Zajęcia otwarte w grupie 5- latków

Dnia 27.02.2018 r. dzieci z gr. IV wyruszyły na wyprawę w poszukiwaniu pirackiego skarbu. Po odnalezieniu listu od pirata Pstryka wsiadły na statek i płynąc zgodnie z jego wskazówkami dotarły szczęśliwie na wyspę skarbów. Po drodze odwiedziły wyspę koralową, kwiatową wyspę szczęśliwości i sportu. Na każdej miały do wykonania zadania – nawlekanie korali, łowienie ryb, szukanie wyrazów do rymu, wykonanie kilku ćwiczeń gimnastycznych oraz zatańczenie pirackiego tańca.  W podróży towarzyszyły dzieciom pieśni żeglarskie – szanty. Wspólnymi siłami udało się odnaleźć skarb – magiczny kamień i złote monety. Jednak dzieci doszły do wniosku, że największym skarbem jest rodzina, szczęście i zdrowie. Na zakończenie rodzice zaśpiewali dzieciom pieśń ,,Morskie opowieści”,  a dzieci akompaniowały na instrumentach. Zabawa była udana.

Dziękujemy rodzicom za przebranie dzieci i udział w zajęciach.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy wkrótce:)