PROJEKT KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY:

Od 6 do 10 marca  2017r. w  naszym Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bolkowie po raz kolejny odbyły się zajęcia w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” sponsorowanego  przez znaną markę soku dla dzieci „Kubuś Play”. Tematem spotkań było prawidłowe odżywianie się dziecka w wieku przedszkolnym. Przedszkolacy  poznali podstawowe nawyki zdrowego odżywiania oraz dowiedziały się, że spożywanie owoców i warzyw w różnych formach jest konieczne ze względu na zawarte w nich witaminy i minerały.

Dzieciaki  oglądały naturalne okazy owoców i warzyw, rozpoznawały je za pomocą zmysłu smaku, dotyku oraz węchu. Aby przekonać się, że wszystkie owoce i warzywa można zastąpić sokami i musami owocowo-warzywnymi, wyciskały sok ze świeżych owoców i warzyw,  przygotowały przepyszne sałatki warzywno-owocowe oraz zdrowe wiosenne kanapki. Na koniec odbyła się degustacja smacznych i zdrowych przetworów owocowych.

Zorganizowano konkurs pt. „ Warzywno- owocowe, stwory - potwory ”.Konkurs  cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Warzywa i owoce zostały przemienione w różne zwierzęta, lalki, misie oraz inne postacie. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić laureata i wybrać najładniejszą z nich.