Szalone Bąki

Grupa 6-latki

Dzień Dyni

Pieczemy szarlotkę

W czwartek 21  października 2021r. w grupie Szalonych Baków odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci uczyły się piec szarlotkę. Najpierw omówiły produkty potrzebne do upieczenia ciasta. Później  przystąpiły do pracy . Gotową szarlotkę 6-latki zaniosły do kuchni i czekały aż ciasto się upiecze. Ogromną radością dla dzieci był moment, w którym poczuły zapach pieczonego ciasta, jabłek i cynamonu, który unosił się po całym przedszkolu. A największą atrakcją tego dnia była degustacja pysznej, kruchutkiej, pachnącej szarlotki.

Rytmika

W każdą  środę  w godzinnach porannych będzie nas odwiedzała  Pani Wiesia, która  będzie prowadziła rytmikę. Rytmika jest jedną z form wychowania muzycznego dzieci w przedszkolu. Ma istotny wpływ na rozwój muzykalności, poczucia rytmu i wrażliwości dzieciaków.

Podczas zajęć rytmicznych dzieci ćwiczą poczucie rytmu oraz nabywają umiejętność kontroli nad własnym ciałem. Ćwiczą również koncentrację uwagi oraz pamięć słuchową i rozwijają wyobraźnię. Mając na uwadze ogromną rolę, jaką w ogólnym rozwoju dziecka odgrywa umuzykalnianie, w ramach zajęć z rytmiki zachęcamy dzieci do wspólnych zabaw przy akompaniamencie pianina.

Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W ubiegłym tygodniu  pojawiły się w naszej sali kąciki pełne pachnących świeżych  owoców.Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać.
        W piątek, aby promować zdrowy styl życia wśród najmłodszych przedszkolaków, zaraz po śniadaniu, dzieci zabrały się do przygotowania kolorowych koreczków ze smacznych i zdrowych owoców. Każdy ze smakiem zjadł swoje kompozycje owocowe !

Dzisiaj 20 września obchodzony jest w całej Polsce Dzień Przedszkolaka.Z tej okazji zostały zorganizowane w naszej grupie różnego rodzaju gry i zabawy.

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życze Wam drogie Dzieci,

aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,

każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

11 września  dzieci z naszej grupy wystąpiły podczas Festwialu Miodu na terenie Ośrodka Wypoczynku Letniego w Bolkowie. Przedszkolaki zaprezentowały się po raz pierwszy przed tak dużą publicznością.Recytowały wiersz pt." Pszczółki" zaśpiewały piosenkę, której słowa napisała Pani Wiesława Drzyzga oraz zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Bardzo serdecznie dziękujemy oragnizatorom za zaproszenie.

Przedszkolaki  z naszej grupy uczestniczyli w gminnym konkursie plastycznym „Pszczoła w życiu człowieka” zorganizowanym przez Gminno-Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Miejsko-Gminne Koło Pszczelarzy w Bolkowie.

III miejsce zajął Wojciech Adamczyk

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim przedszkolakom,którzy wzięli udział w konkursie.

Zajęcia komputerowe w Szkole Podstawowej

W dniu 18.11.2021 grupa 6 - latków miała okazję wziąć udział w zajęciach komputerowych prowadzonych przez Panią Dyrektor Przedszkola. Dzieci nabywały umiejętności posługiwania się myszką komputerową, poznały program komputerowy Paint oraz miały możliwość zagrania w gry edukacyjne online.

Piramida zdrowia

„Co jest zdrowe, co jest złe każdy doskonale wie”. Dzieci dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać, co należy często jeść, a czego unikać. Zapoznały się też z pojęciem „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera. Dowiedziały się również, że ważna jest zarówno dieta, jak i ruch o czym przekonały się na dużej sali :-) W trakcie zabaw starszaki utrwalały zdobyte wiadomości. Dopasowywali obrazki z produktami spożywczymi, dzieliły je na zdrowe i niezdrowe, umieszczały we właściwych miejscach tworząc własną piramidę zdrowego żywienia.

Pieczemy andrzejkowe babeczki

Zbliżający się wielkimi krokami bal andrzejkowy zainspirował nas do wykonanie słodkich, czekoladowych babeczek. Pieczenie rozpoczęło się jeszcze przed śniadaniem. Każdy był ciekawy co będziemy robić i chętny do pomocy. Dzieci wsypywały do miski mąkę, wbijali jajka oraz dolewali odpowiednią ilość oleju., a także mieszali do momentu uzyskania odpowiedniej konsystencji. Dzieci z ciekawością oglądały jak zmienia się konsystencja wyrabianego ciasta. Zalane foremki z ciastem wstawiliśmy do nagrzanego piekarnika. W całym przedszkolu unosił się cudowny zapach babeczek.

Magiczny bal andrzejkowy

W naszym przedszkolu odbył się magiczny Bal Andrzejkowy. W dniu 30 listopada przedszkolaki przybyły do przedszkola w radosnym nastroju. Każdy nie mógł się doczekać, aż przebierze się swój strój balowy przygotowany specjalnie na tą okazję. Na sali przedszkolnej czekało już na dzieci wiele zabaw, wróżb i tańców. Bal rozpoczął się od śniadania i słodkiego poczęstunku w postaci babeczek, które dzieci upiekły dzień wcześniej oraz słodyczy przyniesionych przez rodziców :-)

Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach :-) Uwieńczeniem było wybranie króla i królowej balu, którzy otrzymali nagrody pocieszenia oraz wyruszyli z poczęstunkiem w formie babeczek do Pań pracujących w przedszkolu.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.