Doświadczenia w grupie II Anny Richter

Dnia 27 września 2017 roku dzieci z grupy II Pani Anny Richter zapoznawały się z właściwościami wody. Początkowo myły rączki do wierszyka „Czyste dłonie” jak również robiły pianę. Już podczas tej zabawy dzieciom towarzyszyło dużo radości, lecz to nie koniec doświadczeń wodnych. Pani Ania wspólnie z dziećmi barwiła wodę na niebiesko oraz zielono, dodając kolejno olej. Dzieci podczas tego doświadczenia zauważyły, że zawsze kolorowe krople zmieszane z olejem są na górze, a kolorowa woda na dole. Pani Ania pokazała również "wędrującą wodę" z dwuch szklanek do jednej. Przedszkolaki samodzielnie bez pomocy Pani wykonały własne doświadczenie, a mianowicie układały na talerzyku cukierki, poczym nalały w środek wody. Zdziwienie dzieci było ogromne. Na talerzykach pojawiła się tęcza wodna. Grupa II zachęca do wykonania takiego doświadczenia w domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.