Spotkanie z pielęgniarką w grupie 6 - latków

Dnia  18.10.2018 r.  naszą grupę odwiedziła pielęgniarka szkolna Pani Jolanta Brandt. Celem spotkania było pogłębienie wiadomości na temat zdrowego odżywiania, a także kształtowanie nawyków spożywania owoców, warzyw i nabiału oraz ograniczenie spożywania słodyczy.Dzieci wysłuchały wiersza pt. ,,Dobra rada”, poznały wartości odżywcze niektórych produktów i omówiły piramidę zdrowego żywienia.Dowiedziały się również jak ważne dla naszego organizmu jest jedzenia śniadania. Następnie rozwiązywały krzyżówki czytane przez Panią Jolę dotyczące omawianego tematu.Na koniec wspólnie ustaliliśmy, że na nasze zdrowie wpływ ma nie tylko właściwe odżywianie, ale również dbanie o higienę i aktywne spędzanie wolnego czasu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)