Sprzątanie Świata

Tradycyjnie co roku Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej  włączyły  się do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko.

18 września 2020 r. nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów teren przedszkolny. Dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajomy teren.  Udział w sprzątaniu poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi przeprowadzonymi na ww. temat, które zainspirowały dzieci do działania mającego na celu dbanie o nasze najbliższe środowisko. Każda z grup przygotowała plakat . Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków, a przede wszystkim próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie – „Dlaczego trzeba sprzątać świat?”

PAMIETAJMY! „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)