Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.Wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola ubrane na niebiesko.W ramach tego dnia  Pani Karolina oraz Basia zorganizowały krótkie przedstawienie pt. „W królestwie dzieci”. Chcąc w ten sposób przybliżyć dzieciom z całego przedszkola znajomość praw i obowiązków.Następnie dzieci obejrzały film animowany o prawach dziecka. Dowiedziały się, że cenił on wartości takie jak: sprawiedliwość, szacunek, godność, piękno, prawdę i miłość do bliźniego. Przedszkolaki poznały dzięki temu swoje prawa,ale i obowiązki.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.