Motylki

"Hokus, pokus, czary, mary...

Niech się spełnią andrzejkowe czary!"

30 listopada, Motylki brały udział w zajęciach z okazji Andrzejek. Był to dzień pełen zabaw i magicznych wróżb. Najpierw każdy Przedszkolak wrzucił do miski z wodą swoją "szczęśliwą monetę". Po zaczarowaniu naszej pomyślności przyszedł czas na kolejne andrzejkowe wróżby tj. wyścig butów, słodkie przepowiednie, losowanie swojego przyszłego zawodu. Oczywiście wiemy, że wróżby andrzejkowe należy traktować z przymrużeniem oka, jako formę zabawy... dlatego nie zabrakło tańców i wesołych hulanek. Na zakończenie zajęć przyszedł czas na poszczęstunek. Dzieci z wiarą na przyszłość i z uśmiechem na twarzy zakończyły Andrzejki.

Poniżej znajdują się zdjęcia z naszej zabawy:

Każdy przedszkolak czeka na dzień, w którym oficjalnie dołączy do grona przedszkolaków. To ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci, bowiem pozwala na utożsamienie się ze środowiskiem, w którym dzieci będą spędzać najbliższe kilka lat. Dzieci z najmłodszej grupy Oddziału Przedszkolnego, 10 listopada wzięły udział w pasowaniu na przedszkolaka. W tym uroczystym dniu odwiedziła nas Pani dyrektor, aby porozmawiać z dziećmi o tym jak jest w przedszkolu, życzyć im wspaniałej zabawy i niesamowitych przygód na cały etap edukacji przedszkolnej. Każde dziecko dostało na pamiątkę order przedszkolaka oraz słodką niespodziankę. Po uroczystości czekał na nich pyszny poczęstunek. Cieszymy się, że grono przedszkolaków się powiększyło.

Kochane dzieci, życzymy Wam wielu chwil radości, pięknych wspomnień i uśmiechu każdego dnia. Przedszkole wita Was w rodzinie przedszkolnej, wśród kolegów i koleżanek. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie dla Was jednym z piękniejszych wspomnień z dzieciństwa.

Oto zdjęcia z tego szczególnego dnia:

Dzień Dyni to dzień pełen zabaw i atrakcji związanych z tym warzywem. Przedszkolaki poznały budowę dyni, jej zastosowanie i smak - dzięki degustacji zupy dyniowej. Przedszkolaki bawiły się dynią, turlały ją po wyznaczonym torze, podawały ją jednocześnie reagując na odpowiednie sygnały oraz szukały schowanej Pani Dyni. Dodatkowo dzieci wzięły udział w warsztatach robienia świec, dzięki którym rozwinęły swą kreatywność i zdolności manualne. Z uśmiechem na twarzy pożegnały Dzień Dyni robiąc dyniowe maski.

Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego dnia:

Bezpieczeństwo na drodze to ważna sprawa, dlatego Motylki w tym tygodniu rozmawiały o zasadach, których należy przestrzegać, aby być bezpiecznym podczas spaceru i jazdy samochodem z Rodzicami. Przedszkolaki poznały numer alarmowy i służby, które niosą pomoc ludziom. Nie zabrakło zabaw o tematyce ruchu drogowego. Dzieci przez zabawę nauczyły się jak ważne jest przestrzeganie znaków drogowych i stosowanie zasad wspólnego bezpieczeństwa na ulicy.

Poniżej znajdują się zdjęcia z naszych zajęć:

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w warsztatach kulinarych i przygotowały pizzę. Najpierw rozpoznawały poszczególne składniki, a następnie wspólnie z Paniami rozłożyły je na ciasto. Pizza smakowała wszyskim przedszkolakom. Była to cenna lekcja o kuchni innych krajów, a przy okazji dzieci zajadały się samodzielnie przygotowanym smakołykiem.

Oto zdjęcia z przebiegu warsztatów:

Przedszkole to miejsce pełne wspólnych zabaw, to miejsce, które uczy zasad pracy w grupie, wzajemnych relacji rówieśnicznych - dlatego też przedszkolaki w ostatnim czasie jeszcze więcej współpracowały. Okazało się, że każdy z nas jest tak samo ważny, a nawet niezastąpiony podczas wykonywania określonych zadań. Wspólne muzykowanie i prace plastyczne pokazały moc koleżeństwa w naszej grupie. Wiemy jak ważne jest słuchanie wypowiedzi innych, dbanie o naszą salę, zabawki i szanowanie siebie nawzajem, ponieważ najlepsza zabawa to ta z kolegami i koleżankami w przedszkolu. Dzieci z naszej grupy poznawały dary jesieni - przeliczały je, poznawały ich smaki i z pomocą dorosłych upiekły pyszne muffinki. Podczas spaceru wybrały się na pobliski targ w poszukiwaniu jesiennych warzyw i owoców. Dzieci dowiedziały się jak rozróżnić drzewa iglaste od liściastych, poznały także budowę drzewa. Wspólne zabawy o tematyce jesiennej podczas zajęć rytmiki sprawiły im wiele radości.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć:

Przedszkolaki przez ostatnie dni szykowały się do nowej pory roku, do jesieni. Przygotowania polegały na poznaniu owoców i warzyw w jesiennym sadzie, na poznaniu zwierząt żyjących w lesie (i nie tylko), a przede wszystkim na wielu wspólnych zabawach. Dzieci poznały garderobę adekwatną do nadchodzącej pory roku, zbierały "listki", poszukiwały "orzeszków" i wykonywały wiele prac plastycznych. Wspólnie zajadaliśmy pyszną i zdrową sałatkę owocową. W międzyczasie świętowaliśmy Dzień Kropki i Dzień Przedszkolaka - atrakcji było całe mnóstwo.

Oto nasze zdjęcia:

Pierwsze dni w przedszkolu już za nami. Motylki w tym tygodniu wspólnie się bawiły i poznawały się nawzajem. Dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki jest to bardzo ważny czas. Okres adaptacji polega nie tylko na usamodzielnieniu się dzieci, ale także przyswojeniu kodeksu przedszkolaka i zasad wspólnej i bezpiecznej zabawy. Pierwsze zabawy, a także piosenki, czytanki, spacery i prace plastyczne wykonane... Kolejne tygodnie z pewnością przyniosą kolejne atrakcje.

Brawo Maluchy, prawdziwe z Was Zuchy :) Zachęcam do obejrzenia zdjęć: