Dzień Ziemniaka w grupie 5,6- latków

,, Święto dziś ziemniaka mamy, wszystkich do zabawy zachęcamy” . Pod takim hasłem obchodzono w grupach starszych Dzień Ziemniaka. Impreza miała miejsce w poniedziałek 22.10.2018 r. Na początku spotkania przedszkolaki dowiedziały się, skąd ziemniak znalazł się na naszych talerzach. Następnie bez mrugnięcia okiem wymieniały kolejno potrawy, które można przygotować z tego warzywa. Po pierwszej części spotkania odbyła się Olimpiada Ziemniaczana. Najpierw dzieci przypomniały zasady rywalizacji fair play. Następnie z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w ziemniaczanych konkurencjach. Było szukanie ukrytych ziemniaków. Potem rzuty do celu. Następnie slalom z ziemniakiem na łyżce. Po czym, sadzenie i zbieranie ziemniaków. Nawet nasze panie miały swoją konkurencję, a mianowicie obieranie ziemniaków na czas. Podczas ziemniaczanych zabaw było mnóstwo uśmiechu i radości. Dzieci nawzajem się dopingowały, jak przystało na prawdziwych kibiców. Natomiast zawodnicy wykazali się, nie lada sprytem i szybkością. Jak się okazało można połączyć zabawę i sport. Po tak dużym wysiłku, wszyscy zgłodnieli. Po czym ze smakiem zajadali się złocistymi i chrupiącymi frytkami.