Przedstawienie teatralne pt."Szewczyk Dratewka"

5 grudnia  zawitał do naszego przedszkola zespół teatralny HERBI z Leszna, przedstawiając spektakl pt. „Szewczyk Dratewka”. Aktorzy przekazali nam  jak ważne i pomocne w codziennym życiu są dobroć i odwaga, które przezwyciężają zło i przynoszą szczęście. W przedstawieniu aktywny udział brały jak zawsze przedszkolaki, którzy razem z aktorami stworzyli naprawdę zabawne przedstawienie.Choć wszyscy doskonale znają bajkę o dzielnym Szewczyku to i tak doskonale się bawili. W skupieniu i rozbawieniu dzieci oglądały przygody bohatera, który pokonał złą czarownicę wykonując prace przez nią zlecone i uwolnił piękną dziewczynę. Aktorzy w trakcie przedstawienia wykorzystywali kukiełki i pacynki, nie zabrakło też niezwykłej dekoracji i przejmującej muzyki, która pobudzała wyobraźnię młodej publiczności. Można było zobaczyć m.in. królewski zamek, domek czarownicy, pieczarę smoka oraz zagadkowy krajobraz lasu. Wartka akcja zachęcała do wspólnej zabawy i śmiechu. I jak zawsze to bywa gdyby nie przedszkolaki, które były zapraszane do pomocy...ciekawe jak to wszystko by się skończyło. Na szczęście stanęliśmy na wysokości zadania. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a uśmiechnięte, beztroskie buzie dzieciaków były dowodem wspaniale spędzonych chwil. Już z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę.