Walentynki w grupie IV

Dnia 14.02.2019 r. w grupie 6 – latków obchodziliśmy Walentynki.Na początku dzieci poznały ciekawostki związane z tym świętem: kto to był Św. Walenty, skąd przyszedł do nas ten zwyczaj, co oznaczało dawno temu słowo ,,kochać”, jak brzmi ,,kocham cię ‘’ w innychjęzykach, np. po włosku, francusku, niemiecku, albańsku czy chińsku.Następnie bawiliśmy się przy muzyce z serduszkiem, balonami i wróżyliśmy sobie z kwiatów. Trzeba też było złożyć dwie połówki serduszka, aby do siebie pasowały. Potem dzieci wręczały serduszka swoim ulubionym kolegom i koleżankom. Osoby, które zebrały najwięcej serduszek zostały królem i królową Walentynek. Na koniec każde dziecko wykonało kartkę walentynkową i w dyskretny sposób podłożyło ulubionym kolegom. Tego dnia staraliśmy się być dla siebie uprzejmi i mili.