał: „Z życia przedszkolaka”

Grupę 3- latki reprezentowali: Agnieszka Morys, Hana Cinkl, Kuba Dubicki, Antonina Krawczyk, Kewin Sołtysik, Lena Pierun, Oliwia Kowalska

Grupę 4- latki reprezentowali: Lena Siemborska, Martynka Bielec, Hania Łuczkowiec, Lena Kosek, Igor Nawara, Milenka Czochara, Julia Sobiesińska, Dominika Szymkiewicz

Grupę 5- latki reprezentowały: Emilia Muszyńska, Karolinka Ficner, Nikola Makowska, Nikola Słaby, Milenka Nazarko, Emilia Przytuła

Grupę 6- latki reprezentowali: Maja Krawczuk, Monika Pachelska, Michał Pikor, Mateusz Klusek, Klaudia Łukaszewska, Karol Bednarski

Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z dość trudnym tematem tegorocznego konkursu, wspaniale deklamowali swoje wiersze. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

 Jury miało bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwej naradzie jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii 3 latków zwyciężyły:

I miejsce- Agnieszka Morys

II miejsce- Hana Cinkl

III miejsce- Oliwia Kowalska

W kategorii 4 latków zwyciężyli:

I miejsce- Lena Siemborska

II miejsce- Martynka Bielec

III miejsce-  Hania Łuczkowiec

W kategorii 5 latków zwyciężyły:

I miejsce- Nikola Makowska

II miejsce- Karolina Ficner

III miejsce- Milena Nazarko oraz Emilia Muszyńska

Wyróżnienia: Emilia Przytuła, Nikola Słaby

W kategorii 6 latków zwyciężyli:

I miejsce- Maja Krawczuk

II miejsce- Monika Pachelska

III miejsce- Mateusz Klusek

        Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Zwycięzcy konkursu reprezentować będą nasze przedszkole podczas XII  Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 16 maja w  Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Bolków.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-27

         27.04.2018r. dzieci z odziałów przedszkolnych uczciły świeto flagi. Podczas zabaw poznały nasze symbole narodowe ( flaga, godło,hymn) i nauczyły się jak poprawnie zachować się podczas śpiewania hymnu: starsze przedszkolaki wzięły udział w quizie na temat naszej ojczyzny. Nastepnie wszyscy uczestniczyli w zabawie muzyczno- ruchowej przy piosence" flaga" .Po zabawach przedszkolaki pomaszerowały ulicami naszego pięknego miasteczka z biało- czerwonymi balonami. Wzbudzilismy duże zainteresowanie wśród mieszkańców Bolkowa  oraz Pana Burmistrza Jarosława Wrońskiego śpiewając piosenkę " Jestesmy Polką i Polakiem."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-27

Tupnij nogą raz, klaśnij w dłonie dwa!

Powtórz głośno

,, Przyjacielem przyrody jestem Ja!

Taki okrzyk towarzyszył wszystkim przedszkolakom, podczas obchodów Dnia Ziemi, który świętowaliśmy 23.04.2018 r. W tym dniu  dzieci wzięły udział w prelekcji  dotyczącej ochrony naszej planety.  Z wielkim entuzjazmem przypominały wiadomości  dotyczące dbałości o  przyrodę.  Szczególnie popisały się wiedzą na temat segregacji śmieci i recyklingu. Przedszkolaki podjęły się także zadań praktycznych .  Doskonale poradziły sobie z segregowaniem śmieci do odpowiednich pojemników.  Wszelkie działania miały na celu  utrwalanie postaw proekologicznych. Impreza zakończyła się  wygłoszeniem  przestrogi dla wszystkich ludzi.

 

,,Ziemio nasza Ziemio miła,

Tyś nas wszystkich wykarmiła

Twe powietrze, lasy, woda

To największa twa uroda

Więc człowieku! Pilnuj srodze

By nie padło wszystko w trwodze

Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie

To i ciebie też nie będzie!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-26

25 kwietnia w Oddziałach Przedszkolnych zostały przeprowadzone warsztaty dla rodziców dzieci 5,6- letnich.Temat warsztatów był następujący:

Niegrzeczne! Głośne! Nieuważne! Nieposłuszne! Złośliwe! Przeszkadzające! nieśmiałe ! wycofane ! płaczliwe! ...  Czyli  słów kilka o trudnych zachowaniach dzieci.

 •   Uwarunkowania trudnych zachowań.
 •   Co wzmacnia niewłaściwe zachowania a co je wygasza czyli regulacje zachowań rodzic- dziecko.

Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami, czyli jak pomóc sobie i dziecku? Pani Beata Poleszczuk mediator i terapeuta tłumaczyła jak należy postępować w trudnych sytuacjach z dziećmi czy nastolatkami.Po warsztatach rodzice mogli indywidualnie porozmawiać z pedagogiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-26

       12 kwietnia uczennice z grupy 6- latków  z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bolkowie brały udział w XIV Konkursie dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” ( etap supregionalny-Wałbrzych ), organizowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Euroregion Nysa, pod honorowym patronem małżonki Prezydenta RP – pani Agaty Kornhauzer-Dudy. 
        Uczniowie klas 0, 1-3, 4-6 oraz gimnazjaliści rywalizowali między sobą, wykazując się wiedzą na temat zachowań w niebezpiecznych sytuacjach.
        Organizowany na hali lekkoatletycznej przy ulicy Chopina konkurs miał charakter praktycznych zawodów. Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa dnia codziennego. Dzieci musiały przejść  6 stacji tematycznych. Należało wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi.

           Uczennice reprezentujące Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Bolkowie to :

Monika Pachelska

Gabriela Drzyzga

Maja Krawczuk

      Do konkursu  przystąpiło  11 drużyn z przedszkoli ,oddziałów przedszkolnych z supregionu wałbrzyskiego ,  I miejsce  zdobyły dziewczyny z naszego Oddziału Przedszkolnego, a tym samym nasza drużyna  awansowała i będzie brała  udział w wielkim finale, który odbędzie się 15 maja na Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu.
     Konkurs ma na celu propagowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań a także poszerzanie wiedzy i umiejętności dotyczących postępowania w sytuacjach niebezpiecznych, czy wręcz kryzysowych. - Pierwsza i najważniejsza zasada, to nie wpadać w panikę!- podkreślają zgodnie organizatorzy konkursu.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-15

WYNIKI

PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU

PLASTYCZNO-LOGOPEDYCZNEGO

„TWORZYMY RYMY”

 

Dnia 9 kwietnia 2018 roku rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-logopedyczny „TWORZYMY RYMY” zorganizowany przez logopedę Beatę Szydłowską.

 

Celem konkursu było:

-  wzbogacanie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy,

- rozbudzanie twórczości plastycznej i wyobraźni,

- prezentacja indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych,

- zachęcenie do wspólnej pracy logopedy, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy i języka z

  wykorzystaniem technik plastycznych.

 

Na konkurs wpłynęło 8 prac z dwóch grup przedszkolnych:

 • grupa 3:  Monika Pachelska, Karol Bednarski, Michał Lis i Dawid Drulak;
 • grupa 4: Nikola Socha, Lena Bolesławska, Milena Nazarko i Karolina Ficner;

Komisja konkursowa, składająca się z dziewięciu osób, wybrała najciekawsze prace pod względem artystycznym i zgodnym z regulaminem.

 

WYNIKI  GŁOSOWANIA:

I miejsce – Milenka Nazarko gr.4

II miejsce – Karol Bednarski gr.3

III miejsce – Nikola Słaby gr.4

III miejsce – Karolina Ficner gr.4

 

          Prace wyżej wymienionych dzieci wezmą udział w III Międzyszkolnym Konkursie Logopedyczno - Plastycznym „Tworzymy rymy” organizowanym przez Zespół Szkół w Męcince (regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej).
         Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i drobne upominki. Za udział serdecznie dziękuję a zwycięzcom składam najserdeczniejsze gratulacje i życzę powodzenia w następnym etapie.

             

                                                                                               Logopeda  mgr Beata Szydłowska

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-11

 

Będzie zdrowy każdy zuch,
gdy marchewkę je za dwóch!
U Kubusia dziarska mina,
bo marchewkę co dzień wcina”

Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły 5 kwietnia  w zajęciach z programu „Kubusiowi przyjaciele natury”- był to Dzień Marchewki. 

       Uczestnicy  dowiedzieli się, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi – to przysmak wielu zwierząt. Dzieci kształtowały sprawność manualną i spostrzegawczość. Rozpoznawały różne owoce i warzywa. Rozwijały umiejętność pracy w grupie, formułowania pytań i odpowiadania  na nie.
       Został również rozstrzygnięty konkurs na wesołego stwora z marchewki.Komisja postanowiła nagrodzić wszystkich zaangażowanych w konkurs plastyczny.
Był to wyjątkowy dzień! Pełen zdrowej żywności i niespodzianek dla wszystkich przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-09

Dnia 4 kwietnia br. w Gminno - Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie  odbył się V Festiwal Piosenki Przedszkolnej "GIGANCI 2018".

Kategoria "Młodsi" (3 - 4 latki)

I miejsce - MILENA CZOCHARA 

II miejsce - HANA CINKL 

III miejsce - LENA PIERUN 

Wyróżnienia:

LENA SIEMBORSKA 

AGNIESZKA MORYS 

Kategoria "Starsi" (5 - 6 latki)

I miejsce - KAROLINA FICNER 

II miejsce - GABRYSIA DRZYZGA 

III miejsce - MAJA KRAWCZUK 

Wyróżnienia:

EMILIA MUSZYŃSKA, MONIKA PACHELSKA 

AGNIESZKA SZRETEr

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-04

27  marca  w grupie starszaków odbyły się  eliminacje do  konkursu piosenki przedszkolnej.  Dzieci już od kilku dni czekały na to wydarzenie. Głównym celem tego konkursu było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez zabawę, prezentacja uzdolnień muzycznych, rozbudzanie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej.

Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób. Po zakończeniu prezentacji, komisja udała się na obrady i wyłoniła zwycięzców:

 I miejsce- Maja Krawczuk

 II miejsce- Gabrysia Drzyzga

 III miejsce- Monika Pachelska, Agnieszka Szreter

Te osoby będą  prezentować naszą grupę 4 kwietnia na gminnym konkursie piosenki przedszkolnej w Domu Kultury  Wszyscy jednak otrzymali dyplom za uczestnictwo i wkład pracy w przygotowanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-27

       22 marca odwiedziła nas Pani Renata Kwolek pracująca w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Bolków.
 Dzieci miały okazję zapoznać się z nową metodą słuchania bajki. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji teatrzyku Kamishibai.  
        Kamishibai (kami = papier, shibai = sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Kamishibai to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”.  Podczas spotkania z przedszkolakami  czytano bajkę pt. „Brzydkie Kaczątko” w oparciu o teatrzyk Kamishibai. 

        Nauczyciele i dzieci przekonali się, że ta niewielkich rozmiarów drewniana „skrzynka” może stanowić interesującą i nowatorską formę spotkania z książką.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-22

             21 marca gościliśmy w naszym Odziale Przedszkolnym proboszcza Parafii Bolków Wiesława  Pisarskiego oraz  ks.Bp  Mariana Buczka.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy krótką modlitwą. Biskup  słowem, śpiewem  głosił dzieciom naukę Pana Jezusa. 
             Rekolekcje wielkopostne to czas zadumy i wyciszenia. To taki czas w roku, kiedy powinniśmy się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem. Bardzo dziękujemy księdzu proboszczowi oraz biskupowi , że przygotowali nas na nadejście Jezusa Zmartwychwstałego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-22

Dnia 20 marca 2018r. w Oddziale Przedszkolnym odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom między-przedszkolnego konkursu plastycznego „Kapelusz Pani Wiosny”.

Konkurs skierowany był do wszystkich przedszkolaków. Dzieci wraz z rodzicami stworzyły piękne kapelusze, kolorowe, wiosenne- każdy był inny, niepowtarzalny!

 Dziś kapelusze ozdabiają przedszkolnym korytarz.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie!

Nagrodzeni upominkami zostali autorzy wszystkich kapeluszy, a zwycięzcy i wyróżnieni, którzy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy to:

 

Kategoria 3 latki:

I miejsce – Oliwier Bieła
II miejsce- Jakub Dubicki
III miejsce- Hana Cinkl

Kategoria 4 latki:

I miejsce – Igor Nawara
II miejsce- Lena Kosek
III miejsce- Amelia Pietrzyk

Kategoria 5 latki:

I miejsce -Nikola Słaby
II miejsce-Nikola Makowska
III miejsce- Krzysztof Krawczuk

Kategoria 6 latki:

I miejsce – Gabriela Drzyzga
II miejsce- Nikola Menze
III miejsce-Maja Radziun

 

Tego dnia w naszym Oddziale Przedszkolnym, nie zabrakło wesołych zabaw, śpiewu i zdrowego współzawodnictwa wśród przedszkolaków.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-20

Chociaż wiosny jeszcze nie widać dzieci z grupy II rozpoczęły już początkowe "prace ogrodnicze". 16 stycznia 2018 roku dzieci wspólnie z wychowawcą sadziły owies orac cebulkę, najpierw jednak zapoznały się z jej  wyglądem budową, fakturą oraz zapachem. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-16

13 lutego b.r. dzieci z grupy starszaków z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie z wychowawcą   wybrały się do Pizzerii „42”, która mieści się przy ul. Kamiennogórskiej 20 w Bolkowie.

         Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowywanie się w restauracji, a także przy stole podczas posiłku. 

      Na początku właściciel pizzerii Pan Grzegorz przedstawił krótką historię tego popularnego włoskiego dania oraz zapoznał dzieci z przyrządami pomocnymi podczas jego przygotowywania. Przedszkolaki dowiedziały się również z jakich składników składa się ciasto, z czego zrobiony jest sos, jak wygląda piec do wypiekania. Pani Angelika oprowadziła dzieci po pomieszczeniach znajdujących się w pizzerii oraz zademonstrowała pokaz składania pudełek do pizzy. Najwięcej wrażenia zrobił na nas pokaz przygotowywania pizzy, dzieci same zdecydowały jakie składniki znajdą się na pizzy. Samodzielnie smarowały je sosem pomidorowym. Na tak przygotowanej pizzy układały dodatki według upodobania. Przedszkolaki miały też okazję zobaczyć piec, do którego ich pizza została włożona. Po upieczeniu dzieci czekała prawdziwa uczta.    Kiedy pizza piekły się w gorącym piecu, dzieci miały czas na przypomnienie zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Następnie przedszkolaki przystąpiły do degustacji, dzieci zgodnie stwierdziły, że pizza była bardzo smaczna.
       Treści przekazane na zajęciach współgrały z realizacją programu „O zdrowie dbamy i sporty uprawiamy”, gdzie dzieci mogły podczas przygotowywania pizzy zastosować zasady zdrowego żywienia. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia. 

        Składamy serdeczne podziękowanie Pani Anegelice Kałamarz oraz Panu Grzegorzowi Moroń za zaproszenie i przeprowadzenie warsztatów kulinarnych dla naszych przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14

       7 marca  grupa starszaków została zaproszona do Szkoły Podstawowej  na przestawienie teatralne pod tytułem „Wielka heca w bibliotece”. Głównym bohaterem teatrzyku był tygrysek, który zgubił  się i nie mógł odnaleźć swojej bajki. Stało się tak, gdyż dzieci podczas zabaw w bibliotece nie zachowywały się poprawnie. Nie szanowały książek, powyrywały kartki, porozrzucały je w różnych miejscach pomieszczenia. Postacie z bajek, w tym także nasz bohater tygrysek były tak zagubione, że nie potrafiły odnaleźć swoich bajek. Wspólne działanie wszystkich i konsekwencja w szukaniu „drogi do domu” doprowadzają do szczęśliwego zakończenia. Głównym celem sztuki było uwrażliwienie dzieci na poszanowanie książek i wdrażanie do prawidłowego zachowania w miejscach publicznych, a szczególnie w bibliotece i czytelni.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-10

      ,,Jaś i łodyga fasoli” to tytuł przedstawienia, z którym przybyli w piatek  (02.03) do naszego przedszkola aktorzy teatru ,,Herbi” z Leszna. Aktorzy opowiedzieli nam  historię ubogiego chłopca, który pewnego dnia wspiął się po łodydze fasoli na sam jej szczyt. Spotkał tam olbrzyma, jego żonę i kurkę znoszącą złote jajka. Chłopiec kurkę sprytnie wykradł i zaniósł do domu. Odtąd Jaś i jego mama nie cierpieli już biedy. Po pewnym czasie mama zachorowała. Okazało się, ze dla ratowania matki chłopiec musi oddać kurkę. Nie zastanawiał się ani chwili. Oddał kurkę i mama wyzdrowiała. 
Nasi   przedszkolacy   przekonali  się  dzięki  tej  opowieści, że   nie  bogactwa  mają największą  wartość   lecz  zdrowie  i uczciwość.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-02

        W poniedziałek 26.02.2018 r.  w grupie I, odbyły się zajęcia otwarte pt.  ,, Mamo, Tato pobaw się ze mną” . W/w zajęcia miały na celu pogłębienie kontaktu fizycznego i emocjonalnego dziecka z rodzicem oraz doskonalenie umiejętności współpracy z drugą osobą i grupą. Dzieci jak i zaproszeni goście czynnie brali udział w ćwiczeniach i zabawach muzyczno – ruchowych. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Było mnóstwo radości i śmiechu.

            Grupa I  wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za miło spędzony czas.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-27

          Dnia 27.02.2018 r. dzieci z gr. IV wyruszyły na wyprawę w poszukiwaniu pirackiego skarbu. Po odnalezieniu listu od pirata Pstryka wsiadły na statek i płynąc zgodnie z jego wskazówkami dotarły szczęśliwie na wyspę skarbów. Po drodze odwiedziły wyspę koralową, kwiatową wyspę szczęśliwości i sportu. Na każdej miały do wykonania zadania – nawlekanie korali, łowienie ryb, szukanie wyrazów do rymu, wykonanie kilku ćwiczeń gimnastycznych oraz zatańczenie pirackiego tańca.  W podróży towarzyszyły dzieciom pieśni żeglarskie – szanty. Wspólnymi siłami udało się odnaleźć skarb – magiczny kamień i złote monety. Jednak dzieci doszły do wniosku, że największym skarbem jest rodzina, szczęście i zdrowie. Na zakończenie rodzice zaśpiewali dzieciom pieśń ,,Morskie opowieści”,  a dzieci akompaniowały na instrumentach. Zabawa była udana.

Dziękujemy rodzicom za przebranie dzieci i udział w zajęciach.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy wkrótce:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-27

Dnia 19 lutego 2018 roku w grupie II odbyły się zajęcia z Rodzicami. Tematem przewodnim zajęć były sporty zimowe. Podczas zajęć dzieci wspólnie z zaproszonymi gośćmi przenieśli się w mroźną zimę, gdzie uprawiali różne sporty. Nie zabrakło jazdy na nartach, łyżwach, sankach, skoków narciarskich i wiele innych dyscyplin sportowych. Wspólnie przedstawiliśmy jak można spędzić czas zimową porą na dworze. Rzucaliśmy się śnieżkami lepiliśmy "Bałwankową Rodzinę" jak również rozgrzewaliśmy się podczas zabaw muzyczno- ruchowych. Wychowawca grupy bardzo dziękuje uczestnikom za wspólną zabawę! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-19

 

            W czwartek,  15. 02.2018 r.  w grupie 4 – latków odbyły się zajęcia kulinarne. Już od samego rana w przedszkolu unosił się aromat pieczonego ciasta.  Wszystko zaczęło się od przygotowania niezbędnych produktów.  Po czym  dzieci z dokładnością odmierzały i ważyły potrzebne składniki. Następnie w odpowiedniej kolejności wrzucały, wsypywały i miksowały przygotowane porcje mąki, cukru, proszku do pieczenia itp. Każdy podszedł do zadania z wielką starannością i uwagą. Na koniec , powstałą masę wylano na blachę i dorzucono cząstki  słodkich jabłek. Całość trafiła do piekarnika. Potem już tylko zajadaliśmy się pysznym ciastem z jabłkami, które okazało się ,, najłatwiejszym ciastem w świecie, którego nic, a nic się nie gniecie..” Pycha.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

    W tym tygodniu dzieci z najmłodszej grupy poznały różne rodzaje sklepów oraz praktycznie uczyły się robić zakupy. W miniony  wtorek uczyły się, jak należy zachować się w miejscach publicznych i jak robić zakupy. Na początku milusińscy z wychowawcą Panią Anią wybrały się na zakupy do pobliskiej apteki, w której pracuje mama Kuby - Pani Agnieszka. Farmaceutka z serdecznością obsłużyła najmłodszych klientów,którzy potrzebowali kolorowych plasterków na skaleczenia. 
    Kolejnym sklepem, który odwiedziły przedszkolaki było „Dino”. Każde dziecko po wejściu zabrało koszyk, do którego wkładały wybrane przez siebie produkty. Przedszkolacy z dużym zainteresowaniem oglądały wypełnione półki, regały, lodówki. Poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie oraz obserwowały pracę sprzedawcy. Oczywiście dzieci pamiętały o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję. Wizyta w sklepie oraz aptece była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-17

       16 lutego przedszkolaki z wszystkich grup  wzięły udział w spektaklu teatralnym pt. „Alicja w krainie czarów”, który został wystawiony przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa na scenie Gminno - Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie. „Alicja w Krainie Czarów” to spektakl pełen przygód i fantazji, humoru i magii. Dzieci były pod wielkim wrażeniem pięknych, barwnych kostiumów oraz wesołych piosenek.To była fascynująca podróż do świata magii i wyobraźni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-16

    15 lutego dzieci z grupy III korzystając z zaproszenia pani Pauliny – mamy Mikołaja, wybrały się do salonu fryzjerskiego ,,Zakątka  Piękna” w Bolkowie. Pani Paulina opowiedziała dzieciom na czym polega praca fryzjera oraz pokazała wszystkie potrzebne do tej pracy akcesoria. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Podczas spotkania Pani Paulina wszystkim dzieciakom zrobiła fantazyjne i kolorowe fryzury. W oczekiwaniu na swoją kolej dzieci  rysowały na tablicy, kosztowały słodkości i zadawały pytania Pani fryzjerce.Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy pani Paulinie za bardzo serdeczne i miłe spotkanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-15

       Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. We wtorek 13.02.2018r. w Naszym Oddziale Przedszkolnym odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.   Animatorki zachęcały wszystkich do tańca przygotowaną muzyką oraz do zabaw które przygotowały. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez animatorki. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci udały się do sal na przygotowany poczęstunek. Największy zachwyt wywarł na dzieciach pokaz baniek mydlanych. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. 

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-15

       W piątek 09.02.2018 r. odbyły się zajęcia otwarte w grupie „Starszaków” dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty Pani Dyrektor- Doroty Menkarskiej oraz rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków mamusie oraz tatusiowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Tematem przewodnim były „Zabawy z Bałwankiem”.Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania, poczynając od wysłuchania wiersza pt. „Dziewięć bałwanków” i udzielenia odpowiedzi na pytania nauczyciela dotyczące treści wiersza. Przedszkolaki obejrzały również prezentację multimedialną dotyczącą Bałwankowych rad na zimowe zabawy . Jednak najbardziej atrakcyjne okazały się ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, które także dotyczyły czytania oraz liczenia. Dzieci z pomocą rodziców przyrządzili przepyszne słodkie bałwanki, które potem smacznie zjedli.

W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

Wychowawczyni dziękuje wszystkim rodzicom oraz Pani Dyrektor za przybycie na zajęcia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

    To już tradycja, że kilka dni przed najpiękniejszymi Świętami Bożego Narodzenia odbywa się w Oddziale Przedszkolnym wigilijne spotkanie.  Tak było i w tym roku. W  piątek  22 grudnia  w  niezwykłej  scenerii  uśmiechniętych,  radosnych  przedszkolaków  odbyła  się  niezwykła  uroczystość. Było to wspólne śpiewanie kolęd.Główną   atrakcją   było przedstawienie bożonarodzeniowe, czyli tzw. Jasełka w wykonaniu   uczniów ze Szkoły Podstawowej. Uczniowie wraz z opiekunami Panią Bernadettą Pawłowską -Waligórą oraz Panią Natalią Palczak obdarowali naszych Przedszkolaków oraz Pracowników Przedszkola   własnoręcznie przygotowanymi ozdobami Świątecznymi. Dzieci z grupy starszaków zaprezentowały dla wszystkich przedszkolaków oraz pracowników program artystyczny. Po występach, pani dyrektor Dorota Menkarska złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Wspólnie  spędzony  czas  był  okazją  do  poszanowania  i  podtrzymania  polskiej  tradycji  i  obyczajów  związanych  ze  Świętami  Bożego  Narodzenia,  podczas  którego  dzieci  doświadczyły  wielu  przeżyć  i  emocji,  które  na  długo  pozostaną  w  ich  pamięci.

 

Całą uroczystość spędziliśmy w świątecznym nastroju.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-28

     W poniedziałek  18 grudnia 2017 r. dzieci 6 -letnie z Oddziału Przedszkolnego przenieśli się w czasie do początków państwa polskiego za sprawą przybyłego  do Szkoły Podstawowej  gościa! Gość opowiedział nam o tworzeniu się państwa polskiego, początkach chrześcijaństwa na naszych ziemiach. Uczniowie wysłuchali opowieści o podbojach Mieszka I, uzbrojeniu Słowian i Wikingów.Opowieściom towarzyszył pokaz uzbrojenia, bowiem były to czasy bardzo niespokojne. Osobiście można było zobaczyć, dotknąć, a nawet poczuć ciężar włóczni, mieczy, zbroi, tarcz bojowych. Następnie swoją obecnością zaszczyciła nas para książęca – Mieszko i Dobrawa ( w inscenizacji brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej). Scena zaślubin Mieszka i Dobrawy, występujących w odświętnych średniowiecznych strojach pozostawiła na widzach niezapomniane wrażenia.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:)

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18

     W środę  6 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.  Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja.

      Mimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj przybył do dzieci. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek , które przygotowały specjalnie dla Niego. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne.Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Panią dyrektor. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Tego dnia nie zabrakło tańców i wielu zabaw z Mikołajem . Mikołaj prosił  Wszystkie dzieci , aby były grzeczne przez cały rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

      W ramach prezentu mikołajkowego Pani dyrektor  ufundowała dzieciom przedstawienie teatralne, które mogliśmy obejrzeć 7 grudnia.  Po raz kolejny zawitali do nas aktorzy z Teatru "Herbi" w Lesznie. Tym razem przedstawli nam wspaniały spektakl, pt. "Baśń o 12 miesiącach". 

     Występ wywołał u dzieci wiele pozytywnych emocji. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem reagowały na wydarzenia pojawiające się na scenie i odpowiadali na pytania zadawane przez aktorów pojawiających się na scenie. Zarówno dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klasy 6 B i  Nasza Pani dyrektor  miały okazję zadebiutować na scenie u boku wspaniałych aktorów. Ciekawa historia i dobra atmosfera stworzona przez aktorów spowodowała, że wszyscy mieli uśmiech na twarzy. Dzięki bardzo puczającej historii maluszki  mogły poznać nazwy poszczególnych miesięcy oraz skojarzyć je z porami roku, natomiast starszaki miały niezły egzamin ze znajomości miesięcy oraz pór roku, który zdały doskonale.Aktorzy Studia Artystycznego „HERBI” z Leszna wprowadzili nas w świąteczno-noworoczny czas.

Dziękujemy aktorom , za kolejną wspaniałą przygodę z teatrem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

            28 listopada gościł w naszym Oddziale Przedszkolnym  TEATR KURTYNA z Krakowa.

Przedszkolaków aktorzy zaprosili na niezwykłą bajkę pt. "Tu rządzi kot", która opowiadała o tym, jak wspaniale jest odkrywać, że świat może być miejscem, którego będziemy mądrymi i szczęśliwymi mieszkańcami, cieszącymi się szacunkiem i uznaniem innych. Tytułowy bohater, spragniony wiedzy i dociekliwy kot, opowiedział o wytrwałości, pracowitości, byciu uczciwym i sprawiedliwym. Mali widzowie dowiedzieli się, że złość czyni nas słabymi, a korzystanie z rad opiekunów pozwala na to, by dobro i prawda dały nam szczęście.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-29

 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasz Oddział Przedszkolny. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

     W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki z całego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. 
Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

     Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, ,bawiły się przy piosenkach: „Niedźwiadek”, „Jadą, jadą misie” i wielu innych . Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji m.in. zabawy ruchowe, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.

    Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z uszatkiem.

Zapraszamy do obezjrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-25

     Dnia 16listopada  2017 roku, już po raz kolejny dzieci z  Oddziału Przedszkolny wybrały się do Domu Kultury w Bolkowie na spektakl pt. "Bajka o dzielnym Szewczyku", który przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

     Atutem przedstawienia była pomysłowa scenografia, fantastyczne kostiumy, efekty specjalne oraz znakomicie dobrane rymowane teksty. Magiczna adaptacja sceniczna na podstawie książki ,,Bajki robotów’’ rozbawiła wszystkie dzieci. Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła teatrzyk pokazał wszystkim widzom, że dobroć połączona z odwagą
i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście. Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom.
     Swój wkład w zachowanie optymistycznej atmosfery miał też taniec i śpiew piosenek, który spotkał się z dużym entuzjazmem dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-18

10 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w I Konkursie Recytatorskim dla dzieci przedszkolnych pt. „Zaczarowane wiersze ulubionych poetów - moje talenty, moje uzdolnienia" organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze.
Nasz Oddział Przedszkolny reprezentowali: Martynka Bielec- 4-latek, Adam Onoszko- 5- latek oraz Maja Radziun reprezentantka z grupy 6 -latków. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.
Nagrody dla najlepszych zostaną wręczone podczas Gali Laureatów Konkursów Powiatowych w czerwcu 2018 roku.
Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za włożoną pracę i zaangażowanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

8 listopada 2017 odbyło się we wszystkich grupach wiekowych spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Jolanntą Nowak - Sawicką . Podczas spotkania, pani doktor na modelu szczęki zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów, wspólnie z dziećmi ustaliła dietę właściwą dla zdrowych zębów i kości oraz pokazała narzędzia dentystyczne – zgłębnik i lusterko. Na specjalnych obrazkach i kolorowych plakatach pokazała, z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła przedszkolakom jak należy dbać o zęby, oraz co robić, aby jak najdłużej pozostały zdrowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-11

,, Zielona sałata, czerwony buraczek, ale najsmaczniejszy jest żółty ziemniaczek”

Takie hasło towarzyszyło przedszkolakom w czasie obchodów Dnia Ziemniaka, które miało miejsce 31.10. 2017 r. w naszym przedszkolu. Impreza w całości poświęcona była jednemu z popularnych warzyw – ziemniakowi. Na wstępie dzieci  dowiedziały się jak rośnie ziemniak.  Poznały również historię tego warzywa, a mianowicie, skąd przywędrował  i  pojawił się na naszych talerzach.  Dzieciaki potrafiły wymienić kilka potraw, które przyrządza się z ziemniaków. Następnie odbyła się Sportowa Olimpiada Ziemniaczana.  Nasi milusińscy chętnie brali udział w różnych konkurencjach.  Najpierw  z  dużym zaangażowaniem szukano ukrytych w różnych miejscach  ziemniaków. Potem dzieci wykazały się wielkim sprytem w  różnorodnych zmaganiach sportowych.  Z ogromnym entuzjazmem dopingowały swoim wychowawczyniom, podczas konkurencji obierania ziemniaków na czas.  Dzieci pokazały iście sportową postawę – fair play, której towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy. Po sportowych zmaganiach ze smakiem częstowaliśmy się chrupiącymi frytkami, które należą do ulubionych ziemniaczanych potraw dzieci. Jednak przedszkolaki doskonale wiedzą, iż  frytki należy jeść z umiarem. 

Cała impreza przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

 

31 października br. w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie  było bardzo kolorowo.   Dzięki staraniom rodziców przedszkolacy byli ubrani w kolorach swoich grup.Wszyscy (nasze Panie również!)
Dzieci wraz z Panią dyrektor Dorotą Menkarską oraz wychowawcami grup uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Było wesoło i kolorowo.

Dzieci 3 -letnie oficjalnie włączone zostały do grona społeczności przedszkolnej. Maluszki zaprezentowały krótką część artystyczną dla starszych kolegów. Dzieciaki pokazały, że gotowe są już zostać prawdziwymi przedszkolakami. Pani dyrektor Dorota Menkarska najmłodszym przedszkolakom wręczyła dyplomy.

Tego dnia każdy przedszkolak otrzymał duży balon i słodką niespodziankę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

27 października grupa sześciolatków z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie uczesniczyła w uroczystości Pasowania  i Ślubowania pierwszoklasistów na uczniów w Szkole Podstawowej.  Przedszkolaki zaprezentowały  krótki program artystyczny oraz wręczyły słodkie upominki dzieciom z klas pierwszych .
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-01

25 pażdziernika  przedszkolacy z grupy Pani Basi Łukasińskiej zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Bolków na spotkanie z autorem wierszowanych historyjek adresowanych do dzieci. Są to pełne humoru opowieści, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Dodatkowo książeczki są przepięknie  ilustrowane i barwne, co niewątpliwie zachęca do ich czytania.
Od kilku lat pan Wiesław odwiedza biblioteki, szkoły i przedszkola w całej Polsce, aby mieć dobry kontakt z czytelnikami.
Tak też było i podczas spotkania z najmłodszymi czytelnikami biblioteki w Bolkowie.

Pisarz bardzo szybko przełamał pierwsze lody w rozmowie z dziećmi, dzięki czemu bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Postaram się, żeby było wesoło, bo i moje książki są wesołe i śmieszne – powiedział. I tak właśnie było. Zadawał dzieciom zabawne zagadki. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki . Dzieci, które uzbierały ich najwięcej otrzymały nagrodę książkową z dedykacją autora. Mali goście rwali się do odpowiedzi, nie było pytania, które pozostałoby bez głośnego odzewu.

 Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i oczywiście rymował. Ma do tego wyjątkowy talent. W trakcie całego spotkania panowała miła atmosfera, a poczucie humoru autora można było zaobserwować wybuchami śmiechu nie tylko dzieci ale także ich opiekunów.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-25

20 października 2017r.  o  zdrowej, ekologicznej żywności, higienie ciała i zasadach dbania o zdrowie, mówiła zaproszona do grupy II i III  w Oddziałach Przedszkolnych  Pani pielęgniarka Jolanta Brandt  .

 Przedszkolaki przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem i wielką uwagą słuchały jak Pani w ciekawy sposób opowiada o zdrowej, ekologicznej żywności o tym jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Podczas pogadanki, Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom wiele bardzo ważnych spraw. Zwróciła uwagę m.in. jak ważny w życiu jest ruch, zdrowe odżywianie się  oraz spożywanie owoców i warzyw.Dzieci same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani Jola wyjasniła dzieciom,że istnieją różne  diety i alergie wystepujące u dzieci. 

Pod koniec spotkania pani pielęgniarka zadała kilka pytań zebranym przedszkolakom. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się  dużą wiedzą na temat zdrowej żywności, zdrowia i czystości. Pani pielęgniarka również chętnie odpowiadała na wszystkie pytania małych przedszkolaków i cieszyła się, że jest tak duże zainteresowanie tematem ZDROWA ŻYWNOŚĆ. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy.Dzieci  utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie spożywania zdrowej żywności, celowości przestrzegania zasad higieny i dbania o swoje zdrowie.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Od 6 października w Naszym Odziale Przedszkolnym odbywały sie spotkania związane z obchodami Światowych Dni Zwierząt , który ustanowiony został w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji. Tego dnia dzieci  wraz z  Panią Anią Richter przyniosły  do przedszkola swoje zwierzęta i opowiadały o ich przyzwyczajeniach i sposobach pielęgnacji swoich pupili. 
Dzieci rozwiązywały zagadki o zwierzętach , śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami.

Kolejnym wydarzeniem związanym z obchodami Światowych Dni Zwierząt było zaproszenie Pana Leśniczego Grzegorza Kucaba, który przeprowadził interesującą pogadankę nt. zwierząt zamieszkującch  polskie lasy.Dzieci przynisoły dla zwierząt leśnych smakołyki( marchewki,żołędzie i inne warzywa).

Ostatnią atrakcją  związaną z  obchodami Światowych Dni Zwierząt była wycieczka na pastwiska , gdzie dzieci mogły zobaczyć konie . Dzieci poznały  zwyczaje i sposób życia koni.

 Dzieci w drodze na pastwisko  zobaczyły  ptaki takie jak:kury,koguty, kaczki, gęsi, perliczki . W trakcie wycieczki przedszkolaki podziwiały zielone pastwiska i uroki wiejskich krajobrazów.Największą atrakcją dla dzieci  było przechodzenie przez rzekę.

Głównym celem tego dnia przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania ludzi wobec zwierząt i uświadomienie, że zwierzę to żywa istota, która ma swoje prawa i należy o nią dbać. 

Na terenie placówki została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt mieszkających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Jaworze.
Serdecznie dziekujęmy Dzieciom i ich Rodzinom za włączenie się do tej akcji.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

16 października 2017 r. dzieci 5,6- letnie wraz z wychowcami brały udział w uroczystym otwrciu placu zabaw przy ulicy Wysokogórskiej.Burmistrz Jarosław Wroński życzył  wszystkim przedszkolakom, by zmodernizowany  plac zabaw dostarczył im wielu szczęśliwych i niezapomnianych chwil, spędzonych na zabawie z przyjaciółmi.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę.  Nowe obiekty na placu cieszyły się niesamowitym powodzeniem.
Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z tego wydarzenia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

17 października 2017r. wszyscy przedszkolacy obejrzeli internetowy spektakl pt. „Księga dżungli” Teatru Arlekin w Łodzi. Była to opowieść o chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która została podana w niezwykle atrakcyjnej formie. 
W spektaklu brał  udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne - rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-12

14 października 1926 r. w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana A. Milne. Z tej okazji od kilku lat w kalendarzu kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” obchodzone są w połowie października Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. W tym roku w uroczyste obchody misiowych urodzin włączyła się Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Bolków oraz Przedszkolacy z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie .

11 października 2017 r. odbyły się spotkania w poszczególnych grupach z Panią Renatą Kwolek, która czytała wesołe i zabawne historie z Kubusiem Puchatkiem

„Święto Książkowego Misia” mamy nadzieję ,że wpisze   się już na stałe w kalendarz uroczystości  Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-11

Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej odbyła się 29 września 2017r. i wzięli w niej uczniowie z grupy III oraz II wraz ze swoimi wychowawcami.Jest to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. 

W tym pełni tajemnic miejscu na uczniów czekały m.in warszataty w laboratorium ,gdzie na samym początku wszyscy uczniowie założyli białe fartuchy i wspólnie z edukatorem wykonywali  doświadczenia z wodą i innymi substancjami

W kolejnej sali znaleźliśmy  trójwymiarową, interaktywną mapę całego Pogórza Kaczawskiego. Dzieci miały możliwość, przyciskać odpowiednie guziki, podświetlić np. szczyty wygasłych wulkanów czy kopalnie złota. 

 Dużym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna makieta rzeki, w której młodzi odkrywcy mogli zanurzyć ręce i samodzielnie wywołać powódź.

Dzięki ciekawym makietom wulkanów uczniowie zajrzeli do wnętrza każdego z nich i przekonali się jak powstaje i przebiega erupcja. Z kolei przedstawiony film w formacie 3D ukazał czym w rzeczywistości jest erupcji wulkanu. Poza tym ciekawym doświadczeniem była platforma symulująca trzęsienie ziemi, na której przedszkolacy mogli się przekonać jak ono wygląda. Podczas warsztatów  dzieci aktywnie brały udział w zajęciach i dyskusjach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-01

Dnia 29 września 2017 roku przedszkolaki z grupy I Magdaleny Kolano oraz z grupy II Anny Richter, wybrały się na pierwszą autokarową wycieczkę w roku szkolnym 2017/2018. Dzieci wspólnie z wychowawcami udały się do miejscowości Dobków na warsztaty ceramiczne do „Galerii pod Aniołem”. Państwo Rudniccy przywitali nas wspólnie ze swoim pupilem Pędzlem, który pokazał dzieciakom sztuczki które umie.  Pani Bogusława zaprosiła dzieci do wspólnych zabaw przed rozpoczęciem ciężkiej pracy. Dzieciaki zanim rozpoczęły pracę z gliny na początku zapoznały się jak z jej strukturą przed i po wypieku oraz w jakich temperaturach są wypiekane. W tym dniu u Państwa Rudnickich dzieci wykonywały z gliny, własnoręcznie robione kubeczki. Po wykonanej ciężkiej pracy udaliśmy się wspólnie z Pędzlem na podwórko, gdzie mogliśmy korzystać z atrakcji tego ogrodu. 
Dziękujemy założycielom „Galerii pod Aniołek” za serdeczne powitanie oraz za mile spędzony czas. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-30

Dnia 27 września 2017 roku dzieci z grupy II Pani Anny Richter zapoznawały się z właściwościami wody. Początkowo myły rączki do wierszyka „Czyste dłonie” jak również robiły pianę. Już podczas tej zabawy dzieciom towarzyszyło dużo radości, lecz to nie koniec doświadczeń wodnych. Pani Ania wspólnie z dziećmi barwiła wodę na niebiesko oraz zielono, dodając kolejno olej. Dzieci podczas tego doświadczenia zauważyły, że zawsze kolorowe krople zmieszane z olejem są na górze, a kolorowa woda na dole. Pani Ania pokazała również "wędrującą wodę" z dwuch szklanek do jednej. Przedszkolaki samodzielnie bez pomocy Pani wykonały własne doświadczenie, a mianowicie układały na talerzyku cukierki, poczym nalały w środek wody. Zdziwienie dzieci było ogromne. Na talerzykach pojawiła się tęcza wodna. Grupa II zachęca do wykonania takiego doświadczenia w domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-27

25 września 2017 r. najstarsza grupa   z Oddziałów Przedszkolnych odwiedziła gabinet pielęgniarki szkolnej Pani Jolanty Brandt, która opowiedziała nam o wykonyanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania 6- latki dowiedziały się w jaki sposób możemy zapobiegać chorobom, jak należy o siebie dbać, ubierać odpowiednio do pogody.Zobaczyliśmy również w co jest wyposażony gabinet .Pani Jola zmierzyła oraz zawżyła wszystkie obecne dzieci.Na zakończenie spotkania pielęgniarka wręczyła wszystkim milusińskim naklejki .

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-25

Dnia 21 września w Naszym Oddziale Przedszkolnym odbyły się kolejne zajęcia zumby z instruktorką Panią Magdaleną Truszczyńską.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

Dnia 21 września 2017 roku (tj piątek) zawitał do nas Teatr Herbi z Leszna z przedstawieniem teatralnym pt. "Wielkie sprzątanie na wiejsiej polanie". Podczas spektaklu dzieci nauczyły się jak powinny dbać o przyrodę oraz jak należy segregować śmieci. Głównym bohaterem był Dyzio, który początkowo nie dbał o przyrodę oraz ich mieszkańców. "Leśna wróżka" ukarała go, zamieniając Dyzia w drzewo. Dyzio mógł doskonale poczuć jak cierpi drzewo, na którym wyrył serce dla Naszej Pani Bogusi. Jednak "Leśna wróżka" dała mu ostatnią szansę. Jego zadaniem było wykonać trzy ekologiczne zadania. Z pomocą naszych przedszkolaków Dyzio wykonal je prawidłowo. 

Podczas przedstawienia nie zabrakło uśmiechu :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

W minionym tygodniu dzieci z grupy I - wych.Magdalena Kolano omawiały blok tematyczny dotyczący " Bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola" Przedszkolaki przypomniały  zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku z zapoznały się z niektórymi znakami drogowymi. W zabawie, wzorowo reagowały na światła sygnalizatora " Czerwone światło - stój!" Zielone światło - idź!".Podczas zajęć dzieci nie tylko przyswajały wiedzę, ale i świetnie sie bawiły.Zwieńczeniem tematów  były ćwiczenia praktyczne w terenie.

Wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami nt. bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 15 września włączyły się do akcji  " Sprzątania świata".Tego dnia zostały poprowadzone zajęcia ,które zainspirowały dzieci do dbania o nasze środowisko.Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie,odpowiadały na zadawane pytania.Ponieważ była brzydka pogoda sprzątanie naszego ogrodu przedszkolnego odbyło się w poniedziałek.Z dużym zaangażowaniem dzieci wykonały zadanie.

data dodania: 2017-09-16

15 września po raz pierwszym w roku szkolnym 2017/2018 mieliśmy zajęcia z Zumby z Panią Magdaleną Truszczyńską. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-15

8 września do naszego Oddziału Przedszkolnego przybyli instruktorzy taekwon-do Pan Rajmnud Felusiak oraz Pani Urszula Żurowska.W zajęciach wzięły dzieci 4,5 i 6 letnie.dzieci były uśmiechnięte i zadowolone,że mogły wziąć udział w takich zajęciacj

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-13

Dnia 4 września 2017 roku w Naszym Oddziale Przedszkolnym, nareszcie zaczęło robić się gwarno od samego rana. Każdy przedszkolak udał się do swojej Pani na wspólne gry i zabawy.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-12

     Dnia 22.06.2017r. w naszym Oddziale Przedszkolnym  odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2016/2017. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole oraz swoje ukochane Panie - Annę Richter oraz Karolinę Maziarz.  
     Przedszkolaki swoją uroczystość rozpoczęły od zatańczenia narodowego tańca jakim jest -Polonez. Następnie dzieci  zaprezentowały bogaty  program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.Przedszkolacy wcielły  się w rolę uczniów oraz dyrektora.Obiecali zbierać same 6 w szkole. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście, rodzice i Dyrekcja przedszkola docenili gromkimi brawami milusińskich. Wszystkie przedszkolaki otrzymały książki oraz pamiątkowe dyplomy od wychowawców. 
     Młodsze dzieci pożegnały się ze swoimi Paniami.  W tym roku szkolnym  rodzice dzieci 3,4 i 5 letnich przygotowali przedstawienie niespodziankę, klasykę dziecięcej poezji: “Rzepka” J. Tuwima. Całe przedsięwzięcie owiane było wielką tajemnicą i dopiero w dniu występu dzieci dowiedziały się, jakie talenty ukrywają ich rodzice.. Przedstawienie wywołało dużo radości i uśmiechu na wszystkich twarzach, zarówno zaproszonych gości ,dzieci i rodziców, jak również personelu przedszkola. Spektakl był wspaniały. Dzieci były zafascynowane występem i dumne ze swoich rodziców. 
    Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Gratulujemy kunsztu aktorskiego i czekamy na dalszą tak owocną współpracę. Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-28

Dnia 13 czerwca 2017 roku, grupa II Anny Richter została zaproszona na Spartakiadę do Przedszkola Samorządowego w Bolkowie. Dwie grupy wiekowe Pani Anny Richter oraz Pani Beaty Bardzyńskiej rywalizowały ze sobą w rozgrywkach sportowych. W tym dniu towarzyszyło nam dużo uśmiechu i radości! Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

Dnia 19 czerwca 2017 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę autokarową do Siedmicy. W trakcie wycieczki nauczyły się jak zachowywać się w lesie oraz podczas podróży. Podczas wycieczki nie zabrakło pikniku. Radość dzieci była ogromna. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

Dnia 8 czerwca 2017 roku dzieci z grupy II Anny Richter zostały zaproszone przez pracowników Biblioteki Publicznej w Bolkowie na XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Gościem zaproszonym do Biblioteki był Strażak Krzysztof Gibała, który przeczytał dzieciom bajki takie jak "Jak Wojtek został strażakiem" Cz. Janczarskiego oraz "Strażak Wacek". Oprócz czytania bajki dzieci dowiedziały się od Pana Krzysztofa jak bezpiecznie się bawić oraz gdzie dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Dziękujemy za zaproszenie! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-11

Dzień Dziecka w naszym Oddziale Przedszkolnym :

           1 czerwca do naszego oddziału przedszkolnego przyjechała  grupa teatralna z Leszna – Herbi przedstawiła teatrzyk pt. „Dyzio na drodze”. Teatrzyk, który obejrzeliśmy opowiadał o tym, jak należy zachowywać się na drodze oraz do jakich nieszczęść może dojść, gdy jesteśmy nieroztropni. Aktorzy w zabawny sposób przestawili przygodę chłopca, przypomnieli znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl, a przekazane treści na pewno przyczynią się do utrwalenia wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

          Przedszkolaki chętnie brały aktywny udział w przedstawieniu pełnym przygód głównego bohatera.

Po obejrzeniu spektaklu wszystkie przedszkolaki zjadły przepyszne babeczki, które przygotowała mama Igora Nowakowskiego .

          Kolejną atrakcją tego dnia była pogadanka nt. „Bezpiecznych wakacji” przeprowadzona przez policjantów Pana Andrzeja Subocza oraz Panią Elwirę Oleksiuk- mamę Kornela.

          W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Policjanci ostrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszami przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Policjant zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje. Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami, a także prezentował dzieciom postawę, jaką należy przyjąć kiedy zwierzę atakuje.

          Przedszkolaki tego dnia dostały kolorowanki od Pani Anny Ołdak z Gminno Miejskiego Ośrodka  pomocy Społecznej.

          Następną atrakcją było zabranie naszych podopiecznych do nowo otwartej cukierni . Przedszkolaki miały do wyboru lody wielosmakowe . Wspaniale było popatrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych przedszkolaków.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

Dnia 2 czerwca dzieci 5 i 6 - letnie z naszego Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w akcji sadzenia drzewek na tzw. "Alejce bukowej" przy ul. Jeleniogórskiej w Bolkowie (wzdłuż ogrodzenia tartaku za Biedronką) . Przedszkolaki po  otrzymanych wskazówkach od leśniczego, pana Grzegorza Kucaba - z zapałem zabrały się do wykonania zadania. Dzieci w nagrodę za pomoc otrzymały sadzonki świerków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

Dnia 24 maja w Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

Dnia 25 maja w Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

Dnia 26 maja w Oddziale Przedszkolny odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

Dnia 11 maja 2017 roku w grupie I Anny Richter odbyły się zajęcia otwarte. Tematem zajęć była "Wyprawa po skarb". Dzieci wspólnie z wychowawcą wybrały się w podróż po wyspach, aż dopłyneły po skarb. Na każdej z wysp na dzieci czekały zadania do wykonania, a gdy dotarli do skarbu czyhało niebezpieczeństwo- Piraci. Dziękujemy przybyłym gościom za wspólną zabawę. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14

W dniu dzisiejszym Zumba odbyła sie w ogrodzie przedszkolnym.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14

W Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Bolków 10 maja 2017r. odbył się XII konkurs recytatorski pt.„ Mój pupil”.

   Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. - Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych ale wychowawczych i społecznych. Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima. Przedstawiane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów.

Komisja w składzie:

Irena Przyszlak

Marta Krawczyk

Ewa Stasiak

uwzględniając wcześniej przyjęte kryteria nagrodziła następujące osoby :

Kategoria „Pięcio- i Sześciolatki”:

III miejsce – Gabriela Drzyzga

Kategoria „Trzy- i Czterolatki”

III miejsce – Monika Pachelska

   Wiersze recytowali również: Martyna Bielec, Milena Czochara, Nikola Makowska, Adam Onoszko, Nina Sadowska, Lena Siemborska, Lena Deja, Maja Górska, Nikola Jakimowicz, Weronika Ozimek,  Michał Pikor, Maja Radziun, Julia Szymańska, Wiktoria Zawadzka

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książki i gratulacje. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-11

W naszym Oddziale Przedszkolnym w każdej z grup odbył się konkurs recytatorski pod tytułem "Mój pupil". Dzieci wykazały się dużą umiejętnością recytatorską. Komisja miała naprawdę bardzo trudne zadanie. 

Laureatami konkursu zaostali:

Grupa I 

I miejsce Nikola Jakimowicz oraz Maja Górska

II miejsce Julia Szymańska 

III miejsce Nikola Sokołowska oraz Julia Staniszewska 

Wyróżnnienie otrzymali: Wiktoria Pikorska, Igor Czubek, Wiktor Zym.

 

Grupa II 

I miejsce Lena Deja

II miejsce Weronika Ozimek

III miejsce Wiktoria Zawadzka 

Wyróżnienie otrzymali: Dawid Makowski oraz Radosław Rapp

 

Grupa III

I miejsce Monika Pachelska oraz Gabriela Drzyzga

II miejsce Nina Sadowska oraz Maja Radziun

III miejsce Adam Onoszko oraz Michał Pikor

 

Grupa IV 

I miejsce Nikola Makowska oraz Martyna Bielec

II miejsce Lena Siemborska

III miejsce Milena Czochara

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-30

28 kwietnia obchodzono w  naszym Oddziale Przedszkolnym „Święto Flagi”. Był to czas na przypomnienie dzieciom  historii państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia przedszkolacy wspaniale prezentowali się w strojach galowych. Starszacy zatańczyli taniec narodowy jakim jest „Polonez”. Recytowaliśmy wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”, odśpiewaliśmy z powagą i w pozycji na baczność  zwrotkę i refren Mazurka Dąbrowskiego. Zapoznano dzieci  ze zwyczajem noszenia kokardy narodowej, spopularyzowanym przez  nieżyjącego już prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-30

W piątek  21 kwietnia 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi.  W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dotyczących ochrony naszej planety. Najpierw z uwagą wysłuchały prelekcji i obejrzały prezentację  nt. zagrożeń, jakie niesie człowiek dla naszego środowiska. Potem dzieci zapoznały się z pojęciem ,, SEGREGACJA ŚMIECI” i ,, RECYKLING”. Następnie  czynnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Z wielką starannością segregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Po czym każda grupa wspólnie wykonała plakat nawołujący do ochrony naszej planety. Pod koniec spotkania wszystkie dzieci złożyły ślubowanie:
ŚLUBOWANIE 
?Kocham ptaki, zieleń, drzewa, ?Wiem - jak o przyrodę dbać trzeba.?- nie będę łamał gałęzi ,rozpalać ognisk w lesie
- nie będę rzucać śmieci
-zwierzętom krzywdy nie zrobię ?- nie zabrudzę wody bo jestem PRZYJACIELEM PRZYRODY.
Po tych słowach każdy przedszkolak potwierdził swoją przysięgę podpisem lub odbiciem kciuka. Co świadczyło o poważnym podejściu do sprawy ochrony  Matki Ziemi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-26

Jak wiemy, ruch to zdrowie, a więc ruszyliśmy 26 kwietnia do Szkoły Podstawowej na kolejną olimpiadę sportową. Była to już trzecia olipiada na której nie mogło zabraknąć i nas, czyli grupy I oraz grupy II. Z niecierpliwością nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, na którym to dowiemy się, które miejsca zajęliśmy. Choć wiemy, że nie liczy się wygrana, a dobra zabawa. Rzućcie okiem na naszą galerię wspólnej zabawy. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-26

Dnia 12 kwietnia w Naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyły się świąteczne warsztaty kreatywno-edukacyjne dla wszystkich dzieci, których tematem przewodnim było zdobienie gęsich jaj.
Celem zajęć była popularyzacja tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych.
Na przygotowanych wydmuszkach gęsich jaj dzieci wg instrukcji prowadzącej stworzyły przepiękne zajączki .
Dzieci podczas całego zajęcia były bardzo skupione  i skoncentrowane. Własnoręcznie wyczarowywały piękne motywy na swoich pisankach.  Na zakończenie udekorowane pisanki zapakowane zostały do eleganckich pudełek i podpisane imionami twórców. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę ozdobioną przez siebie pisankę, która zdobić będzie wielkanocny stół w każdym domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-18

Dnia 11 kwietnia odwiedział Nas pracownik Biblioteki Publicznej w Bolkowie. Pani Renatka Kwolek przeczytała nam bajki o tematyce świątecznej. Zaprosiliśmy Naszego specjalnego gościa do wspólnej zabawy przy znanych piosenkach z repertuaru dziecięcego. Tego dnia przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek od Pani Renaty, a pracownicy gorące życzenia. Bardzo dziękujemy za pamięć i wspólną zabawę. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-18

       4 kwietnia 2017 roku dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wzięły udział w konkursie   "Uczę się bezpiecznie żyć" 2017,który odbył się w Jeleniej Górze w hali sportowej przy ulicy Złotniczej . Celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa środowiskowego (społecznego, gospodarczego, przyrodniczego) poprzez nabywanie przez dzieci i młodzież wiedzy oraz  umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń.
      Była to już 13 edycja, jeśli chodzi o region Eroregionu Nysa i 9 obszaru województwa dolnośląskiego.Konkurs był jednocześnie sprawdzianem, na ile praca w szkole, w oddziałach przedszkolnych ,przedszkolach w temacie bezpieczeństwa przynosi pożytek młodym ludziom. W Jeleniej Górze uczestniczyło ponad 300 dzieci ze 120 szkół .Nasi uczniowie zajęli 12 miejsce. Do konkursu dzieci przygotowała  Pani Karolina Maziarz.

   

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-10

Dnia 4 kwietnia siedem uczestniczek z Naszego Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w konkursie piosenki przedszkolnej. Organizatorem konkursu był GMOKSiR w Bolkowie. Gratulujemy Naszym czterem dziewczynkom za zajęcie miejsc. Zapraszamy po więcej szczegółów do podstrony „Laureaci 2016/2017”. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-04

Dnia 28 marca 2017r. w naszym Oddziale Przedszkolnym  odbył się koncert muzyczny pt.: „Koncert na łące”  w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jelenie Górze. 
Zajączki: Szarek i Marek zabrały dzieci w podróż, której celem było znalezienie wiosny.
Dzieci dowiedziały się, że cała przyroda budzi się do życia z zimowego uśpienia, rozbrzmiewając najpiękniejszymi dźwiękami: wróble ćwierkają, świerszcze cykają, żabka rechoce, bocian klekoce. Przedszkolaki świetnie się bawiły: tańcząc; naśladując odgłosy zwierząt; muzykując na różnych instrumentach. Dzieci poznały również nowy instrument muzyczny - Gliniany kogucik, który po napełnieniu wodą, wydaje dźwięki świergoczącego ptaszka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-29

Dnia 28 marca 2017 roku do Naszego Oddziału zaprosiliśmy rodziców na warsztaty plastyczne. Każda grupa wspólnie z rodzicamy wykonała wspaniałe koszyki, kartki świąteczne, świeczniki itp. króre zostały przeznaczone na rzecz Rady Rodziców. Podczas spotkania towarzyszył nam uśmiech oraz wspaniała zabawa. Wszystkie wykonane rękodzieła można zakupić podczas uroczytości "Spotkanie z Zajączkiem" na które serdecznie zapraszamy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-29

        29 marca do dzieci z naszego  oddziału przedszkolnego przyszedł  rekolekcjonista zakonnik Emanuel oraz proboszcz bolkowskiej parafii ksiądz Wiesław Pisarski. Zakonnik rozmawiał z dziećmi na temat życia Świętej Jadwigi Śląskiej patronki naszej parafii.     Przedszkolaki uczestniczyły również we wspólnej modlitwie. To spotkanie przygotowało dzieci na nadejście Jezusa Zmartwychwstałego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-29

Dnia 24.03.2017 r.  dzieci  z naszego  oddziału przedszkolnego obejrzały  spektakl teatralny pod tytułem „Trzy magiczne słowa” , które zaprezentowało STUDIO TEATRALNE „HERBI” z Leszna.
Głównym celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom, iż dzięki trzem „magicznym” słowom – dziękuję, przepraszam i proszę – oraz grzeczności wobec innych osób można wiele osiągnąć w życiu.
Spektakl opowiadał o przygodach młodego księcia, który podczas swojej wędrówki do cioci Honoraty  poznaje czym jest bieda, głód, niedostatek. Jego wędrówka oraz przygody które go spotkały  sprawiły, że z leniwego, źle wychowanego księcia staje się mądrym, sprawiedliwym władcą swojego królestwa.
Przedstawienie było interaktywne, co dodatkowo wzbudziło zainteresowanie dzieci, a niejednokrotnie doprowadziło do wielu śmiesznych sytuacji (niekoniecznie planowanych).
Spektakl „Trzy magiczne słowa” wszystkim bardzo się podobał. Czekamy na następne takie przedstawienia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-25

Dnia 21 marca przedszkolacy z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie  pojechały na wycieczkę autokarową do Wałbrzycha. Młodsze dzieci 3,4- latki pojechały do Kinderplanety.  Celem tej  wycieczki było przede wszystkim rozwijanie sprawności ruchowej dzieci oraz integracja społeczności przedszkolnej. 5,6- latki wzięły udział w interaktywnym warsztacie telewizyjnym organizowanym przez TEATR SHOW .
 Na scenie zostało zbudowane studio filmowe, a dzieci dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami, zapoznały się z podstawami pracy na planie filmowym. Poznały także różne rekwizyty niezbędne do kręcenia filmu. Zobaczyły między innymi, jak wygadają ekrany do trików technicznych typu green screen oraz profesjonalne kamery do realizacji filmowej.
Na żywo, na dużym ekranie, wszyscy uczestnicy tych warsztatów mogli obserwować przebieg zdjęć. Kilkoro dzieci wybranych z widowni, wcieliło się  w rolę aktorów. Wspólnie z ekipą TEATR SHOW zrealizowali bajkę pt. „ Szewczyk Dratewka”. Już niedługo będziemy mogli ją obejrzeć .
Na zakończenie wycieczki Wszystkie przedszkolaki spotkały się w Wałbrzyskiej Palmiarni, gdzie mieli okazje zobaczyć egzotyczne rośliny, kolorowe pawie oraz wygrzewające się żółwie.
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy autobusem do przedszkolem.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-22

W piątek  17.03.2017r. maluchy z gr. IV bawiły się w małych ogrodników. Najpierw z ciekawością wysłuchały, co jest potrzebne roślinom do życia. Potem z wielką starannością wykonały wszystkie niezbędne czynności, żeby założyć hodowlę szczypiorku. Teraz dzieci codziennie  pielęgnują i doglądają swoich roślinek. Z niecierpliwością czekają na pierwsze zielone listki, które na pewno spróbujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

W grupie II Anny Richter zostały zorganizowane zajcia z chętnymi rodzicami. Do wspólnego czytania zgłosiły się dwie wspaniałe mamy Pani Agata oraz Pani Renata. Drogie Panie przygotowały dla dzieci ciekawe i angażujące bajki. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i udział w zabawie :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

Dnia 28 lutego dzieci ze starszych grup Anny Richter oraz Karoliny Maziarz zostały zaproszone poraz drugi na olimpiadę sportową - tym razem zimową. Naszą misją była 'dobra zabawa'.

Kierowaliśmy się hasłami: 

"Zima wcale nie jest taka zła - bo każdy z nas ciepłe ubrania ma"

"my się zimy nie boimy i na sankach chętnie jeździmy"

Zabawa była przednia.... z resztą zobaczcie sami... (galeria)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-13

    Od 6 do 10 marca  2017r. w  naszym Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bolkowie po raz kolejny odbyły się zajęcia w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” sponsorowanego  przez znaną markę soku dla dzieci „Kubuś Play”. Tematem spotkań było prawidłowe odżywianie się dziecka w wieku przedszkolnym. Przedszkolacy  poznali podstawowe nawyki zdrowego odżywiania oraz dowiedziały się, że spożywanie owoców i warzyw w różnych formach jest konieczne ze względu na zawarte w nich witaminy i minerały.

Dzieciaki  oglądały naturalne okazy owoców i warzyw, rozpoznawały je za pomocą zmysłu smaku, dotyku oraz węchu. Aby przekonać się, że wszystkie owoce i warzywa można zastąpić sokami i musami owocowo-warzywnymi, wyciskały sok ze świeżych owoców i warzyw,  przygotowały przepyszne sałatki warzywno-owocowe oraz zdrowe wiosenne kanapki. Na koniec odbyła się degustacja smacznych i zdrowych przetworów owocowych.

Zorganizowano konkurs pt. „ Warzywno- owocowe, stwory - potwory ”.Konkurs  cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Warzywa i owoce zostały przemienione w różne zwierzęta, lalki, misie oraz inne postacie. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić laureata i wybrać najładniejszą z nich. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-13

Doskonale wiemy jak ważne jest, aby dzieci potrafiły oceniać jak również pokazywać swoje emocje. 3 lutego w Naszym Oddziale odbyło się pierwsze spotkanie "PROGRAMU PROFILATKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO", w którym to rozmawialiśmy na temat "WIEM JAK SIĘ CZUJE". Podczas pierwszego spotkania dzieci mogły oceniać postawę głównych bohaterów, jak również wcielały się w równe emocje.  Spotkania będą odbywały się cykliczne. Podczas kolejnego spotkania zapoznamy się z tematem "BEZPIECZEŃSTWO".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-11

7 lutego 2017 r. Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa przyjechał do  Gminno - Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie ze spektaklem pt.  „Calineczka”. Przedstawienie obejrzeli  wszyscy przedszkolacy z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej. Sztuka na motywach baśni Hansa Christiana Andersena cieszyła się sporym zainteresowaniem najmłodszych. „Calineczka” to znana wszystkim opowieść o maleńkiej dziewczynce, nie większej od ludzkiego kciuka, która narodziła się z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę. Uroda Calineczki spowodowała, że ropucha porwała ją na żonę dla swego syna. Perypetie tytułowej Calineczki obserwowane przez gostyńskie dzieci, doprowadziły ją aż do spotkania z księciem elfów, którego pokochała i poślubiła. 
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-11

9 lutego dzieci z grupy I- Karoliny Maziarz oraz z grupy II Anny Richter wybrały się do Biblioteki Szkolnej. Pani Ula przywitała dzieci bardzo cipeło i oprowadziła po bibliotece. Podczas spotkania Pani Ula przeczytała milusińskim bajkę o wyobraźni oraz przeprowadziła pogadanę na temat dbania o książki. Jako przyszli uczniowie klasy I obicali Pani Uli, że już niebawem ją odwiedzą i wypożyczą książkę. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-11

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
 JAK CO ROKU W KARNAWALE
    Dzisiaj 10 lutego w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie odbył się Bal Karnawałowy. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.? Kolejny Bal Karnawałowy już za rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-30

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.
Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, dnia 19 stycznia  2017r. odbyło się uroczyste spotkanie w Gminno - Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie . Dyrektor Sławomir Kałużny oraz Dorota Menkarska  witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce . Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce a także wesoła Foto- Budka, gdzie Dziadkowie mogli wspólnie z wnukami zrobić wspólne zdjęcia. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-30

Dnia 26 stycznia  2017 roku podopiecznych Domu Pomocy Społecznej odwiedziły przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych  w Bolkowie. Dzieci przygotowały występ artystyczny dla seniorów – przy akompaniamencie muzycznym śpiewały piosenki nawiązujące do Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki obdarowały seniorów własnoręcznie zrobionymi laurkami. W ramach podziękowań seniorzy obdarowali  dzieci słodkimi upominkami. Wesoła i przyjazna atmosfera pozwoliła miło spędzić czas gospodarzom spotkania, jak i przybyłym gościom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-30

27 stycznia w Oddziałach Przedszkolnych przystąpiliśmy po raz trzeci do realizacji założeń Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkoli Akademia Aquafresh. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-30

5 stycznia  odwiedziła nas  INSTRUKTORKA ZUMBY DLA DZIECI – Pani Alicja Janicka, która przeprowadziła zajęcia dla wszystkich milusińskich. Zumba to niesamowita przygoda z ruchem i tańcem dla najmłodszych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od ok. 3 do 14 roku życia, w szczególności zaś dla tych z nich, które mają nieskończone pokłady energii. Zajęcia to szalona zabawa, porywająca muzyka, taniec oraz specjalnie dla dzieci przygotowane proste układy choreograficzne. Korzyści jakie Zumba za sobą niesie są nieocenione: kształtują koordynację ruchową dziecka; poprawiają jego zdolności motoryczne; wyrabiają pamięć ruchową; pozwalają mu wyszaleć się, wyładować emocje, a także jeśli to konieczne, w prosty i przyjemny sposób utrzymywać prawidłową masę ciała. W czasach, w których czas wolny naszych dzieci zdominowany jest przez telewizję, komputer i niezdrowe przekąski Zumba propaguje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia po to, aby stały się one dla dzieci czymś absolutnie naturalnym!
Będziemy się cyklicznie spotykać na zajęciach z Zumby w Oddziale Przedszkolnym ?

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-11

„Chociaż mróz w policzki szczypie,?chociaż śnieg nam w twarze sypie,?nie martwimy się tym wcale.?Padaj śniegu, padaj dalej”.
 
My się zimy nie boimy, a właściwie to bardzo się cieszymy, że do nas przyszła i że możemy poszaleć trochę w ogrodzie przedszkolnym. Mamy tam świetne warunki do zabawy. Zjeżdżamy z górki na saneczkach, rzucamy się śnieżkami, szukamy śladów ptaków i zwierząt i tylko żal, że śnieg jest za bardzo puszysty i nie możemy ulepić bałwanka. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-11

Świąteczny nastrój zapanował w Oddziale Przedszkolnym  22 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Wspaniałym momentem było  składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również ,co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
Przedszkolacy obejrzeli Jasełka w wykonaniu wolontariuszy grupy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, którego opiekunami są Panie Marta Konopka oraz Edyta Madurska  i Bernadetta Pawłowska -  Waligóra  .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-03

 10 grudnia w  Szkole Podstawowej w Bolkowie w sali gimnastycznej , odbyło się  „Spotkanie z Mikołajem”. Prężnie działająca  Rada Rodziców  przy Szkole Podstawowej w Bolkowie wspólnie z uczniami Zespołu Szkół i Placówek im. W. Witosa w Bolkowie oraz pracownikami Szkoły Podstawowej  ofiarowała  imprezę wszystkim mieszkańcom gminy Bolków. Podczas eventu można było skorzystać z wielu atrakcji, m.in. odbyła się loteria fantowa, dekorowanie pachnących pierników, malowanie twarzy, czesanie fantazyjnych fryzur, wykonywanie stroików i kartek świątecznych. . Dla uczestników przygotowano wiele konkursów z nagrodami. Rodzice z dziećmi mogli spróbować swoich sił podczas ZUMBY, którą prowadziła nasza zaprzyjaźniona instruktorka  Alicja Janicka . Każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i Mikołajową. W kawiarence można było się napić pysznej kawy oraz herbaty. Zjeść można było bigos, grochówkę oraz słodkie ciasta. O oprawę muzyczną zadbał zespół  Funny-X.

Z uzbieranych pieniążków  zorganizowana zostanie uroczystość z okazji Święta Szkoły.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-12

6  grudnia dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw MROWISKO  w  Legnicy. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu oraz spotkanie Świętego Mikołaja. 

Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Na koniec pobytu w Sali zabaw odwiedził nas  Święty Mikołaj. Przedszkolacy zaśpiewały Mikołajowi piosenki oraz powiedzieli wiersze. Milusińscy byli zachwyceni  nowo poznanym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-06

Dzieci sześcioletnie wybrały się do Domu Kultury na spektakl pt. "Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach" wystawiony przez Teatr Edukacji i Profilatyki "MASKA". 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-05

29  listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. 
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 

Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-05

Nasi uczniowie najstarszych grup zostali zaproszenie przez uczniów oraz nauczycieli klas I-III na Olimpaiadę Ziemniaczną. Towarzyszyło nam dużo uśmiechu, gdyż Nasze predszkolaki wiedzą, że "nie liczy się wygrana, lecz dobra zabawa", krórej nam nie zabrakło. Uczniowie oraz nauczyciele z SP Bolków bardzo mile i sympatycznie nas przyjeli i już zapowiedzieli, że to nie koniec Olimpady. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, przygotowanie i już czekamy na Olimpiadę Zimową. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-05

W piątek -25.11.2016r.  nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy. W przerwach pomiędzy wróżbami odbywała się andrzejkowa Zumba z zaprzyjaźnioną instruktorką Alicją Janicką.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-27

23 listopada  w naszym  przedszkolu odbyło się  spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Jolantą Nowak- Sawicką , która opowiadała nam  jak dbać o zęby i  higienę jamy ustnej. Na specjalnym modelu  pokazała  jak zbudowana jest szczęka , uczyła prawidłowego mycia,  czyli jak powinniśmy  trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać , aby wszystkie zęby lśniły czystością. Pani stomatolog wyjaśniła także   co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Bardzo podobała nam się wizyta , słuchaliśmy z zainteresowaniem, a potem zadawaliśmy dużo pytań. Od dziś z pewnością każdy z nas z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-24

8 listopada do naszego Oddziału Przedszkolnego po raz kolejny przyjechali muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze  z koncertem pt. „ Nutki w mundurach”.To  listopadowe spotkanie poświęcone było polskiej muzyce patriotycznej.   Przedszkolakom zostały przypomniane symbole narodowe oraz zaśpiewane najpiękniejsze utwory opowiadające o miłości do ojczyzny.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-08

8 listopada najstarsi przedszkolacy z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawcami Anną Richter oraz Karoliną Maziarz uczestniczyli w pogadance nt. bezpieczeństwa ,które poprowadził Policjant oraz zawodowy strażak w Szkole Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie. Funkcjonariusze przypomnieli  dzieciom  na czym polega ich codzienna praca. Policjant przypomniał o zasadach bezpieczeństwa zarówno w domu, przedszkolu jak i na ulicy. Przedszkolacy utrwalili  sobie numery telefonów alarmowych do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji. Dzieci miały też okazję z bliska obejrzeć strój strażaka i policjanta oraz akcesoria potrzebne w ich codziennej pracy. Na zakończenie były  wspólne zdjęcia i podziękowania dla gości od dzieci. Dziękujmy, że mogliśmy uczestniczyć w pogadance nt. bezpieczeństwa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-08

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,
Ram tam tam, ram tam tam.


     4  listopada odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci wystąpiły przed publicznością przedszkolną . Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczystą przysięgę powtarzając głośno słowo „Przyrzekamy".                                                            

    Kulminacyjnym punktem programu było pasowanie zaczarowanym ołówkiem przez panią  dyrektor Dorotę Menkarską oraz naszym zaprzyjaźnionym pomocnikiem klaunem Rafim -Rufim. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz wyczarowane przez animatora kolorowe pieski oraz miecze. Uroczystość uwieńczono pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem. 

komentarzy: (1)
data dodania: 2016-11-05

 Dziecięcy pokaz mody "JESIEŃ NA WYBIEGU", który miał się odbyć w dniu 18 października br. w Domu kultury został odwołany. Przebrane dzieci zaprezentowały się przed publicznością przedszkolną w Oddziale Przedszkolnym:) 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-19

        Dnia 14 września dzieci 5 i 6-letnie wraz z  wychowawczyniami  Panią Anią Richter oraz Karoliną Maziarz uczestniczyły w ślubowaniu klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Bolkowie.

                   Przedszkolaki miały możliwość spotkać swoich starszych kolegów. Z wielkim zaciekawieniem oglądały uroczystość , podczas której pierwszoklasiści składały ślubowanie . Nasze przedszkolaki  również zaprezentowały się przed dużą publicznością swoimi talentami tanecznymi .Dzieci wręczyły pierwszakom drobne upominki na pamiątkę tej uroczystości i spotkania.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-14

W dniu dzisiejszym w Naszym Oddziale Przedszkolnym świętowaliśmy dzień ziemniaka. Nasza wspólna zabawa zaczęła się od przywitania z Wszystkimi grupami przedszkolnymi. Podczas konkursów, które zostały przygotowane dla najmłodszych nie zabrakło zbierania ziemniaków, sadzenia ziemniaków jak również rzucania nimi do celu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia, w którym nie zabrakło uśmiechu na twarzach najmłodczych. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-13

        „Cały dzionek słonko po niebie chodziło, czego nie widziało! Na co nie patrzyło! Widziało nasz domek, jak się budzi rankiem, jak Magda na pole niesie mleko dzbankiem…”

 

         30 pażdziernika w Naszym Odzdiale Przedszkolnym    odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze  pod tytułem "Co słonko widziało?". Podczas tej audycji uczniowie jeszcze raz wybrali się w wakacyjną podróż, w której przewodnikiem była słoneczna i radosna muzyka.

komentarzy: (1)
data dodania: 2016-09-29

      Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

 

       16 września, po zajęciach dydaktycznych w grupach, dzielne i pełne zapału przedszkolaki wraz z nauczycielkami wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola. 

 

       Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-29

         26 września  do Oddziału Przedszkolnego przyszedł funkcjonariusz Policji ,który przypomniał dzieciom -  jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. 


         Pan Policjant chętnie opowiadał przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Następnie razem z Policjantem wszystkie dzieci  wyszły na podwórko i mogły zobaczyć jak wygląda wóz Policyjny.


         Serdecznie dziękujemy Pani i Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli funkcjonariuszowi pamiątkowy dyplom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-29

data dodania: 0000-00-00

data dodania: 0000-00-00

    17 czerwca  w naszym przedszkolu dzieci z wszystkich grup wiekowych  korzystały z zajęć  interaktywnych podczas, kótrych zapreznetowano pomoc dydaktyczną jaką jest  „Magiczny dywan”. Jest to multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Dzieci przeżyły wspaniałą przygodę podczas korzystania z tego urządzenia: popluskały się w „wirtualnej” rzece, tańczyły na wiosennej łące, oraz zbierały jaja dinozaurów. Zajecia dzieciom bardzo się podobały.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

data dodania: 0000-00-00