W piątek  21 kwietnia 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi.  W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dotyczących ochrony naszej planety. Najpierw z uwagą wysłuchały prelekcji i obejrzały prezentację  nt. zagrożeń, jakie niesie człowiek dla naszego środowiska. Potem dzieci zapoznały się z pojęciem ,, SEGREGACJA ŚMIECI” i ,, RECYKLING”. Następnie  czynnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Z wielką starannością segregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Po czym każda grupa wspólnie wykonała plakat nawołujący do ochrony naszej planety. Pod koniec spotkania wszystkie dzieci złożyły ślubowanie:
ŚLUBOWANIE
?Kocham ptaki, zieleń, drzewa, ?Wiem - jak o przyrodę dbać trzeba.?- nie będę łamał gałęzi ,rozpalać ognisk w lesie
- nie będę rzucać śmieci
-zwierzętom krzywdy nie zrobię ?- nie zabrudzę wody bo jestem PRZYJACIELEM PRZYRODY.
Po tych słowach każdy przedszkolak potwierdził swoją przysięgę podpisem lub odbiciem kciuka. Co świadczyło o poważnym podejściu do sprawy ochrony  Matki Ziemi.