Oddział Przedszkolny przy SP im. II Armii Wojska Polskiego
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria

    To już tradycja, że kilka dni przed najpiękniejszymi Świętami Bożego Narodzenia odbywa się w Oddziale Przedszkolnym wigilijne spotkanie.  Tak było i w tym roku. W  piątek  22 grudnia  w  niezwykłej  scenerii  uśmiechniętych,  radosnych  przedszkolaków  odbyła  się  niezwykła  uroczystość. Było to wspólne śpiewanie kolęd.Główną   atrakcją   było przedstawienie bożonarodzeniowe, czyli tzw. Jasełka w wykonaniu   uczniów ze Szkoły Podstawowej. Uczniowie wraz z opiekunami Panią Bernadettą Pawłowską -Waligórą oraz Panią Natalią Palczak obdarowali naszych Przedszkolaków oraz Pracowników Przedszkola   własnoręcznie przygotowanymi ozdobami Świątecznymi. Dzieci z grupy starszaków zaprezentowały dla wszystkich przedszkolaków oraz pracowników program artystyczny. Po występach, pani dyrektor Dorota Menkarska złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Wspólnie  spędzony  czas  był  okazją  do  poszanowania  i  podtrzymania  polskiej  tradycji  i  obyczajów  związanych  ze  Świętami  Bożego  Narodzenia,  podczas  którego  dzieci  doświadczyły  wielu  przeżyć  i  emocji,  które  na  długo  pozostaną  w  ich  pamięci.

 

Całą uroczystość spędziliśmy w świątecznym nastroju.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-28

     W poniedziałek  18 grudnia 2017 r. dzieci 6 -letnie z Oddziału Przedszkolnego przenieśli się w czasie do początków państwa polskiego za sprawą przybyłego  do Szkoły Podstawowej  gościa! Gość opowiedział nam o tworzeniu się państwa polskiego, początkach chrześcijaństwa na naszych ziemiach. Uczniowie wysłuchali opowieści o podbojach Mieszka I, uzbrojeniu Słowian i Wikingów.Opowieściom towarzyszył pokaz uzbrojenia, bowiem były to czasy bardzo niespokojne. Osobiście można było zobaczyć, dotknąć, a nawet poczuć ciężar włóczni, mieczy, zbroi, tarcz bojowych. Następnie swoją obecnością zaszczyciła nas para książęca – Mieszko i Dobrawa ( w inscenizacji brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej). Scena zaślubin Mieszka i Dobrawy, występujących w odświętnych średniowiecznych strojach pozostawiła na widzach niezapomniane wrażenia.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:)

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18

     W środę  6 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.  Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja.

      Mimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj przybył do dzieci. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek , które przygotowały specjalnie dla Niego. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne.Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Panią dyrektor. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Tego dnia nie zabrakło tańców i wielu zabaw z Mikołajem . Mikołaj prosił  Wszystkie dzieci , aby były grzeczne przez cały rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

      W ramach prezentu mikołajkowego Pani dyrektor  ufundowała dzieciom przedstawienie teatralne, które mogliśmy obejrzeć 7 grudnia.  Po raz kolejny zawitali do nas aktorzy z Teatru "Herbi" w Lesznie. Tym razem przedstawli nam wspaniały spektakl, pt. "Baśń o 12 miesiącach". 

     Występ wywołał u dzieci wiele pozytywnych emocji. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem reagowały na wydarzenia pojawiające się na scenie i odpowiadali na pytania zadawane przez aktorów pojawiających się na scenie. Zarówno dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klasy 6 B i  Nasza Pani dyrektor  miały okazję zadebiutować na scenie u boku wspaniałych aktorów. Ciekawa historia i dobra atmosfera stworzona przez aktorów spowodowała, że wszyscy mieli uśmiech na twarzy. Dzięki bardzo puczającej historii maluszki  mogły poznać nazwy poszczególnych miesięcy oraz skojarzyć je z porami roku, natomiast starszaki miały niezły egzamin ze znajomości miesięcy oraz pór roku, który zdały doskonale.Aktorzy Studia Artystycznego „HERBI” z Leszna wprowadzili nas w świąteczno-noworoczny czas.

Dziękujemy aktorom , za kolejną wspaniałą przygodę z teatrem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

            28 listopada gościł w naszym Oddziale Przedszkolnym  TEATR KURTYNA z Krakowa.

Przedszkolaków aktorzy zaprosili na niezwykłą bajkę pt. "Tu rządzi kot", która opowiadała o tym, jak wspaniale jest odkrywać, że świat może być miejscem, którego będziemy mądrymi i szczęśliwymi mieszkańcami, cieszącymi się szacunkiem i uznaniem innych. Tytułowy bohater, spragniony wiedzy i dociekliwy kot, opowiedział o wytrwałości, pracowitości, byciu uczciwym i sprawiedliwym. Mali widzowie dowiedzieli się, że złość czyni nas słabymi, a korzystanie z rad opiekunów pozwala na to, by dobro i prawda dały nam szczęście.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-29

 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasz Oddział Przedszkolny. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

     W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki z całego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. 
Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

     Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, ,bawiły się przy piosenkach: „Niedźwiadek”, „Jadą, jadą misie” i wielu innych . Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji m.in. zabawy ruchowe, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.

    Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z uszatkiem.

Zapraszamy do obezjrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-25

     Dnia 16listopada  2017 roku, już po raz kolejny dzieci z  Oddziału Przedszkolny wybrały się do Domu Kultury w Bolkowie na spektakl pt. "Bajka o dzielnym Szewczyku", który przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

     Atutem przedstawienia była pomysłowa scenografia, fantastyczne kostiumy, efekty specjalne oraz znakomicie dobrane rymowane teksty. Magiczna adaptacja sceniczna na podstawie książki ,,Bajki robotów’’ rozbawiła wszystkie dzieci. Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła teatrzyk pokazał wszystkim widzom, że dobroć połączona z odwagą
i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście. Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom.
     Swój wkład w zachowanie optymistycznej atmosfery miał też taniec i śpiew piosenek, który spotkał się z dużym entuzjazmem dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-18

10 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w I Konkursie Recytatorskim dla dzieci przedszkolnych pt. „Zaczarowane wiersze ulubionych poetów - moje talenty, moje uzdolnienia" organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze.
Nasz Oddział Przedszkolny reprezentowali: Martynka Bielec- 4-latek, Adam Onoszko- 5- latek oraz Maja Radziun reprezentantka z grupy 6 -latków. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.
Nagrody dla najlepszych zostaną wręczone podczas Gali Laureatów Konkursów Powiatowych w czerwcu 2018 roku.
Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za włożoną pracę i zaangażowanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

8 listopada 2017 odbyło się we wszystkich grupach wiekowych spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Jolanntą Nowak - Sawicką . Podczas spotkania, pani doktor na modelu szczęki zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów, wspólnie z dziećmi ustaliła dietę właściwą dla zdrowych zębów i kości oraz pokazała narzędzia dentystyczne – zgłębnik i lusterko. Na specjalnych obrazkach i kolorowych plakatach pokazała, z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła przedszkolakom jak należy dbać o zęby, oraz co robić, aby jak najdłużej pozostały zdrowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-11

,, Zielona sałata, czerwony buraczek, ale najsmaczniejszy jest żółty ziemniaczek”

Takie hasło towarzyszyło przedszkolakom w czasie obchodów Dnia Ziemniaka, które miało miejsce 31.10. 2017 r. w naszym przedszkolu. Impreza w całości poświęcona była jednemu z popularnych warzyw – ziemniakowi. Na wstępie dzieci  dowiedziały się jak rośnie ziemniak.  Poznały również historię tego warzywa, a mianowicie, skąd przywędrował  i  pojawił się na naszych talerzach.  Dzieciaki potrafiły wymienić kilka potraw, które przyrządza się z ziemniaków. Następnie odbyła się Sportowa Olimpiada Ziemniaczana.  Nasi milusińscy chętnie brali udział w różnych konkurencjach.  Najpierw  z  dużym zaangażowaniem szukano ukrytych w różnych miejscach  ziemniaków. Potem dzieci wykazały się wielkim sprytem w  różnorodnych zmaganiach sportowych.  Z ogromnym entuzjazmem dopingowały swoim wychowawczyniom, podczas konkurencji obierania ziemniaków na czas.  Dzieci pokazały iście sportową postawę – fair play, której towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy. Po sportowych zmaganiach ze smakiem częstowaliśmy się chrupiącymi frytkami, które należą do ulubionych ziemniaczanych potraw dzieci. Jednak przedszkolaki doskonale wiedzą, iż  frytki należy jeść z umiarem. 

Cała impreza przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

 

31 października br. w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie  było bardzo kolorowo.   Dzięki staraniom rodziców przedszkolacy byli ubrani w kolorach swoich grup.Wszyscy (nasze Panie również!)
Dzieci wraz z Panią dyrektor Dorotą Menkarską oraz wychowawcami grup uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Było wesoło i kolorowo.

Dzieci 3 -letnie oficjalnie włączone zostały do grona społeczności przedszkolnej. Maluszki zaprezentowały krótką część artystyczną dla starszych kolegów. Dzieciaki pokazały, że gotowe są już zostać prawdziwymi przedszkolakami. Pani dyrektor Dorota Menkarska najmłodszym przedszkolakom wręczyła dyplomy.

Tego dnia każdy przedszkolak otrzymał duży balon i słodką niespodziankę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

27 października grupa sześciolatków z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie uczesniczyła w uroczystości Pasowania  i Ślubowania pierwszoklasistów na uczniów w Szkole Podstawowej.  Przedszkolaki zaprezentowały  krótki program artystyczny oraz wręczyły słodkie upominki dzieciom z klas pierwszych .
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-01

25 pażdziernika  przedszkolacy z grupy Pani Basi Łukasińskiej zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Bolków na spotkanie z autorem wierszowanych historyjek adresowanych do dzieci. Są to pełne humoru opowieści, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Dodatkowo książeczki są przepięknie  ilustrowane i barwne, co niewątpliwie zachęca do ich czytania.
Od kilku lat pan Wiesław odwiedza biblioteki, szkoły i przedszkola w całej Polsce, aby mieć dobry kontakt z czytelnikami.
Tak też było i podczas spotkania z najmłodszymi czytelnikami biblioteki w Bolkowie.

Pisarz bardzo szybko przełamał pierwsze lody w rozmowie z dziećmi, dzięki czemu bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Postaram się, żeby było wesoło, bo i moje książki są wesołe i śmieszne – powiedział. I tak właśnie było. Zadawał dzieciom zabawne zagadki. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki . Dzieci, które uzbierały ich najwięcej otrzymały nagrodę książkową z dedykacją autora. Mali goście rwali się do odpowiedzi, nie było pytania, które pozostałoby bez głośnego odzewu.

 Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i oczywiście rymował. Ma do tego wyjątkowy talent. W trakcie całego spotkania panowała miła atmosfera, a poczucie humoru autora można było zaobserwować wybuchami śmiechu nie tylko dzieci ale także ich opiekunów.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-25

20 października 2017r.  o  zdrowej, ekologicznej żywności, higienie ciała i zasadach dbania o zdrowie, mówiła zaproszona do grupy II i III  w Oddziałach Przedszkolnych  Pani pielęgniarka Jolanta Brandt  .

 Przedszkolaki przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem i wielką uwagą słuchały jak Pani w ciekawy sposób opowiada o zdrowej, ekologicznej żywności o tym jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Podczas pogadanki, Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom wiele bardzo ważnych spraw. Zwróciła uwagę m.in. jak ważny w życiu jest ruch, zdrowe odżywianie się  oraz spożywanie owoców i warzyw.Dzieci same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani Jola wyjasniła dzieciom,że istnieją różne  diety i alergie wystepujące u dzieci. 

Pod koniec spotkania pani pielęgniarka zadała kilka pytań zebranym przedszkolakom. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się  dużą wiedzą na temat zdrowej żywności, zdrowia i czystości. Pani pielęgniarka również chętnie odpowiadała na wszystkie pytania małych przedszkolaków i cieszyła się, że jest tak duże zainteresowanie tematem ZDROWA ŻYWNOŚĆ. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy.Dzieci  utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie spożywania zdrowej żywności, celowości przestrzegania zasad higieny i dbania o swoje zdrowie.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Od 6 października w Naszym Odziale Przedszkolnym odbywały sie spotkania związane z obchodami Światowych Dni Zwierząt , który ustanowiony został w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji. Tego dnia dzieci  wraz z  Panią Anią Richter przyniosły  do przedszkola swoje zwierzęta i opowiadały o ich przyzwyczajeniach i sposobach pielęgnacji swoich pupili. 
Dzieci rozwiązywały zagadki o zwierzętach , śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami.

Kolejnym wydarzeniem związanym z obchodami Światowych Dni Zwierząt było zaproszenie Pana Leśniczego Grzegorza Kucaba, który przeprowadził interesującą pogadankę nt. zwierząt zamieszkującch  polskie lasy.Dzieci przynisoły dla zwierząt leśnych smakołyki( marchewki,żołędzie i inne warzywa).

Ostatnią atrakcją  związaną z  obchodami Światowych Dni Zwierząt była wycieczka na pastwiska , gdzie dzieci mogły zobaczyć konie . Dzieci poznały  zwyczaje i sposób życia koni.

 Dzieci w drodze na pastwisko  zobaczyły  ptaki takie jak:kury,koguty, kaczki, gęsi, perliczki . W trakcie wycieczki przedszkolaki podziwiały zielone pastwiska i uroki wiejskich krajobrazów.Największą atrakcją dla dzieci  było przechodzenie przez rzekę.

Głównym celem tego dnia przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania ludzi wobec zwierząt i uświadomienie, że zwierzę to żywa istota, która ma swoje prawa i należy o nią dbać. 

Na terenie placówki została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt mieszkających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Jaworze.
Serdecznie dziekujęmy Dzieciom i ich Rodzinom za włączenie się do tej akcji.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

16 października 2017 r. dzieci 5,6- letnie wraz z wychowcami brały udział w uroczystym otwrciu placu zabaw przy ulicy Wysokogórskiej.Burmistrz Jarosław Wroński życzył  wszystkim przedszkolakom, by zmodernizowany  plac zabaw dostarczył im wielu szczęśliwych i niezapomnianych chwil, spędzonych na zabawie z przyjaciółmi.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę.  Nowe obiekty na placu cieszyły się niesamowitym powodzeniem.
Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z tego wydarzenia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

17 października 2017r. wszyscy przedszkolacy obejrzeli internetowy spektakl pt. „Księga dżungli” Teatru Arlekin w Łodzi. Była to opowieść o chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która została podana w niezwykle atrakcyjnej formie. 
W spektaklu brał  udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne - rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-12

14 października 1926 r. w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana A. Milne. Z tej okazji od kilku lat w kalendarzu kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” obchodzone są w połowie października Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. W tym roku w uroczyste obchody misiowych urodzin włączyła się Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Bolków oraz Przedszkolacy z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie .

11 października 2017 r. odbyły się spotkania w poszczególnych grupach z Panią Renatą Kwolek, która czytała wesołe i zabawne historie z Kubusiem Puchatkiem

„Święto Książkowego Misia” mamy nadzieję ,że wpisze   się już na stałe w kalendarz uroczystości  Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-11

Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej odbyła się 29 września 2017r. i wzięli w niej uczniowie z grupy III oraz II wraz ze swoimi wychowawcami.Jest to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. 

W tym pełni tajemnic miejscu na uczniów czekały m.in warszataty w laboratorium ,gdzie na samym początku wszyscy uczniowie założyli białe fartuchy i wspólnie z edukatorem wykonywali  doświadczenia z wodą i innymi substancjami

W kolejnej sali znaleźliśmy  trójwymiarową, interaktywną mapę całego Pogórza Kaczawskiego. Dzieci miały możliwość, przyciskać odpowiednie guziki, podświetlić np. szczyty wygasłych wulkanów czy kopalnie złota. 

 Dużym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna makieta rzeki, w której młodzi odkrywcy mogli zanurzyć ręce i samodzielnie wywołać powódź.

Dzięki ciekawym makietom wulkanów uczniowie zajrzeli do wnętrza każdego z nich i przekonali się jak powstaje i przebiega erupcja. Z kolei przedstawiony film w formacie 3D ukazał czym w rzeczywistości jest erupcji wulkanu. Poza tym ciekawym doświadczeniem była platforma symulująca trzęsienie ziemi, na której przedszkolacy mogli się przekonać jak ono wygląda. Podczas warsztatów  dzieci aktywnie brały udział w zajęciach i dyskusjach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-01

Dnia 29 września 2017 roku przedszkolaki z grupy I Magdaleny Kolano oraz z grupy II Anny Richter, wybrały się na pierwszą autokarową wycieczkę w roku szkolnym 2017/2018. Dzieci wspólnie z wychowawcami udały się do miejscowości Dobków na warsztaty ceramiczne do „Galerii pod Aniołem”. Państwo Rudniccy przywitali nas wspólnie ze swoim pupilem Pędzlem, który pokazał dzieciakom sztuczki które umie.  Pani Bogusława zaprosiła dzieci do wspólnych zabaw przed rozpoczęciem ciężkiej pracy. Dzieciaki zanim rozpoczęły pracę z gliny na początku zapoznały się jak z jej strukturą przed i po wypieku oraz w jakich temperaturach są wypiekane. W tym dniu u Państwa Rudnickich dzieci wykonywały z gliny, własnoręcznie robione kubeczki. Po wykonanej ciężkiej pracy udaliśmy się wspólnie z Pędzlem na podwórko, gdzie mogliśmy korzystać z atrakcji tego ogrodu. 
Dziękujemy założycielom „Galerii pod Aniołek” za serdeczne powitanie oraz za mile spędzony czas. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-30

Dnia 27 września 2017 roku dzieci z grupy II Pani Anny Richter zapoznawały się z właściwościami wody. Początkowo myły rączki do wierszyka „Czyste dłonie” jak również robiły pianę. Już podczas tej zabawy dzieciom towarzyszyło dużo radości, lecz to nie koniec doświadczeń wodnych. Pani Ania wspólnie z dziećmi barwiła wodę na niebiesko oraz zielono, dodając kolejno olej. Dzieci podczas tego doświadczenia zauważyły, że zawsze kolorowe krople zmieszane z olejem są na górze, a kolorowa woda na dole. Pani Ania pokazała również "wędrującą wodę" z dwuch szklanek do jednej. Przedszkolaki samodzielnie bez pomocy Pani wykonały własne doświadczenie, a mianowicie układały na talerzyku cukierki, poczym nalały w środek wody. Zdziwienie dzieci było ogromne. Na talerzykach pojawiła się tęcza wodna. Grupa II zachęca do wykonania takiego doświadczenia w domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-27

25 września 2017 r. najstarsza grupa   z Oddziałów Przedszkolnych odwiedziła gabinet pielęgniarki szkolnej Pani Jolanty Brandt, która opowiedziała nam o wykonyanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania 6- latki dowiedziały się w jaki sposób możemy zapobiegać chorobom, jak należy o siebie dbać, ubierać odpowiednio do pogody.Zobaczyliśmy również w co jest wyposażony gabinet .Pani Jola zmierzyła oraz zawżyła wszystkie obecne dzieci.Na zakończenie spotkania pielęgniarka wręczyła wszystkim milusińskim naklejki .

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-25

Dnia 21 września w Naszym Oddziale Przedszkolnym odbyły się kolejne zajęcia zumby z instruktorką Panią Magdaleną Truszczyńską.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

Dnia 21 września 2017 roku (tj piątek) zawitał do nas Teatr Herbi z Leszna z przedstawieniem teatralnym pt. "Wielkie sprzątanie na wiejsiej polanie". Podczas spektaklu dzieci nauczyły się jak powinny dbać o przyrodę oraz jak należy segregować śmieci. Głównym bohaterem był Dyzio, który początkowo nie dbał o przyrodę oraz ich mieszkańców. "Leśna wróżka" ukarała go, zamieniając Dyzia w drzewo. Dyzio mógł doskonale poczuć jak cierpi drzewo, na którym wyrył serce dla Naszej Pani Bogusi. Jednak "Leśna wróżka" dała mu ostatnią szansę. Jego zadaniem było wykonać trzy ekologiczne zadania. Z pomocą naszych przedszkolaków Dyzio wykonal je prawidłowo. 

Podczas przedstawienia nie zabrakło uśmiechu :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

W minionym tygodniu dzieci z grupy I - wych.Magdalena Kolano omawiały blok tematyczny dotyczący " Bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola" Przedszkolaki przypomniały  zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku z zapoznały się z niektórymi znakami drogowymi. W zabawie, wzorowo reagowały na światła sygnalizatora " Czerwone światło - stój!" Zielone światło - idź!".Podczas zajęć dzieci nie tylko przyswajały wiedzę, ale i świetnie sie bawiły.Zwieńczeniem tematów  były ćwiczenia praktyczne w terenie.

Wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami nt. bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 15 września włączyły się do akcji  " Sprzątania świata".Tego dnia zostały poprowadzone zajęcia ,które zainspirowały dzieci do dbania o nasze środowisko.Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie,odpowiadały na zadawane pytania.Ponieważ była brzydka pogoda sprzątanie naszego ogrodu przedszkolnego odbyło się w poniedziałek.Z dużym zaangażowaniem dzieci wykonały zadanie.

data dodania: 2017-09-16

15 września po raz pierwszym w roku szkolnym 2017/2018 mieliśmy zajęcia z Zumby z Panią Magdaleną Truszczyńską. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-15

8 września do naszego Oddziału Przedszkolnego przybyli instruktorzy taekwon-do Pan Rajmnud Felusiak oraz Pani Urszula Żurowska.W zajęciach wzięły dzieci 4,5 i 6 letnie.dzieci były uśmiechnięte i zadowolone,że mogły wziąć udział w takich zajęciacj

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-13

Dnia 4 września 2017 roku w Naszym Oddziale Przedszkolnym, nareszcie zaczęło robić się gwarno od samego rana. Każdy przedszkolak udał się do swojej Pani na wspólne gry i zabawy.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-12

     Dnia 22.06.2017r. w naszym Oddziale Przedszkolnym  odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2016/2017. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole oraz swoje ukochane Panie - Annę Richter oraz Karolinę Maziarz.  
     Przedszkolaki swoją uroczystość rozpoczęły od zatańczenia narodowego tańca jakim jest -Polonez. Następnie dzieci  zaprezentowały bogaty  program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.Przedszkolacy wcielły  się w rolę uczniów oraz dyrektora.Obiecali zbierać same 6 w szkole. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście, rodzice i Dyrekcja przedszkola docenili gromkimi brawami milusińskich. Wszystkie przedszkolaki otrzymały książki oraz pamiątkowe dyplomy od wychowawców. 
     Młodsze dzieci pożegnały się ze swoimi Paniami.  W tym roku szkolnym  rodzice dzieci 3,4 i 5 letnich przygotowali przedstawienie niespodziankę, klasykę dziecięcej poezji: “Rzepka” J. Tuwima. Całe przedsięwzięcie owiane było wielką tajemnicą i dopiero w dniu występu dzieci dowiedziały się, jakie talenty ukrywają ich rodzice.. Przedstawienie wywołało dużo radości i uśmiechu na wszystkich twarzach, zarówno zaproszonych gości ,dzieci i rodziców, jak również personelu przedszkola. Spektakl był wspaniały. Dzieci były zafascynowane występem i dumne ze swoich rodziców. 
    Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Gratulujemy kunsztu aktorskiego i czekamy na dalszą tak owocną współpracę. Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-28

Dnia 13 czerwca 2017 roku, grupa II Anny Richter została zaproszona na Spartakiadę do Przedszkola Samorządowego w Bolkowie. Dwie grupy wiekowe Pani Anny Richter oraz Pani Beaty Bardzyńskiej rywalizowały ze sobą w rozgrywkach sportowych. W tym dniu towarzyszyło nam dużo uśmiechu i radości! Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

Dnia 19 czerwca 2017 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę autokarową do Siedmicy. W trakcie wycieczki nauczyły się jak zachowywać się w lesie oraz podczas podróży. Podczas wycieczki nie zabrakło pikniku. Radość dzieci była ogromna. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

Dnia 8 czerwca 2017 roku dzieci z grupy II Anny Richter zostały zaproszone przez pracowników Biblioteki Publicznej w Bolkowie na XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Gościem zaproszonym do Biblioteki był Strażak Krzysztof Gibała, który przeczytał dzieciom bajki takie jak "Jak Wojtek został strażakiem" Cz. Janczarskiego oraz "Strażak Wacek". Oprócz czytania bajki dzieci dowiedziały się od Pana Krzysztofa jak bezpiecznie się bawić oraz gdzie dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Dziękujemy za zaproszenie! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-11

Dzień Dziecka w naszym Oddziale Przedszkolnym :

           1 czerwca do naszego oddziału przedszkolnego przyjechała  grupa teatralna z Leszna – Herbi przedstawiła teatrzyk pt. „Dyzio na drodze”. Teatrzyk, który obejrzeliśmy opowiadał o tym, jak należy zachowywać się na drodze oraz do jakich nieszczęść może dojść, gdy jesteśmy nieroztropni. Aktorzy w zabawny sposób przestawili przygodę chłopca, przypomnieli znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl, a przekazane treści na pewno przyczynią się do utrwalenia wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

          Przedszkolaki chętnie brały aktywny udział w przedstawieniu pełnym przygód głównego bohatera.

Po obejrzeniu spektaklu wszystkie przedszkolaki zjadły przepyszne babeczki, które przygotowała mama Igora Nowakowskiego .

          Kolejną atrakcją tego dnia była pogadanka nt. „Bezpiecznych wakacji” przeprowadzona przez policjantów Pana Andrzeja Subocza oraz Panią Elwirę Oleksiuk- mamę Kornela.

          W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Policjanci ostrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszami przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Policjant zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje. Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami, a także prezentował dzieciom postawę, jaką należy przyjąć kiedy zwierzę atakuje.

          Przedszkolaki tego dnia dostały kolorowanki od Pani Anny Ołdak z Gminno Miejskiego Ośrodka  pomocy Społecznej.

          Następną atrakcją było zabranie naszych podopiecznych do nowo otwartej cukierni . Przedszkolaki miały do wyboru lody wielosmakowe . Wspaniale było popatrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych przedszkolaków.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

Dnia 2 czerwca dzieci 5 i 6 - letnie z naszego Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w akcji sadzenia drzewek na tzw. "Alejce bukowej" przy ul. Jeleniogórskiej w Bolkowie (wzdłuż ogrodzenia tartaku za Biedronką) . Przedszkolaki po  otrzymanych wskazówkach od leśniczego, pana Grzegorza Kucaba - z zapałem zabrały się do wykonania zadania. Dzieci w nagrodę za pomoc otrzymały sadzonki świerków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

Dnia 24 maja w Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

Dnia 25 maja w Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

Dnia 26 maja w Oddziale Przedszkolny odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

Dnia 11 maja 2017 roku w grupie I Anny Richter odbyły się zajęcia otwarte. Tematem zajęć była "Wyprawa po skarb". Dzieci wspólnie z wychowawcą wybrały się w podróż po wyspach, aż dopłyneły po skarb. Na każdej z wysp na dzieci czekały zadania do wykonania, a gdy dotarli do skarbu czyhało niebezpieczeństwo- Piraci. Dziękujemy przybyłym gościom za wspólną zabawę. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14

W dniu dzisiejszym Zumba odbyła sie w ogrodzie przedszkolnym.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14

W Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Bolków 10 maja 2017r. odbył się XII konkurs recytatorski pt.„ Mój pupil”.

   Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. - Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych ale wychowawczych i społecznych. Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima. Przedstawiane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów.

Komisja w składzie:

Irena Przyszlak

Marta Krawczyk

Ewa Stasiak

uwzględniając wcześniej przyjęte kryteria nagrodziła następujące osoby :

Kategoria „Pięcio- i Sześciolatki”:

III miejsce – Gabriela Drzyzga

Kategoria „Trzy- i Czterolatki”

III miejsce – Monika Pachelska

   Wiersze recytowali również: Martyna Bielec, Milena Czochara, Nikola Makowska, Adam Onoszko, Nina Sadowska, Lena Siemborska, Lena Deja, Maja Górska, Nikola Jakimowicz, Weronika Ozimek,  Michał Pikor, Maja Radziun, Julia Szymańska, Wiktoria Zawadzka

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książki i gratulacje. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-11

W naszym Oddziale Przedszkolnym w każdej z grup odbył się konkurs recytatorski pod tytułem "Mój pupil". Dzieci wykazały się dużą umiejętnością recytatorską. Komisja miała naprawdę bardzo trudne zadanie. 

Laureatami konkursu zaostali:

Grupa I 

I miejsce Nikola Jakimowicz oraz Maja Górska

II miejsce Julia Szymańska 

III miejsce Nikola Sokołowska oraz Julia Staniszewska 

Wyróżnnienie otrzymali: Wiktoria Pikorska, Igor Czubek, Wiktor Zym.

 

Grupa II 

I miejsce Lena Deja

II miejsce Weronika Ozimek

III miejsce Wiktoria Zawadzka 

Wyróżnienie otrzymali: Dawid Makowski oraz Radosław Rapp

 

Grupa III

I miejsce Monika Pachelska oraz Gabriela Drzyzga

II miejsce Nina Sadowska oraz Maja Radziun

III miejsce Adam Onoszko oraz Michał Pikor

 

Grupa IV 

I miejsce Nikola Makowska oraz Martyna Bielec

II miejsce Lena Siemborska

III miejsce Milena Czochara

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-30

28 kwietnia obchodzono w  naszym Oddziale Przedszkolnym „Święto Flagi”. Był to czas na przypomnienie dzieciom  historii państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia przedszkolacy wspaniale prezentowali się w strojach galowych. Starszacy zatańczyli taniec narodowy jakim jest „Polonez”. Recytowaliśmy wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”, odśpiewaliśmy z powagą i w pozycji na baczność  zwrotkę i refren Mazurka Dąbrowskiego. Zapoznano dzieci  ze zwyczajem noszenia kokardy narodowej, spopularyzowanym przez  nieżyjącego już prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-30

W piątek  21 kwietnia 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi.  W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dotyczących ochrony naszej planety. Najpierw z uwagą wysłuchały prelekcji i obejrzały prezentację  nt. zagrożeń, jakie niesie człowiek dla naszego środowiska. Potem dzieci zapoznały się z pojęciem ,, SEGREGACJA ŚMIECI” i ,, RECYKLING”. Następnie  czynnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Z wielką starannością segregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Po czym każda grupa wspólnie wykonała plakat nawołujący do ochrony naszej planety. Pod koniec spotkania wszystkie dzieci złożyły ślubowanie:
ŚLUBOWANIE 
?Kocham ptaki, zieleń, drzewa, ?Wiem - jak o przyrodę dbać trzeba.?- nie będę łamał gałęzi ,rozpalać ognisk w lesie
- nie będę rzucać śmieci
-zwierzętom krzywdy nie zrobię ?- nie zabrudzę wody bo jestem PRZYJACIELEM PRZYRODY.
Po tych słowach każdy przedszkolak potwierdził swoją przysięgę podpisem lub odbiciem kciuka. Co świadczyło o poważnym podejściu do sprawy ochrony  Matki Ziemi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-26

Jak wiemy, ruch to zdrowie, a więc ruszyliśmy 26 kwietnia do Szkoły Podstawowej na kolejną olimpiadę sportową. Była to już trzecia olipiada na której nie mogło zabraknąć i nas, czyli grupy I oraz grupy II. Z niecierpliwością nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, na którym to dowiemy się, które miejsca zajęliśmy. Choć wiemy, że nie liczy się wygrana, a dobra zabawa. Rzućcie okiem na naszą galerię wspólnej zabawy. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-26

Dnia 12 kwietnia w Naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyły się świąteczne warsztaty kreatywno-edukacyjne dla wszystkich dzieci, których tematem przewodnim było zdobienie gęsich jaj.
Celem zajęć była popularyzacja tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych.
Na przygotowanych wydmuszkach gęsich jaj dzieci wg instrukcji prowadzącej stworzyły przepiękne zajączki .
Dzieci podczas całego zajęcia były bardzo skupione  i skoncentrowane. Własnoręcznie wyczarowywały piękne motywy na swoich pisankach.  Na zakończenie udekorowane pisanki zapakowane zostały do eleganckich pudełek i podpisane imionami twórców. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę ozdobioną przez siebie pisankę, która zdobić będzie wielkanocny stół w każdym domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-18

Dnia 11 kwietnia odwiedział Nas pracownik Biblioteki Publicznej w Bolkowie. Pani Renatka Kwolek przeczytała nam bajki o tematyce świątecznej. Zaprosiliśmy Naszego specjalnego gościa do wspólnej zabawy przy znanych piosenkach z repertuaru dziecięcego. Tego dnia przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek od Pani Renaty, a pracownicy gorące życzenia. Bardzo dziękujemy za pamięć i wspólną zabawę. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-18

       4 kwietnia 2017 roku dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wzięły udział w konkursie   "Uczę się bezpiecznie żyć" 2017,który odbył się w Jeleniej Górze w hali sportowej przy ulicy Złotniczej . Celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa środowiskowego (społecznego, gospodarczego, przyrodniczego) poprzez nabywanie przez dzieci i młodzież wiedzy oraz  umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń.
      Była to już 13 edycja, jeśli chodzi o region Eroregionu Nysa i 9 obszaru województwa dolnośląskiego.Konkurs był jednocześnie sprawdzianem, na ile praca w szkole, w oddziałach przedszkolnych ,przedszkolach w temacie bezpieczeństwa przynosi pożytek młodym ludziom. W Jeleniej Górze uczestniczyło ponad 300 dzieci ze 120 szkół .Nasi uczniowie zajęli 12 miejsce. Do konkursu dzieci przygotowała  Pani Karolina Maziarz.

   

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-10

Dnia 4 kwietnia siedem uczestniczek z Naszego Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w konkursie piosenki przedszkolnej. Organizatorem konkursu był GMOKSiR w Bolkowie. Gratulujemy Naszym czterem dziewczynkom za zajęcie miejsc. Zapraszamy po więcej szczegółów do podstrony „Laureaci 2016/2017”. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-04

Dnia 28 marca 2017r. w naszym Oddziale Przedszkolnym  odbył się koncert muzyczny pt.: „Koncert na łące”  w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jelenie Górze. 
Zajączki: Szarek i Marek zabrały dzieci w podróż, której celem było znalezienie wiosny.
Dzieci dowiedziały się, że cała przyroda budzi się do życia z zimowego uśpienia, rozbrzmiewając najpiękniejszymi dźwiękami: wróble ćwierkają, świerszcze cykają, żabka rechoce, bocian klekoce. Przedszkolaki świetnie się bawiły: tańcząc; naśladując odgłosy zwierząt; muzykując na różnych instrumentach. Dzieci poznały również nowy instrument muzyczny - Gliniany kogucik, który po napełnieniu wodą, wydaje dźwięki świergoczącego ptaszka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-29

Dnia 28 marca 2017 roku do Naszego Oddziału zaprosiliśmy rodziców na warsztaty plastyczne. Każda grupa wspólnie z rodzicamy wykonała wspaniałe koszyki, kartki świąteczne, świeczniki itp. króre zostały przeznaczone na rzecz Rady Rodziców. Podczas spotkania towarzyszył nam uśmiech oraz wspaniała zabawa. Wszystkie wykonane rękodzieła można zakupić podczas uroczytości "Spotkanie z Zajączkiem" na które serdecznie zapraszamy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-29

        29 marca do dzieci z naszego  oddziału przedszkolnego przyszedł  rekolekcjonista zakonnik Emanuel oraz proboszcz bolkowskiej parafii ksiądz Wiesław Pisarski. Zakonnik rozmawiał z dziećmi na temat życia Świętej Jadwigi Śląskiej patronki naszej parafii.     Przedszkolaki uczestniczyły również we wspólnej modlitwie. To spotkanie przygotowało dzieci na nadejście Jezusa Zmartwychwstałego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-29

Dnia 24.03.2017 r.  dzieci  z naszego  oddziału przedszkolnego obejrzały  spektakl teatralny pod tytułem „Trzy magiczne słowa” , które zaprezentowało STUDIO TEATRALNE „HERBI” z Leszna.
Głównym celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom, iż dzięki trzem „magicznym” słowom – dziękuję, przepraszam i proszę – oraz grzeczności wobec innych osób można wiele osiągnąć w życiu.
Spektakl opowiadał o przygodach młodego księcia, który podczas swojej wędrówki do cioci Honoraty  poznaje czym jest bieda, głód, niedostatek. Jego wędrówka oraz przygody które go spotkały  sprawiły, że z leniwego, źle wychowanego księcia staje się mądrym, sprawiedliwym władcą swojego królestwa.
Przedstawienie było interaktywne, co dodatkowo wzbudziło zainteresowanie dzieci, a niejednokrotnie doprowadziło do wielu śmiesznych sytuacji (niekoniecznie planowanych).
Spektakl „Trzy magiczne słowa” wszystkim bardzo się podobał. Czekamy na następne takie przedstawienia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-25

Dnia 21 marca przedszkolacy z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie  pojechały na wycieczkę autokarową do Wałbrzycha. Młodsze dzieci 3,4- latki pojechały do Kinderplanety.  Celem tej  wycieczki było przede wszystkim rozwijanie sprawności ruchowej dzieci oraz integracja społeczności przedszkolnej. 5,6- latki wzięły udział w interaktywnym warsztacie telewizyjnym organizowanym przez TEATR SHOW .
 Na scenie zostało zbudowane studio filmowe, a dzieci dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami, zapoznały się z podstawami pracy na planie filmowym. Poznały także różne rekwizyty niezbędne do kręcenia filmu. Zobaczyły między innymi, jak wygadają ekrany do trików technicznych typu green screen oraz profesjonalne kamery do realizacji filmowej.
Na żywo, na dużym ekranie, wszyscy uczestnicy tych warsztatów mogli obserwować przebieg zdjęć. Kilkoro dzieci wybranych z widowni, wcieliło się  w rolę aktorów. Wspólnie z ekipą TEATR SHOW zrealizowali bajkę pt. „ Szewczyk Dratewka”. Już niedługo będziemy mogli ją obejrzeć .
Na zakończenie wycieczki Wszystkie przedszkolaki spotkały się w Wałbrzyskiej Palmiarni, gdzie mieli okazje zobaczyć egzotyczne rośliny, kolorowe pawie oraz wygrzewające się żółwie.
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy autobusem do przedszkolem.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-22

W piątek  17.03.2017r. maluchy z gr. IV bawiły się w małych ogrodników. Najpierw z ciekawością wysłuchały, co jest potrzebne roślinom do życia. Potem z wielką starannością wykonały wszystkie niezbędne czynności, żeby założyć hodowlę szczypiorku. Teraz dzieci codziennie  pielęgnują i doglądają swoich roślinek. Z niecierpliwością czekają na pierwsze zielone listki, które na pewno spróbujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

W grupie II Anny Richter zostały zorganizowane zajcia z chętnymi rodzicami. Do wspólnego czytania zgłosiły się dwie wspaniałe mamy Pani Agata oraz Pani Renata. Drogie Panie przygotowały dla dzieci ciekawe i angażujące bajki. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i udział w zabawie :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

Dnia 28 lutego dzieci ze starszych grup Anny Richter oraz Karoliny Maziarz zostały zaproszone poraz drugi na olimpiadę sportową - tym razem zimową. Naszą misją była 'dobra zabawa'.

Kierowaliśmy się hasłami: 

"Zima wcale nie jest taka zła - bo każdy z nas ciepłe ubrania ma"

"my się zimy nie boimy i na sankach chętnie jeździmy"

Zabawa była przednia.... z resztą zobaczcie sami... (galeria)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-13

    Od 6 do 10 marca  2017r. w  naszym Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bolkowie po raz kolejny odbyły się zajęcia w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” sponsorowanego  przez znaną markę soku dla dzieci „Kubuś Play”. Tematem spotkań było prawidłowe odżywianie się dziecka w wieku przedszkolnym. Przedszkolacy  poznali podstawowe nawyki zdrowego odżywiania oraz dowiedziały się, że spożywanie owoców i warzyw w różnych formach jest konieczne ze względu na zawarte w nich witaminy i minerały.

Dzieciaki  oglądały naturalne okazy owoców i warzyw, rozpoznawały je za pomocą zmysłu smaku, dotyku oraz węchu. Aby przekonać się, że wszystkie owoce i warzywa można zastąpić sokami i musami owocowo-warzywnymi, wyciskały sok ze świeżych owoców i warzyw,  przygotowały przepyszne sałatki warzywno-owocowe oraz zdrowe wiosenne kanapki. Na koniec odbyła się degustacja smacznych i zdrowych przetworów owocowych.

Zorganizowano konkurs pt. „ Warzywno- owocowe, stwory - potwory ”.Konkurs  cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Warzywa i owoce zostały przemienione w różne zwierzęta, lalki, misie oraz inne postacie. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić laureata i wybrać najładniejszą z nich. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-13

Doskonale wiemy jak ważne jest, aby dzieci potrafiły oceniać jak również pokazywać swoje emocje. 3 lutego w Naszym Oddziale odbyło się pierwsze spotkanie "PROGRAMU PROFILATKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO", w którym to rozmawialiśmy na temat "WIEM JAK SIĘ CZUJE". Podczas pierwszego spotkania dzieci mogły oceniać postawę głównych bohaterów, jak również wcielały się w równe emocje.  Spotkania będą odbywały się cykliczne. Podczas kolejnego spotkania zapoznamy się z tematem "BEZPIECZEŃSTWO".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-11

7 lutego 2017 r. Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa przyjechał do  Gminno - Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie ze spektaklem pt.  „Calineczka”. Przedstawienie obejrzeli  wszyscy przedszkolacy z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej. Sztuka na motywach baśni Hansa Christiana Andersena cieszyła się sporym zainteresowaniem najmłodszych. „Calineczka” to znana wszystkim opowieść o maleńkiej dziewczynce, nie większej od ludzkiego kciuka, która narodziła się z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę. Uroda Calineczki spowodowała, że ropucha porwała ją na żonę dla swego syna. Perypetie tytułowej Calineczki obserwowane przez gostyńskie dzieci, doprowadziły ją aż do spotkania z księciem elfów, którego pokochała i poślubiła. 
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-11

9 lutego dzieci z grupy I- Karoliny Maziarz oraz z grupy II Anny Richter wybrały się do Biblioteki Szkolnej. Pani Ula przywitała dzieci bardzo cipeło i oprowadziła po bibliotece. Podczas spotkania Pani Ula przeczytała milusińskim bajkę o wyobraźni oraz przeprowadziła pogadanę na temat dbania o książki. Jako przyszli uczniowie klasy I obicali Pani Uli, że już niebawem ją odwiedzą i wypożyczą książkę. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-11

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
 JAK CO ROKU W KARNAWALE
    Dzisiaj 10 lutego w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie odbył się Bal Karnawałowy. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.? Kolejny Bal Karnawałowy już za rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-30

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.
Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, dnia 19 stycznia  2017r. odbyło się uroczyste spotkanie w Gminno - Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie . Dyrektor Sławomir Kałużny oraz Dorota Menkarska  witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce . Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce a także wesoła Foto- Budka, gdzie Dziadkowie mogli wspólnie z wnukami zrobić wspólne zdjęcia. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-30

Dnia 26 stycznia  2017 roku podopiecznych Domu Pomocy Społecznej odwiedziły przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych  w Bolkowie. Dzieci przygotowały występ artystyczny dla seniorów – przy akompaniamencie muzycznym śpiewały piosenki nawiązujące do Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki obdarowały seniorów własnoręcznie zrobionymi laurkami. W ramach podziękowań seniorzy obdarowali  dzieci słodkimi upominkami. Wesoła i przyjazna atmosfera pozwoliła miło spędzić czas gospodarzom spotkania, jak i przybyłym gościom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-30

27 stycznia w Oddziałach Przedszkolnych przystąpiliśmy po raz trzeci do realizacji założeń Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkoli Akademia Aquafresh. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-30

5 stycznia  odwiedziła nas  INSTRUKTORKA ZUMBY DLA DZIECI – Pani Alicja Janicka, która przeprowadziła zajęcia dla wszystkich milusińskich. Zumba to niesamowita przygoda z ruchem i tańcem dla najmłodszych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od ok. 3 do 14 roku życia, w szczególności zaś dla tych z nich, które mają nieskończone pokłady energii. Zajęcia to szalona zabawa, porywająca muzyka, taniec oraz specjalnie dla dzieci przygotowane proste układy choreograficzne. Korzyści jakie Zumba za sobą niesie są nieocenione: kształtują koordynację ruchową dziecka; poprawiają jego zdolności motoryczne; wyrabiają pamięć ruchową; pozwalają mu wyszaleć się, wyładować emocje, a także jeśli to konieczne, w prosty i przyjemny sposób utrzymywać prawidłową masę ciała. W czasach, w których czas wolny naszych dzieci zdominowany jest przez telewizję, komputer i niezdrowe przekąski Zumba propaguje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia po to, aby stały się one dla dzieci czymś absolutnie naturalnym!
Będziemy się cyklicznie spotykać na zajęciach z Zumby w Oddziale Przedszkolnym ?

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-11

„Chociaż mróz w policzki szczypie,?chociaż śnieg nam w twarze sypie,?nie martwimy się tym wcale.?Padaj śniegu, padaj dalej”.
 
My się zimy nie boimy, a właściwie to bardzo się cieszymy, że do nas przyszła i że możemy poszaleć trochę w ogrodzie przedszkolnym. Mamy tam świetne warunki do zabawy. Zjeżdżamy z górki na saneczkach, rzucamy się śnieżkami, szukamy śladów ptaków i zwierząt i tylko żal, że śnieg jest za bardzo puszysty i nie możemy ulepić bałwanka. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-11

Świąteczny nastrój zapanował w Oddziale Przedszkolnym  22 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Wspaniałym momentem było  składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również ,co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
Przedszkolacy obejrzeli Jasełka w wykonaniu wolontariuszy grupy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, którego opiekunami są Panie Marta Konopka oraz Edyta Madurska  i Bernadetta Pawłowska -  Waligóra  .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-03

 10 grudnia w  Szkole Podstawowej w Bolkowie w sali gimnastycznej , odbyło się  „Spotkanie z Mikołajem”. Prężnie działająca  Rada Rodziców  przy Szkole Podstawowej w Bolkowie wspólnie z uczniami Zespołu Szkół i Placówek im. W. Witosa w Bolkowie oraz pracownikami Szkoły Podstawowej  ofiarowała  imprezę wszystkim mieszkańcom gminy Bolków. Podczas eventu można było skorzystać z wielu atrakcji, m.in. odbyła się loteria fantowa, dekorowanie pachnących pierników, malowanie twarzy, czesanie fantazyjnych fryzur, wykonywanie stroików i kartek świątecznych. . Dla uczestników przygotowano wiele konkursów z nagrodami. Rodzice z dziećmi mogli spróbować swoich sił podczas ZUMBY, którą prowadziła nasza zaprzyjaźniona instruktorka  Alicja Janicka . Każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i Mikołajową. W kawiarence można było się napić pysznej kawy oraz herbaty. Zjeść można było bigos, grochówkę oraz słodkie ciasta. O oprawę muzyczną zadbał zespół  Funny-X.

Z uzbieranych pieniążków  zorganizowana zostanie uroczystość z okazji Święta Szkoły.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-12

6  grudnia dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw MROWISKO  w  Legnicy. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu oraz spotkanie Świętego Mikołaja. 

Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Na koniec pobytu w Sali zabaw odwiedził nas  Święty Mikołaj. Przedszkolacy zaśpiewały Mikołajowi piosenki oraz powiedzieli wiersze. Milusińscy byli zachwyceni  nowo poznanym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-06

Dzieci sześcioletnie wybrały się do Domu Kultury na spektakl pt. "Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach" wystawiony przez Teatr Edukacji i Profilatyki "MASKA". 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-05

29  listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. 
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 

Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-05

Nasi uczniowie najstarszych grup zostali zaproszenie przez uczniów oraz nauczycieli klas I-III na Olimpaiadę Ziemniaczną. Towarzyszyło nam dużo uśmiechu, gdyż Nasze predszkolaki wiedzą, że "nie liczy się wygrana, lecz dobra zabawa", krórej nam nie zabrakło. Uczniowie oraz nauczyciele z SP Bolków bardzo mile i sympatycznie nas przyjeli i już zapowiedzieli, że to nie koniec Olimpady. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, przygotowanie i już czekamy na Olimpiadę Zimową. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-05

W piątek -25.11.2016r.  nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy. W przerwach pomiędzy wróżbami odbywała się andrzejkowa Zumba z zaprzyjaźnioną instruktorką Alicją Janicką.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-27

23 listopada  w naszym  przedszkolu odbyło się  spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Jolantą Nowak- Sawicką , która opowiadała nam  jak dbać o zęby i  higienę jamy ustnej. Na specjalnym modelu  pokazała  jak zbudowana jest szczęka , uczyła prawidłowego mycia,  czyli jak powinniśmy  trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać , aby wszystkie zęby lśniły czystością. Pani stomatolog wyjaśniła także   co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Bardzo podobała nam się wizyta , słuchaliśmy z zainteresowaniem, a potem zadawaliśmy dużo pytań. Od dziś z pewnością każdy z nas z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-24

8 listopada do naszego Oddziału Przedszkolnego po raz kolejny przyjechali muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze  z koncertem pt. „ Nutki w mundurach”.To  listopadowe spotkanie poświęcone było polskiej muzyce patriotycznej.   Przedszkolakom zostały przypomniane symbole narodowe oraz zaśpiewane najpiękniejsze utwory opowiadające o miłości do ojczyzny.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-08

8 listopada najstarsi przedszkolacy z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawcami Anną Richter oraz Karoliną Maziarz uczestniczyli w pogadance nt. bezpieczeństwa ,które poprowadził Policjant oraz zawodowy strażak w Szkole Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie. Funkcjonariusze przypomnieli  dzieciom  na czym polega ich codzienna praca. Policjant przypomniał o zasadach bezpieczeństwa zarówno w domu, przedszkolu jak i na ulicy. Przedszkolacy utrwalili  sobie numery telefonów alarmowych do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji. Dzieci miały też okazję z bliska obejrzeć strój strażaka i policjanta oraz akcesoria potrzebne w ich codziennej pracy. Na zakończenie były  wspólne zdjęcia i podziękowania dla gości od dzieci. Dziękujmy, że mogliśmy uczestniczyć w pogadance nt. bezpieczeństwa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-08

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,
Ram tam tam, ram tam tam.


     4  listopada odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci wystąpiły przed publicznością przedszkolną . Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczystą przysięgę powtarzając głośno słowo „Przyrzekamy".                                                            

    Kulminacyjnym punktem programu było pasowanie zaczarowanym ołówkiem przez panią  dyrektor Dorotę Menkarską oraz naszym zaprzyjaźnionym pomocnikiem klaunem Rafim -Rufim. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz wyczarowane przez animatora kolorowe pieski oraz miecze. Uroczystość uwieńczono pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem. 

komentarzy: (1)
data dodania: 2016-11-05

 Dziecięcy pokaz mody "JESIEŃ NA WYBIEGU", który miał się odbyć w dniu 18 października br. w Domu kultury został odwołany. Przebrane dzieci zaprezentowały się przed publicznością przedszkolną w Oddziale Przedszkolnym:) 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-19

        Dnia 14 września dzieci 5 i 6-letnie wraz z  wychowawczyniami  Panią Anią Richter oraz Karoliną Maziarz uczestniczyły w ślubowaniu klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Bolkowie.

                   Przedszkolaki miały możliwość spotkać swoich starszych kolegów. Z wielkim zaciekawieniem oglądały uroczystość , podczas której pierwszoklasiści składały ślubowanie . Nasze przedszkolaki  również zaprezentowały się przed dużą publicznością swoimi talentami tanecznymi .Dzieci wręczyły pierwszakom drobne upominki na pamiątkę tej uroczystości i spotkania.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-14

W dniu dzisiejszym w Naszym Oddziale Przedszkolnym świętowaliśmy dzień ziemniaka. Nasza wspólna zabawa zaczęła się od przywitania z Wszystkimi grupami przedszkolnymi. Podczas konkursów, które zostały przygotowane dla najmłodszych nie zabrakło zbierania ziemniaków, sadzenia ziemniaków jak również rzucania nimi do celu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia, w którym nie zabrakło uśmiechu na twarzach najmłodczych. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-13

        „Cały dzionek słonko po niebie chodziło, czego nie widziało! Na co nie patrzyło! Widziało nasz domek, jak się budzi rankiem, jak Magda na pole niesie mleko dzbankiem…”

 

         30 pażdziernika w Naszym Odzdiale Przedszkolnym    odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze  pod tytułem "Co słonko widziało?". Podczas tej audycji uczniowie jeszcze raz wybrali się w wakacyjną podróż, w której przewodnikiem była słoneczna i radosna muzyka.

komentarzy: (1)
data dodania: 2016-09-29

      Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

 

       16 września, po zajęciach dydaktycznych w grupach, dzielne i pełne zapału przedszkolaki wraz z nauczycielkami wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola. 

 

       Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-29

         26 września  do Oddziału Przedszkolnego przyszedł funkcjonariusz Policji ,który przypomniał dzieciom -  jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. 


         Pan Policjant chętnie opowiadał przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Następnie razem z Policjantem wszystkie dzieci  wyszły na podwórko i mogły zobaczyć jak wygląda wóz Policyjny.


         Serdecznie dziękujemy Pani i Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli funkcjonariuszowi pamiątkowy dyplom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-29

data dodania: 0000-00-00