Warsztaty twórcze- glinolepienie

13 listopada w naszym przedszkolu gościła pani Zuzanna, która przyjechała do nas z torbą pełną gliny. Przed warsztatami instruktorka opowiedziała nam, jak wygląda proces powstawania wyrobów glinianych- od lepienia, poprzez wypalanie i dekorowanie. Nasze dzieci wykonały samodzielnie świąteczne bałwanki i choinki i własnoręcznie je ozdobiły.

Pani Zuzia, wykonane bałwanki i choinki zabrała do swojej pracowni, aby je tam wypalić w specjalnym piecu w temperaturze 850oC.  Kiedy choinki i bałwanki  będą już gotowe, wrócą do nas do przedszkola, będziemy mogli je  zabrać do domu.Warsztaty bardzo się dzieciom podobały, bardzo chętnie w nich uczestniczyły.

Dziękujemy pani Zuzi za  przyjazd do naszego przedszkola i przeprowadzenie warsztatów.