Uczymy się robić zakupy:)

W tym tygodniu dzieci z najmłodszej grupy poznały różne rodzaje sklepów oraz praktycznie uczyły się robić zakupy. W miniony  wtorek uczyły się, jak należy zachować się w miejscach publicznych i jak robić zakupy. Na początku milusińscy z wychowawcą Panią Anią wybrały się na zakupy do pobliskiej apteki, w której pracuje mama Kuby - Pani Agnieszka. Farmaceutka z serdecznością obsłużyła najmłodszych klientów,którzy potrzebowali kolorowych plasterków na skaleczenia.
    Kolejnym sklepem, który odwiedziły przedszkolaki było „Dino”. Każde dziecko po wejściu zabrało koszyk, do którego wkładały wybrane przez siebie produkty. Przedszkolacy z dużym zainteresowaniem oglądały wypełnione półki, regały, lodówki. Poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie oraz obserwowały pracę sprzedawcy. Oczywiście dzieci pamiętały o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję. Wizyta w sklepie oraz aptece była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.