Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

25 pażdziernika  przedszkolacy z grupy Pani Basi Łukasińskiej zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Bolków na spotkanie z autorem wierszowanych historyjek adresowanych do dzieci. Są to pełne humoru opowieści, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Dodatkowo książeczki są przepięknie  ilustrowane i barwne, co niewątpliwie zachęca do ich czytania.
Od kilku lat pan Wiesław odwiedza biblioteki, szkoły i przedszkola w całej Polsce, aby mieć dobry kontakt z czytelnikami.
Tak też było i podczas spotkania z najmłodszymi czytelnikami biblioteki w Bolkowie.

Pisarz bardzo szybko przełamał pierwsze lody w rozmowie z dziećmi, dzięki czemu bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Postaram się, żeby było wesoło, bo i moje książki są wesołe i śmieszne – powiedział. I tak właśnie było. Zadawał dzieciom zabawne zagadki. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki . Dzieci, które uzbierały ich najwięcej otrzymały nagrodę książkową z dedykacją autora. Mali goście rwali się do odpowiedzi, nie było pytania, które pozostałoby bez głośnego odzewu.

Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i oczywiście rymował. Ma do tego wyjątkowy talent. W trakcie całego spotkania panowała miła atmosfera, a poczucie humoru autora można było zaobserwować wybuchami śmiechu nie tylko dzieci ale także ich opiekunów.