Mistrzynie Konkursu dla Dzieci i Młodzieży - Uczę się bezpiecznie żyć:)

12 kwietnia uczennice z grupy 6- latków  z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bolkowie brały udział w XIV Konkursie dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” ( etap supregionalny-Wałbrzych ), organizowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Euroregion Nysa, pod honorowym patronem małżonki Prezydenta RP – pani Agaty Kornhauzer-Dudy.
        Uczniowie klas 0, 1-3, 4-6 oraz gimnazjaliści rywalizowali między sobą, wykazując się wiedzą na temat zachowań w niebezpiecznych sytuacjach.
        Organizowany na hali lekkoatletycznej przy ulicy Chopina konkurs miał charakter praktycznych zawodów. Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa dnia codziennego. Dzieci musiały przejść  6 stacji tematycznych. Należało wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi.

Uczennice reprezentujące Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Bolkowie to :

Monika Pachelska

Gabriela Drzyzga

Maja Krawczuk

Do konkursu  przystąpiło  11 drużyn z przedszkoli ,oddziałów przedszkolnych z supregionu wałbrzyskiego ,  I miejsce  zdobyły dziewczyny z naszego Oddziału Przedszkolnego, a tym samym nasza drużyna  awansowała i będzie brała  udział w wielkim finale, który odbędzie się 15 maja na Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu.
     Konkurs ma na celu propagowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań a także poszerzanie wiedzy i umiejętności dotyczących postępowania w sytuacjach niebezpiecznych, czy wręcz kryzysowych. - Pierwsza i najważniejsza zasada, to nie wpadać w panikę!- podkreślają zgodnie organizatorzy konkursu.