Maluchy z wizytą w sklepie

We wtorkowe przedpołudnie najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego w Bolkowie wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta w sklepie spożywczym związana była z tygodniowym tematem zajęć. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu.Dzieciom wyjaśniono terminy: klient, ekspedientka, lada sklepowa, kasa. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów, a także na narzędzia służące do porównywania masy przedmiotów. Podczas wycieczki zwracano uwagę na właściwe zachowanie się. Dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Przedszkolaki miały również możliwość samodzielnego dokonania zakupu, co stanowiło dużą frajdę. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki.