Dzień Dziecka w naszym Oddziale Przedszkolnym :

1 czerwca do naszego oddziału przedszkolnego przyjechała  grupa teatralna z Leszna – Herbi przedstawiła teatrzyk pt. „Dyzio na drodze”. Teatrzyk, który obejrzeliśmy opowiadał o tym, jak należy zachowywać się na drodze oraz do jakich nieszczęść może dojść, gdy jesteśmy nieroztropni. Aktorzy w zabawny sposób przestawili przygodę chłopca, przypomnieli znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl, a przekazane treści na pewno przyczynią się do utrwalenia wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Przedszkolaki chętnie brały aktywny udział w przedstawieniu pełnym przygód głównego bohatera.

Po obejrzeniu spektaklu wszystkie przedszkolaki zjadły przepyszne babeczki, które przygotowała mama Igora Nowakowskiego .

Kolejną atrakcją tego dnia była pogadanka nt. „Bezpiecznych wakacji” przeprowadzona przez policjantów Pana Andrzeja Subocza oraz Panią Elwirę Oleksiuk- mamę Kornela.

W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Policjanci ostrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszami przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Policjant zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje. Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami, a także prezentował dzieciom postawę, jaką należy przyjąć kiedy zwierzę atakuje.

Przedszkolaki tego dnia dostały kolorowanki od Pani Anny Ołdak z Gminno Miejskiego Ośrodka  pomocy Społecznej.

Następną atrakcją było zabranie naszych podopiecznych do nowo otwartej cukierni . Przedszkolaki miały do wyboru lody wielosmakowe . Wspaniale było popatrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych przedszkolaków.