Święto Książkowego Misia

14 października 1926 r. w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana A. Milne. Z tej okazji od kilku lat w kalendarzu kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” obchodzone są w połowie października Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. W tym roku w uroczyste obchody misiowych urodzin włączyła się Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Bolków oraz Przedszkolacy z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie .

11 października 2017 r. odbyły się spotkania w poszczególnych grupach z Panią Renatą Kwolek, która czytała wesołe i zabawne historie z Kubusiem Puchatkiem

„Święto Książkowego Misia” mamy nadzieję ,że wpisze   się już na stałe w kalendarz uroczystości  Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bolkowie.