Konkurs Recytatorski w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Bolków

W Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Bolków 10 maja 2017r. odbył się XII konkurs recytatorski pt.„ Mój pupil”.

Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. - Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych ale wychowawczych i społecznych. Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima. Przedstawiane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów.

Komisja w składzie:

Irena Przyszlak

Marta Krawczyk

Ewa Stasiak

uwzględniając wcześniej przyjęte kryteria nagrodziła następujące osoby :

Kategoria „Pięcio- i Sześciolatki”:

III miejsce – Gabriela Drzyzga

Kategoria „Trzy- i Czterolatki”

III miejsce – Monika Pachelska

Wiersze recytowali również: Martyna Bielec, Milena Czochara, Nikola Makowska, Adam Onoszko, Nina Sadowska, Lena Siemborska, Lena Deja, Maja Górska, Nikola Jakimowicz, Weronika Ozimek,  Michał Pikor, Maja Radziun, Julia Szymańska, Wiktoria Zawadzka

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książki i gratulacje.