Uczę się Bezpiecznie Żyć

4 kwietnia 2017 roku dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wzięły udział w konkursie   "Uczę się bezpiecznie żyć" 2017,który odbył się w Jeleniej Górze w hali sportowej przy ulicy Złotniczej . Celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa środowiskowego (społecznego, gospodarczego, przyrodniczego) poprzez nabywanie przez dzieci i młodzież wiedzy oraz  umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń.
      Była to już 13 edycja, jeśli chodzi o region Eroregionu Nysa i 9 obszaru województwa dolnośląskiego.Konkurs był jednocześnie sprawdzianem, na ile praca w szkole, w oddziałach przedszkolnych ,przedszkolach w temacie bezpieczeństwa przynosi pożytek młodym ludziom. W Jeleniej Górze uczestniczyło ponad 300 dzieci ze 120 szkół .Nasi uczniowie zajęli 12 miejsce. Do konkursu dzieci przygotowała  Pani Karolina Maziarz.