Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia w Oddziałach Przedszkolnych od samego rana czekało wiele niespodzianek dla przedszkolaków.O godz.8.00 obejrzeliśmy spektakl pt. Śpiąca Królewana w wykonaniu aktorów z Teatru Herbi z Leszna.Jak to w bajce tej się kleci był w niej krasnal o imieniu Łakomczuch, Królewna Śnieżka oraz Wiedźma- która zmusiła Panią Wiesię do przeczytania zaklęcia, które zatruło jabłko przeznaczone dla Królewny, a także próbowała otruć naszą ukochaną Panią  Karolinę. Jednak dzięki Łakomczuchowi to się nie udało, gdyż odnalazł wśród przedszkolaków księcia o imieniu Paweł, który uratował Śnieżkę . Bajka dla wszystkich przedszkolaków była miłym urozmaiceniem dnia. Aktorzy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożyli nam życzenia życząc wszystkim Wesołych Świąt i dużoooo prezentów.

Po przedstawieniu wszyscy udaliśmy sie do swoich sal. Tam na dzieci czekała kolejna niespodzianka przygotowana przez Mikołaja.Każdy przedszkolak otrzymał  pachnący pierniki. Zadaniem dzieci było udekorowanie swojego ciasteczka  słodkim lukrem i ozdobami. Po śnidaniu ktoś zapukał do przedszkolnych drzwi.Okazało sie ,że był to Święty Mikołaj ze swoją Śnieżynką. Goście odwiedzili wszystkich przedszklaków w salach. Mikołaj sprawdzał czy dzieci mają porządek w swoich szufladach ,w których trzymają karty pracy. Następnie wszyscy spotkaliśmy sie na dużej sali,aby zaśpiewać Mikołajowi piosenkę.Mikołaj wręczył wszystkim przedszkolakom preznety oraz prosił,aby dzieci bezpiecznie korzystały z dmuchańca , była to kolejna atrakcja dla naszych porzedszkolaków przygotowana tego dnia.