Najłatwiejsze ciasto w świecie

W czwartek,  15. 02.2018 r.  w grupie 4 – latków odbyły się zajęcia kulinarne. Już od samego rana w przedszkolu unosił się aromat pieczonego ciasta.  Wszystko zaczęło się od przygotowania niezbędnych produktów.  Po czym  dzieci z dokładnością odmierzały i ważyły potrzebne składniki. Następnie w odpowiedniej kolejności wrzucały, wsypywały i miksowały przygotowane porcje mąki, cukru, proszku do pieczenia itp. Każdy podszedł do zadania z wielką starannością i uwagą. Na koniec , powstałą masę wylano na blachę i dorzucono cząstki  słodkich jabłek. Całość trafiła do piekarnika. Potem już tylko zajadaliśmy się pysznym ciastem z jabłkami, które okazało się ,, najłatwiejszym ciastem w świecie, którego nic, a nic się nie gniecie..” Pycha.