Wycieczka

Dnia 21 marca przedszkolacy z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie  pojechały na wycieczkę autokarową do Wałbrzycha. Młodsze dzieci 3,4- latki pojechały do Kinderplanety.  Celem tej  wycieczki było przede wszystkim rozwijanie sprawności ruchowej dzieci oraz integracja społeczności przedszkolnej. 5,6- latki wzięły udział w interaktywnym warsztacie telewizyjnym organizowanym przez TEATR SHOW .
 Na scenie zostało zbudowane studio filmowe, a dzieci dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami, zapoznały się z podstawami pracy na planie filmowym. Poznały także różne rekwizyty niezbędne do kręcenia filmu. Zobaczyły między innymi, jak wygadają ekrany do trików technicznych typu green screen oraz profesjonalne kamery do realizacji filmowej.
Na żywo, na dużym ekranie, wszyscy uczestnicy tych warsztatów mogli obserwować przebieg zdjęć. Kilkoro dzieci wybranych z widowni, wcieliło się  w rolę aktorów. Wspólnie z ekipą TEATR SHOW zrealizowali bajkę pt. „ Szewczyk Dratewka”. Już niedługo będziemy mogli ją obejrzeć .
Na zakończenie wycieczki Wszystkie przedszkolaki spotkały się w Wałbrzyskiej Palmiarni, gdzie mieli okazje zobaczyć egzotyczne rośliny, kolorowe pawie oraz wygrzewające się żółwie.
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy autobusem do przedszkolem.