Zabawa w teatr w gr.I

W ubiegłym tygodniu , dzieci z grupy I  bawiły się w teatr. Najpierw przypomniano zasady zachowywania się w teatrze. Następnie przedszkolaki z  pomocą wychowawczyni ,wykonały pacynki z rękawiczek i skarpetek.  Zadanie było wyzwaniem, ale pomysłów nie brakowało. I tak powstawały potworki, laleczki, zwierzaki  i inne stworki. Powstałe pacynki posłużyły do przygotowania grupowego przedstawienia.  W kolejnym teatralnym dniu, dzieci zamieniały się w aktorów, którzy mieli za zadanie przygotować się do spektaklu. W tym celu niezbędne było skorzystanie z garderoby. I taką garderobę stworzono. Dzieci wyszukiwały dla siebie różne stroje, które z  wielkim zaangażowaniem kompletowano i prezentowano. Zabawy nie było końca. Wszystkim  aktorskim działaniom towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i radości.