Przedstawienie teatralne pt."Śnieżka"

W piątek 11.01.2019 r. w Domu Kultury w Bolkowie odbyło się przedstawienie  teatralne     pt. ,, Śnieżka” , w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Na widowni zasiadły m.in. przedszkolaki z naszego przedszkola.

Widowisko to, było adaptacją znanej bajki braci Grimm, w której zła macocha wpada w szał , kiedy dowiaduje się, że Śnieżka jest piękniejsza od niej. Rozkazuje wówczas myśliwemu pozbycia się dziewczyny. Ten jednak daruje jej życie i nakazuje uciekać daleko za góry, za lasy. Śnieżka chroni się w domu krasnoludków, które z radością ja przyjmują. Jednak przestrzegają  dziewczynę przed obcymi, nakazując jej nie wpuszczać nikogo do domu podczas ich nieobecności. Śnieżka jednak o tym zapomina, co kończy się dla niej źle. Na szczęście pojawia się królewicz, który  ją ratuje i odwraca czar. Bajka uczy, że warto pomagać innym, a jednocześnie przestrzega przed łatwowiernością szczególnie wobec obcych.

Przedszkolaki z uwagą i aktywnością obejrzały spektakl. Przedstawienie bardzo się podobało. Na dowód czego, aktorzy zostali obsypani gromkimi brawami.