Finał konkursu- Uczę się bezpiecznie żyć

15 maja 2018r. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał XIV Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Pani Agaty Kornhauser-Dudy, przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

"Uczę się bezpiecznie żyć", to konkurs edukacyjny dla dzieci i młodzieży, organizowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa. W finale konkursu uczestniczyło 48 placówek oświatowych wyłonionych w półfinałach. Celem głównym organizowanego konkursu jest nabycie przez dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów, wiedzy i umiejętności dotyczącej pomocy w sytuacjach zagrożenia, a także bezpiecznych i świadomych zachowań w życiu codziennym.

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa na poszczególnych stacjach konkursowych. Obejmowały one zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, a także bezpieczeństwa dnia codziennego.

Drużyna z naszego Oddziału Przedszkolnego zajęła 11 miejsce. Serdecznie gratulujemy grupie, że mogła reprezentować naszą placówkę w wielkim finale.