Spotkanie z leśnikiem

W piątek (18.09.20) w naszym przedszkolu zawitali goście - Pan Kamil oraz Pani Karolina. Celem ich wizyty było przekazanie zasad dotyczących segregacji odpadów oraz zachęcenie dzieci do dbania o przyrodę. Przedszkolaki z najstarszej grupy przypomniały sobie wiadomości o przetwarzaniu odpadów, sposoby ich ponownego wykorzystania, a także podstawowe zasady segregacji śmieci.

Pan leśnik zabrał nas w podróż do lasu... Opowiadał o zwierzętach żyjących w lesie, o leśnym krajobrazie, a także uzmysłowił dzieciom jak ważny dla ludzi jest las i każde rosnące w nim drzewo.

Celem spotkania było zapoznanie z pracą leśnika, kształtowanie odpowiednich nawyków i wdrożenie zasad dbania o środowisko, a także pogłębianie wiadomości na temat zwierząt i roślin znajdujących się w lesie. Dzieci chętnie zadawały pytania, tak jak na sześciolatków przystało - pytań i radości z wizyty leśnika było mnóstwo.

Na zakończenie spotkania, Pan Kamil podarował każdemu dziecku drzewko, które po zasadzeniu należy pielęgnować, aby rosło. Dziękujemy za miłe odwiedziny i pamięć o przedszkolakach:) My też pamiętamy i o nasz świat dbamy.

Brak zdjęć w tej galerii