Świąteczne spotkanie czytelnicze

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, bowiem w przedszkolu czuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tak było też w piątek, 10 grudnia. W tym dniu gościliśmy Panią Renatę Kwolek z biblioteki, która jak zwykle zaskoczyła dzieci pomysłowością i zaprezentowała opowieść bożonarodzeniową w formie teatrzyku kamishibai. Dzieci poznały historię Świąt Bożego Narodzenia, tradycje bożonorodzeniowe w Polsce i w innych krajach. Przedszkolaki poznały także znaczenie symboli świątecznych. Razem z Sówką aktywnie słuchały bajki o Mikołaju, który w tym roku przyniósł dzieciom wiele wspaniałych prezentów. Okazało się, że Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego dostały także prezent z biblioteki - każda grupa została obdarowana ciekawą książeczką. Mikołaj pamiętał również o pracownikach z biblioteki i dzieci przekazały na ręce Pani Renaty niespodziankę.

Dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu i do zobaczenia w nowym roku!

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w Galerii.