Samodzielne przygotowanie kanapek przez najmłodszych przedszkolaków

Dnia 28 marca 2019r. dzieci z grupy maluszków samodzielne przygotowały pyszne śniadanie. Przedszkolaki j dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć dłonie. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpiliśmy do   przygotowania stanowisk pracy i zabraliśmy się do przygotowywania kanapek. Kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Należy pamiętać, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania kanapek.