Wizyta przedszkolaków w Szkole Podstawowej

30 maja 6 latki z Oddziałów Przedszkolnych wraz z wychowawcą wybrały się do Szkoły Podstawowej w Bolkowie. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami szkolnymi: świetlicą, klasami dydaktycznymi, holem szkolnym oraz sklepikiem szkolnym. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji pokazowej przygotowanej przez klasę III. Trzecioklasiści pokazali czego uczą się w szkole i zaprosili również przedszkolaków do wspólnej zabawy tanecznej. Lekcja była bardzo ciekawa i interesująca dla najmłodszych uczniów .

Spotkanie miało na celu przedstawienie dzieciom zajęć oraz pomieszczeń szkolnych, a także dostarczenie miłych wrażeń, których nie zabrakło. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone, wiele z nich dyskutowało na temat szkoły. Przedszkolaki chciałyby wrócić do szkoły z jeszcze jedną wizytą, aby zapoznać się z wyglądem i przeznaczeniem boiska oraz terenów i obiektów przyszkolnych, oraz chciałyby zobaczyć bibliotekę szkolną.

Dzieci mają nadzieję, że uda im się zrealizować ten cel, gdyż za kilka miesięcy staną się uczniami tej szkoły.