Zajęcia otwarte w grupie maluszków

27 marca 2019 r. w grupie najmłodszej odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców i Pani dyrektor Doroty Menkarskiej. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty Rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków opiekunowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom.

Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania, poczynając od wysłuchania wiersza pt. „Krasnelek” i udzielenia odpowiedzi na pytania nauczyciela dotyczące treści wiersza. Dzieci odnajdywały w sali ukryte krasnale, przeliczały oraz porównywały czym się różnią odnalezione skrzaty. Wspólnie z Rodzicami tańczyliśmy i bawiliśmy się przy muzyce.  Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z Rodzicami przygotowali krasnalowe lody, które zjedli z przyjemnością.

W czasie tych zajęć Rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

Po spotkaniu zostały już tylko miłe wspomnienia oraz fotografie upamiętniające to ważne wydarzenie.