Zdalne nauczanie 17.06.2020r.

Dzień dobry kochane przedszkolaki!

Witam Was w środę! Mam nadzieję. że jesteście pełni energii i zapału do wspólnych zabaw!

Zadanie nr 1

Na rozgrzewkę  zapraszam Was do zabawy zabawY z elementem równowagi
„Na szlaku”

Do tej zabawy potrzebne nam będzie pięć pasków wyciętych z kolorowego papieru/bibuły (będą to szlaki turystyczne) w kolorach: niebie­skim, czarnym, żółtym, czerwonym i zielonym. Informujemy dziecko, że w miejscach wypoczynku można odby­wać piesze wycieczki, trzymając się wytyczonych szlaków, aby nie zabłądzić. Układamy paski z bibuły na podłodze i dziecko po nich przechodzi. Zabawa kończy się, gdy dziecko przejdzie szlakiem w każdym kolorze.

Zadanie nr 2

Teraz usiądźcie wygodnie i posłuchajcie wiersza
pt. „Letnie wakacje” L. Łącz

Kiedy są wakacje i nie pada deszcz,
Możesz gdzieś wyjechać, jeśli tylko chcesz.
Kiedy są wakacje – morze, góry, las,
Gdzie tylko się znajdziesz, miło spędzisz czas.
Latem Złociste promienie słońca padają na ziemię,
Popatrz – rozwiały się chmury,
Baw się i nie bądź ponury!
Morze – muszelki i piasek,
Góry lub łąka za lasem,
Warmia – czekają jeziora,
Lato – już wyjechać pora!

Odpowiedzcie na pytania:
– O jakiej porze roku wyjeżdża się na wakacje?
– Co można robić, podczas wakacji?
– W jakie miejsca można pojechać na wakacje?

Zadanie nr 3

Zagadki słuchowe „Czym będę podróżował?”

Posłuchajcie uważnie poniższych dźwięków i odgadnijcie jakie to środki lokomocji.

Zadanie nr 4

Praca plastyczna „Pocztówka z wakacji”

Stwórzcie własna pocztówkę z wakacji. Przy jej tworzeniu przypomnijcie sobie swój adres zamieszkania, bo jak zapewne wiecie nie da się wysłać pocztówki bez adresu.
Przygotowujcie: biała kartkę w formacie kartki pocztowej, kredki, kolorowe mazaki, plastelinę, farby, bibułę, tasiemki, muszelki jeżeli macie w domu, piasek itp. Dzieci ozdabiają kartkę według własnych pomysłów. Poniżej załączamy propozycję wykonania pocztówek: