Tydzień Zwierząt

Od 6 października w Naszym Odziale Przedszkolnym odbywały sie spotkania związane z obchodami Światowych Dni Zwierząt , który ustanowiony został w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji. Tego dnia dzieci  wraz z  Panią Anią Richter przyniosły  do przedszkola swoje zwierzęta i opowiadały o ich przyzwyczajeniach i sposobach pielęgnacji swoich pupili.
Dzieci rozwiązywały zagadki o zwierzętach , śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami.

Kolejnym wydarzeniem związanym z obchodami Światowych Dni Zwierząt było zaproszenie Pana Leśniczego Grzegorza Kucaba, który przeprowadził interesującą pogadankę nt. zwierząt zamieszkującch  polskie lasy.Dzieci przynisoły dla zwierząt leśnych smakołyki( marchewki,żołędzie i inne warzywa).

Ostatnią atrakcją  związaną z  obchodami Światowych Dni Zwierząt była wycieczka na pastwiska , gdzie dzieci mogły zobaczyć konie . Dzieci poznały  zwyczaje i sposób życia koni.

Dzieci w drodze na pastwisko  zobaczyły  ptaki takie jak:kury,koguty, kaczki, gęsi, perliczki . W trakcie wycieczki przedszkolaki podziwiały zielone pastwiska i uroki wiejskich krajobrazów.Największą atrakcją dla dzieci  było przechodzenie przez rzekę.

Głównym celem tego dnia przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania ludzi wobec zwierząt i uświadomienie, że zwierzę to żywa istota, która ma swoje prawa i należy o nią dbać.

Na terenie placówki została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt mieszkających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Jaworze.
Serdecznie dziekujęmy Dzieciom i ich Rodzinom za włączenie się do tej akcji.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)