Spotkanie z pielęgniarką Panią Jolantą Brandt

20 października 2017r.  o  zdrowej, ekologicznej żywności, higienie ciała i zasadach dbania o zdrowie, mówiła zaproszona do grupy II i III  w Oddziałach Przedszkolnych  Pani pielęgniarka Jolanta Brandt  .

Przedszkolaki przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem i wielką uwagą słuchały jak Pani w ciekawy sposób opowiada o zdrowej, ekologicznej żywności o tym jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Podczas pogadanki, Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom wiele bardzo ważnych spraw. Zwróciła uwagę m.in. jak ważny w życiu jest ruch, zdrowe odżywianie się  oraz spożywanie owoców i warzyw.Dzieci same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani Jola wyjasniła dzieciom,że istnieją różne  diety i alergie wystepujące u dzieci.

Pod koniec spotkania pani pielęgniarka zadała kilka pytań zebranym przedszkolakom. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się  dużą wiedzą na temat zdrowej żywności, zdrowia i czystości. Pani pielęgniarka również chętnie odpowiadała na wszystkie pytania małych przedszkolaków i cieszyła się, że jest tak duże zainteresowanie tematem ZDROWA ŻYWNOŚĆ. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy.Dzieci  utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie spożywania zdrowej żywności, celowości przestrzegania zasad higieny i dbania o swoje zdrowie.